Co s dlouhou menstruací?

everyone
12. pro 2017

Ahoj všichni,

prosila bych o nějakou radu co s dlouhou menstruací. Mám rok a půl vysazenou antikoncepci a cyklus se mi po půl roce rozhodil tak, že MS mám ob měsíc. Momentálně mám MS už od 21.11. a stále ze mě padají i kusy sliznice :( Celá tato menstruace není nějak silná nebo bolestivá a takto jsem to ještě nikdy neměla. Doktorce jsem volala už minulý týden a doporučila mi zatím jen bylinky (kontryhel, ale ten už piju od toho 21.11.). Co můžu ještě zkusit?

galatea_a
12. pro 2017

Můžeš brát ascorutin, nebo ještě lépe vitamín C v ovoci/zelenině a pohanku nebo pohankový čaj (v tom je zas ten rutin). Ale určitě si zajdi k doktorovi, ať se na tebe podívá. 😉

everyone
autor
12. pro 2017

@galatea_a Děkuji za radu 🙂 zkusím ještě Ascorutin.
5. ledna jdu na prevenci, tak pokud nebude další problém tak to sfouknu v jednom.

Vyšel mi vyšší testosteron, tak má doktorka podezření na PCOS. V podstatě mi řekla, že dlouhá menstruace není neobvyklá, pokud není bolestivá, a to je opravdu kvalitní lékařka 🙂 Zatím se snažím zachovat klid a doufat, že to brzo přejde. Každý den je to o něco slabší

galatea_a
12. pro 2017

No hlavně je to otravný, že jo 🙂 Tak držím palce, ať je ti brzo líp 🙂

everyone
autor
12. pro 2017

@galatea_a Přesně tak :( a jelikož se snažíme o miminko, tak to chci nějak vyřešit

eliza1
12. pro 2017

Měla jsem to podobně, ale nebrala jsem HA, MS ob měsíc a trvala klidně měsíc, i kusy sliznice. Dr na utz viděla jen normál MS, byla jsem i v nemocnici. Nakonec mi pomohli prášky Pamba během 2 dnů. Pak jsem měla MS 2měsíce už dobrou ale pak jsem otěhotněla takže nevim zda by to pomohlo dlouhodobě.

vanilllka
12. pro 2017

Jinak kontryhel v tomto případě asi moc nepomůže, lepší by byla některá z bylinek zastavujících krvácení - kokoška pastuší tobolka nebo turan (turanka).

mamitom
12. pro 2017

Určitě pomůže Ascorutin, běžně jsem mívala krvácení 14dní, po ascorutinu tak 5 dní a pak jen špinění. A hlavně pokud z tebe padají kusy sliznice nebo sražené krve, může to znamenat nedostatek železa, následnou anémii. Zajdi za Dr. a nechej si vzít krev, zda ho máš dostatek. Pokud bys měla málo železa, stejně jako já před 3 rokama, nemusíš ani otěhotnět, nebo můžeš snadno potratit... Miminko se neuchytí.

everyone
autor
12. pro 2017

@mamitom Děkuji za radu, poradím se ještě s lékařkou 🙂 Můžu na sobě nedostatek železa nějak poznat?

eliza1
12. pro 2017

jo a taková vsuvka , jak píše
@mamitom můžeš mít nedostatek železa... já to měla taky, dr se divili že neomdlévám a neležím už dávno v nemocnici jak jsem měla nízké hodnoty.. léčila jsem se s tím pár měsíců.. a v té době jsem taky otěhotněla a až potom se to srovnalo 🙂 jinak poznat se to asi moc nedá, jen dr říkal že jsem bledá a připadala jsem si furt hrozně unavená a hodně jsem spala... a mě teda ascorutin vůbec nezabral.

everyone
autor
12. pro 2017

@eliza1 Já jsem si už četla příznaky nedostatku železa a asi by to i sedělo.. a je pravda, že závratě mívám taky docela často. Na odběry můžu jít normálně k obvodnímu? a děkuji za rady 🙂

eliza1
12. pro 2017

@everyone jj já taky chodila k obvodnímu, vypsal mi žádanku na krev do nemocnice a výsledky měl druhý den... taky se mi dost motala hlava ... snad se to brzo srovná, hodně štěstí a není za co 🙂

galatea_a
12. pro 2017

@everyone Ještě k tomu železu - čím silnější a častější máš menstruaci, tím větší jsou ty ztráty (železa).

mamitom
12. pro 2017

Bývala jsem víc unavená, ale nijak drasticky. Měla jsem taky dost nízké hodnoty, a srovnalo se to jakštakš po 3 měsících, po půl roce to bylo v normálu (užívání železa) A s tím Ascorutinem - nestačí jedna dvě tablety za den, ale 2-2-2tbl. Pak to jde snížit, pokud zabírá třeba po 3-4 dnech menzesu.

everyone
autor
12. pro 2017

@mamitom Děkuji 🙂 už jsem objednaná na odběry krve, tak jsem zvědavá čím to teda bude :( Ascorutin tedy zkusím, v lékarně mi doporučili dávkování tak, jak píšete vy

mamitom
12. pro 2017

Není zač, ať vše dobře dopadne!

jankaslos
14. pro 2017

Dlouho trvající menstruační krvácení může být způsobeno mnoha faktory. Jeden z nich holky zmínily - nedostatek železa
Často to ale bývá také cysta na vaječníku, hormonální nerovnováha a třeba syndrom polycystických vaječníků, porucha srážlivosti.
Určitě bych se nechala vyšetřit na gynekologii.
Nabrat železo, počet krevních destiček, protrombin atd.

Kontyhel v tomto případě není bylinou první volby, pokud už ho užíváš. On reguluje menstruační cyklus, ale když nezabral a potřebuješ akutně řešit dlouhé krvácení, je třeba doplnit jinými bylinami, kontryhel můžeš vynechat. Dala bych spíše kokošku - regulace krvácení, může být také šalvěj, dále drmek - hormony, kopřiva - železo, krvácení, očista, maliník - tonizace dělohy
Držím palce, ať se to brzy vyřeší! Kdyby něco napiš.

everyone
autor
14. pro 2017

@jankaslos moc děkuji!! 🙂 vaječníky mi doktorka kontrolovala v říjnu a žádné cysty nenašla. Momentálně ještě zkouším gynex, piju drmek a maliník. V pondělí uvidím jaké mi tedy vyjdou výsledky krve. Menstruace se mi už dost zmírnila Ascorutinem

everyone
autor
20. pro 2017

Tak železo mám v pořádku a menstruace pořád trvá. I když je hodně slabá pořád je :(

galatea_a
20. pro 2017

@everyone A řekli ti, čím to může být?

everyone
autor
20. pro 2017

@galatea_a nerekli :( vsechno je pry v poradku

galatea_a
20. pro 2017

@everyone To je přístup teda. 🙄 Tak zkus třeba nějakého bylinkáře 😉

everyone
autor
20. pro 2017

@galatea_a byla jsem na ultrazvuku, na krvi a v poradku :/ taky tomu nerozumim. V lednu jdu na gyndu znovu, tam treba uz tam neco zjisti. Doktorka byla taky dost bezmocna kdyz mi nic nezjistila. Zkousim ted gynex a bylinkove caje 🙂 a kazdy den ted jim grep :D 🙂 dekuji za rady 🙂

jankaslos
22. pro 2017

@everyone Prosímtě a hormonální profil Ti dělala? Abych Ti mohla poradit konkrétní postup a byliny, potřebovala bych vědět, kde je problém. Můžeš mi napsat do zpráv nebo na FB - Harmonie Ženy - mám tam i bylinkovou poradnu ve skupině.

everyone
autor
9. led 2018

@jankaslos Nakonec mi zjistili důkladnějším odběrem nižší hodnoty železa. Na gyndě mi dala Norethisteron a teď bych měla mít menstruaci už v pořádku, tak uvidím jak dlouho bude trvat.

everyone
autor
9. led 2018

@jankaslos a hormonální profil mi dělala už dřív a mám trochu vyšší testosteron