Bolesti páteře, blokády v bedrech, problém otěhotnět

mysicka00
23. bře 2015

Ahoj holky,
mám léta chronické probémy s páteří hlavně krční. Z toho se mi blokuje jedna strana beder. Z beder mi střílí bolest do břicha a nohy. Bolest se mi projevuje v bedrech hodně v době MS a Ovu. V prosicni jsem prodělala samovolný potrat. Dr. mi tvrdí, že toto může být velký problém, aby se plod udržel, že tyto blokády a bolesti způsobují prokrvení a napětí, co plodu vytváří špatné prostředí 😒 Je pravda, že když jsem byla tu chvilku těhu, tak jsem měla bolesti v bedrech a pálení dost velké. Není tu někdo kdo má stejnou zkušenost a takový chronický problém a přesto se třeba podařilo otěhotnět, nebo si nemyslí že by to byl až takový problém pro těhu? Chodim na masáže a rehabilitace pořád dokola...děkuji 🙂

kajalka
23. bře 2015

@mysicka00 A zkoušela jsi Mojžíšovou? Pokud je to opravdu jen funkční porucha, tak má skvělé výsledky.

mysicka00
autor
23. bře 2015

@kajalka Nene zatím teda ne, teď se mi o tom zmínila poje terapeutka. A ta Mojžíšová je přímo na bedra a pánevní dno? A cvičí se před těhu u v těhu? Já teď dělám nějaké cviky každý den, ale Mojžíšová to není. To najdu asi i na netu videa ?

kajalka
23. bře 2015

@mysicka00 Videa určitě najdeš, ale nedoporučuju je cvičit, pokud nejsi dle této metody srovnaná, především pánev, kyčle, bedra, a žebra. Můžeš si zbytečně fixovat nějaké nerovnováhy. Metoda je to přímo na léčbu ženské sterility.

mysicka00
autor
23. bře 2015

@kajalka Tak teď se na to dívám na netu teda a ty cviky to jsou taky co dělám na bedra 🙂 Takže toto by mělo opravdu pomoct a cvičit i v těhu?

kajalka
23. bře 2015

@mysicka00 Nejefektivnější je alespoň půl roku cvičit a netěhotnět, aby mělo tělo čas se srovnat a vytvořit vhodné prostředí. Jinak hrozí riziko opakovaných potratů.

mysicka00
autor
23. bře 2015

@kajalka Teď čtu, že terapeuti cviky zadávají postupně podle problémů, takže bych měla asi dělat postupně cviky co mi teď říkají a postupně přidávat, než cvičit hned vše. NO tak snad to bude k něčemu a nebude to moc dlouho trvat. Ale asi je to vážně dobré

mysicka00
autor
23. bře 2015

@kajalka 😒 aha. Tak snad to půjde. Moc děkuju

megy
23. bře 2015

No nevím, proč ti dr. toto tvrdí:-/ já osobně mám dva výhřezy v bederní oblasti a střílelo mi to všude možně a přenášela jsem. moje kamarádka otěhotněla i přes operaci páteře bederní, kde má šrouby, takže tvrdit, že problém s donošením je od páteře je trochu mimo :-/ bolesti zad jsou sice způsobené svalovými dysbalancemi, ale na plodnost a vývoj plodu to podle mě nemá takový vliv :-/

mysicka00
autor
23. bře 2015

@megy Já si taky právš říkám, že lidi jsou na tom teda bohužel ještě mnohem hůře v různých případech...i po různých úrazech, ploténky atd...Tak mi příšlo divné, že když se mi "jenom" blokují ty bedra (o krční páteři ani nemluvím), tak to snad na plod nemůže mít až takový vliv.
TAkže ty jsi otěhotněla a měla vlastně celé těhu bolesti a potíže? A jak jsi to v těhu řešila, aby se ti ulevilo?
Já právě spíše vidím problém právě v těch bolestech. To mi taky dr. tvrdí že je budum mít "šílené" . TAk fakr nevím

kajalka
23. bře 2015

@megy Mimo to není ani trochu. Než začneš něco takového tvrdit, něco si o tom zjisti. To, že jsi s tím neměla problém, neznamená, že ho nebudeš mít po porodu, či že ho nemají jiní.

megy
23. bře 2015

@kajalka nevím, proč na mě útočíš, psala jsem pouze můj názor:-/ a ano, mám dva porody za sebou - oba císaře. já jen píšu, že primárně problém s donošením není od zad

kajalka
23. bře 2015

@megy A já ti píšu, že může být a je.

lu777
23. bře 2015

@mysicka00 určitě zkus Mojžíšovou! ta je výborná na záda, na pánevní dno, na těhotenství atd. 😉
hlavně nezačínej ale cvičit sama doma, ale nejdřív si najdi někoho v okolí kdo se tomu věnuje, aby Ti zkontroloval záda, kostrč atd. 😉 to je totiž hodně důležité...
mně to ohromně pomohlo... držím palce!!
jo a až začneš cvičit tak není dobré hned těhotnět - orgány se můžou totiž trošku posouvat a zvyšuje to riziko potratu... takže nejdřív se dát do "cajku" pár měsíců a pak těhotnět 🙂

tohle cvičení je výborné i po těhotenství... a nebo na údržbu pilates, mně díky tomu prakticky zmizely potíže s páteří a to jsem měla i autonehodu... ale na to těhotenství je Mojžíšová prostě nepřekonatelná... 😎

@kajalka
@megy
páteř je hrozně důležitá, správné prokrvení, postavení orgánů atd. může být zásadní... vedou tudy důležité nervy a na páteři hodně závisí... metoda Mojžíšové pomáhá právě i orgány dávat do správné pozice, vím, že se na to cvičilo kdo měl obrácenou dělohu apod....

mysicka00
autor
23. bře 2015

@megy
@kajalka
Každé tělo se umí asi s problémy vypořádat jinak, některé hůře, některé lépe. Já mám největší problém ve svalové dysbalanci... nikdo mi celých 8 let nedokázal říct příčínu mých problémů, až teď tu svalovou dysbalanci. Tak v mém případě se s tím dá něco dělat. Takže asi to dr. myslí tak, ať se dám první do kupy a pak plánuju těhu.

mysicka00
autor
23. bře 2015

@lu777 Děkuji, máš pravdu ve všem co jsi napsala. Já mám jen obavy, aby už mi konečnš bylo lépe, když už ty problémy mám tolik let. Je to běh na dlouho trať :( a pořád čekání a teď když chceme miminko, tak je to pro mě jěště horší, ale zase o to více motivujíící ještě více s tím něco dělat

mysicka00
autor
23. bře 2015

@lu777 Ještě jsme se chtěla zeptat, zda stačí toto tedy řešit docházením na rehabilitace an cvičením doma. nebo si zažádat o lázně? Problémy mám totiž opravdu velké denno denně. Jestli v těch lázních by to nemělo lepší a rychlejší efekt?

kajalka
23. bře 2015

@mysicka00 Najdi si odborníka, který provádí metodu Mojžíšové a bude se ti individuálně věnovat.

anjelita
23. bře 2015

Chiropraktik by to mozna mohl spravit, je pravda ze ty blokady muzou hodne ovlivnit samotne otehotneni. Je tam jedna technika narovnani kostrce, ale uz si nepamatuju jak se jmenuje. Tvuj problem ale prameni od krcni patere, zkusila uz jsi yogu? Ta by ti mela dat do poradku cely telo pokud se cvici pravidelne a s odbornym dozorem.

mysicka00
autor
23. bře 2015

@anjelita Mě právě teď zakázali jakkoliv cvičit.... mám provádět cviky které mě naučí (jsou to stejné i podobné cviky Mojžíšové metody) jak jsem se teď dozvěděla a dávají mi elektroléčbu + elektro na posílení vnitřních svalů. Jiné cvičení mi nedoporučují právě z důvodu že mám vadné držení a neumím se sama ani správně protáhnout a mám několik blokád, jak v krční páteři tak v bederní.

anjelita
23. bře 2015

@mysicka00 no prave proto jsem rikala ze bys musela cvicit jen pod dozorem odbornika. Snad ti ta metoda pomuze, ale stejne bych necvicila sama bez dozirajiciho doktora..

mysicka00
autor
23. bře 2015

@anjelita NO právě :( tak já fakt nevím, nebylo by lepší se poptat na lázně ? co myslíš?

kajalka
23. bře 2015

@mysicka00 V lázních je povšechná péče. Né speciální.

anjelita
23. bře 2015

@mysicka00 ja chodila v Praze do institutu sportovniho lekarstvi na odstraneni krcnich blokad, bylo to naprosto uzasny, pouzivali rucni masaze i ultrazvuk na rozehnani roky ztuhlych svalu. Nemate v Ostrave neco takovyho?

kajalka
23. bře 2015

@mysicka00 Navíc je to běh na dlouhou trať, né na 3 týdny.

mysicka00
autor
23. bře 2015

@anjelita No já začla teď chodit do Diagnostického centra v centru Ostravy a tam právě mi teda řekli po X letech že jde o svalovou dysbalanci. A Dr mi tam napsala elektroléčbu, pak elektro které i cvičí vnitřní svaly a paní terapeutka která mě odblokovává a učí mě jak mám držet tělo, co mám a nemám dělat a cviky které mám dělat a jak.........a ty mám potom cvičit sama doma... Jsou to rehabilitace klasické, na které mám nárok docházet 10x a pak už to bude právě záležet na mě jak budu cvičit doma a toho se celkem děsím aby to mělo výsledky

mysicka00
autor
23. bře 2015

@anjelita Plus ještě chodím na masáž

lu777
23. bře 2015

@mysicka00 to je těžké takhle posoudit na dálku, ale pokud chcete opravdové trvalé zlepšení, tak je potřeba cvičit denně doma 😉 a kombinovat s návštěvami odborníka na metodu Mojžíšové... já tam byla možná 5x? a pak jsem poctivě cvičila...
jinak lázně - taky jsem byla, ale nevím, z mojí zkušenosti je nejdůležitější to denodenní nudné cvičení doma 😀
lázně to rozbouří a někdy taky nesednou... důležitá je ta pravidelná "údržba"...

elektro, ultrazvuk nebo magnet jsou dobré, ale je to klasika a většinou za chvíli ta série skončí a co pak?
to cvičení doma trvá tak půl hodiny a opravdu jsou výsledky, mně to hodně s páteří pomohlo...
pokud máte energii a chcete cvičit víc, tak asi ideální k tomu buď plavání nebo pilates (ne žádné moderní, ale klasické, ideálně pokud je vedené někým kdo je i fyzioterapeut a poradí vám individuálně variantu cviku která pro vás bude nejprospěšnější....

pokud máte dlouhodobé potíže, tak cvičit opatrně a dělat i dechové cvičení, protahování je taky důležité...
výborné je suché teplo v případě blokády (elektrická podložka nebo nahřátý pytlík s pohank. slupkami apod.), ne mokré teplo.. nenosit nic těžkého... a záleží jakou máte práci...
taky hodně potíží s páteří je od stresu 😉

anjelita
23. bře 2015

@mysicka00 zustan pozitivni a delej co mas, verim ze to bude dobry 🙂 Az to bude dobry, muzes pravidelne cvicit jogu nebo pilates, ty jsou nejlepsi na udrzeni tela tak jak ma byt 😉 Drzim palce!!

naomi6
23. bře 2015

@mysicka00 Ahoj, rehabilitace a masáže jsou fajn, ale je to jen dočasné řešení. Ze své vlastní zkušenosti musím říct, že jediné, co mě zachránilo od potíží zad, je cvičení. Problémy se zády mám od puberty. V těhotenství jsem naštěstí neměla nějak velké problémy. Nejhůř jsem na tom byla po prvním porodu. Chodila jsem od doktora, k doktorovi, podstoupila jsem i magnetickou rezonanci, protože jsem měla šílené bolesti. bylo mi řečeno, že mám celkově špatné držení těla, skoliózu, málo svalů kolem páteře a musím s tím začít něco dělat, protože bych jednoho dne mohla skončit na vozíku. Začala jsem chodit na rehabilitace, ale upřímně řečeno to nepomohlo. Takže za mě rozhodně cvičit, cvičit a cvičit. Nejprve asi s odborníkem, pak každý den doma. Já chodím na powerjogu a moc mi to pomáhá. Také jsou dobré břišní tance. Rozhodně bych se do těhotenství nepouštěla dřív, než budete v pořádku. Držím palce 😉

lu777
23. bře 2015

@mysicka00
tak s tím co napsala @naomi6 100 % souhlas!!! .....já mám potíže s páteří už skoro 20 let... a tohle je naprostá pravda... jedině pravidelné cvičení pomůže... já měla lázně, rehábku, ale pomoc jen dočasná, šlo to nahoru, dolů, pak s blokádou i v nemocnici a nemohla jsem ani došlápnout na nohu (ve 25 letech a to jsem si jen sedala na židli a najednou hrozná bolest a musela jsem volat sanitku)....
pomohla mi fakt Mojžíšová a ten návyk cvičit pravidelně... od té doby můžu i do fitka, záda se mi dost srovnala (ale nepřetěžuju se)... když není jeden týden pilates, tak už mě začíná všude pobolívat, táhnout a není to dobré, to samé pokud mám nějakou nemoc a nemůžu týden cvičit...
takže ač lenoch, na cvičení se vyloženě těším! 🙂 nejdřív to chce cvičit automaticky pokud to člověka nebaví, poslouchat oblíbenou hudbu, dát si za to nějakou odměnu... časem si pak člověk zvykne a jak se mu vyplavují endorfiny a záda ho míň zlobí, tak už chodí rád 🙂

hlavně nespoléhat přehnaně na doktory... někdy stačí v klidu pozorovat svoje tělo a použít selský rozum...
tělo má obrovskou schopnost regenerace, ale chce to naslouchat tomu co potřebuje, ono nám to říká!