Co vám pomohlo na srovnání cyklu?

sedmikraska000
14. dub 2015

Ahoj holky, vysadila jsem HA 26.9.2014.. od té doby se nechráníme a ani ještě nejsem těhotná ☹ .
Problém je, že mám dlouhé cykly ☹ . Co jste začali brát a pomohlo vám na srovnání?
Poprvé jsem M měla 29.9.2014, potom 16.11.2014 za 49 dní a nakonec poslední byla 20.1.2015 za 66 dní. Teď už je to 84 dní a nic. ☹
Na vyvolání nechci jít. Jak dlouhé jste to měly nejvíc vy? 20. dubna to budou už tři měsíce co jsem M nedostala.

andelka
14. dub 2015

Nejdelší jsem měla 45dní. Srovnala mi to tinktura z drmku obecného (Agnucaston), zkusila bych i jiné bylinky, třeba Gynex nebo Femigard.
Po vysazení HA je tohleto bohužel úplně normální. Asi nevíš jestli v těch cyklech probíhá ovulace nebo jsou anovulační? Na tohle doporučuju měřit bazální teplotu.

janaturk
14. dub 2015

Já měla nepravidelnou menstruaci, ale moc jsem to neřešila. prakticky jsem menstruovala třeba jen trikrát do roka. I přesto mám dvě děti. Vůbec netuším, jak se to podařilo. Po porodech se to samo srovnalo...

beruska1889
14. dub 2015

@sedmikraska000 Ahojky, já to po vysazení HA měla podobně.... ☹ nejdřív 3 měsíce vůbec nic, pak 2x celkem normálně, pak zas nic, tak jsem se naštvala a protože jsem taky nechtěla lítat po doktorech tak jsem si objednala kapky Gynex, které mi doporučila hromada holek tady a super... MS přišla hned po 4.dnech užívání a když jsem je brala, měla jsem cyklus ukázkový... takže za sebe mohu jen doporučit... 😉 🙂 🙂

kaccistar
14. dub 2015

ja doporucujem caj z kotryhelu, pije sa len prvych 14 dni od prveho dna cyklu a maximalne 3 cykly za sebou, potom prestavka.. su sice aj pripady, ze niekomu to rozhodil, ale vacsinou su na kontryhel prave pozitivne ohlasy. Takze za skusku asi nic nedas.

alen_ka
14. dub 2015

@sedmikraska000 taky doporučuju Gynex, beru ho teprv měsíc a půl, ale srovnal mi cyklus z cca 50 dní na 32, tak snad to tak půjde i dál

sedmikraska000
autor
14. dub 2015

@andelka Nene, to nevím.. bazální teplotu si neměřím, nějak se mi do toho nechce, je to nadlouho 😀 ale asi to vyzkouším..
A nad tím gynexem právě uvažuji..

Jak dlouho jedna lahvička gynexu vydrží a kolik a kdy si ho kdo dáváte?

alen_ka
14. dub 2015

@sedmikraska000 záleží kolik toho bereš, ale při maximální dávce 3 x 7 kapek denně něco přes měsíc, u rozhozeného cyklu je asi dobré brát aspoň 3 x 5 kapek denně

beruska1889
14. dub 2015

@sedmikraska000 já brala 7-0-7 a vydržel mi na 2 kůry po 3 týdnech

andelka
14. dub 2015

@sedmikraska000 měření je velmi jednoduché,je tady i skupinka,kde ti někdo pomůže to vyhodnotit,pokud bys nevěděla sama. Bylo by dobré měřit pro kontrolu zda a jak gynex zabral. Brala jsem femigard,je to podobné a vyšel mi jeden na měsíc a kousek.

gamma
14. dub 2015

Mně pomohla na zkrácení cyklu Pupalka dvouletá. Nemenstruuju klidně tři měsíce i dýl, ale jakmile beru pupalku (má se brát max 2x 2 tobolky denně, já jím 1 ráno jednu večer), menstruaci mám celkem pravidelnou cca po 30 dnech. Tak zkus a uvidíš. Mně ji doporučila kamarádka

simonatut
20. dub 2015

Já to nijak neřeším, vyhovuje mi to

pomnena
20. dub 2015

po vysazení HA jsem měla menstruaci klidně i po 80ti nebo 100 dnech - nejvíc pomohly bylinky a přírodní prostředky, Dr.do mě ze začátku cpala umělé hormony -estrofem, dufaston, utrogestan a podobné srač..., ale na to tělo taky nereagovalo - myslím, že vytloukala klín klínem, pak jsem to sama přestala brát. Zabral mi gynex, poté jsem užívala i bylinné tinktury od Jarmily Podhorné + cvičení dle Mojžíšové + akupunktura. Nyní jsem ve 31.tt a mám bezproblémové těhotenství, Dr.tomu nechtěla ani věřit - já od té doby nevěřím jí, umělým hormonům a nekomplexní léčbě...taky jsem Dr. vyměnila 🙂 zkus na to jít skutečně komplexně - cvičení, úprava stravy, byliny, zklidnění -vše dohromady, pak to zabere.

baruskabk
22. dub 2015

Ahoj, na srovnání cyklu můžu doporučit Emulips Forte - harmonizuje nadledvinky a tudíž i hormonální systém. Ráda Vám o něm povím více, stačí mi napsat na info@zdravi-cz.cz

tehulka12
23. dub 2015

@sedmikraska000 Ja jsem zacala cvicit hormonalni jogu.Cvicit teda jen chvilku a menstruace se dostavila po 30-ti dnech.Jinak jsem to mela tak,jako ty,klidne 3 mesice nic.Tak jsem z toho cviceni desne nadsena,mam mesicky a navic zacinam mit lepsi fyzicku a min me boli zada.

evulina77
23. dub 2015

@sedmikraska000 já pila kontryhel tři měsíce v kuse, pěkně se mi srovnala menstruace, její síla i bolesti a pak jsem otěhotněla. Brala jsem HA 10 let a první tři menstruace tak do 32 dnů a pak klidně i 60 apod. Kontryhel to pěkně stahoval a dostala jsem se postupně na 35 dní a určitě by to šlo i dál, ale to už jsem byla těhotná. Případně si zajdi někam do bylinkářství a kup si směs na podporu plodnosti a užívej dle návdu, tak jsem si přivolala druhé dítko a třetí přišlo tak nějak samo 😀 😀 😀

ilonar
27. dub 2015

@evulina77 Ahoj, můžu se prosím zeptat, taky dobírám poslední plato antikoncepce, jelikož jsem prášky brala dva roky v kuse bez pauz na menses, vůbec netuším, jaké budu mít cykly ( měla jsem je totiž vždy nepravidelné a dlouhé) a ráda bych otěhotněla. Nechci to nějak prožívat, ale ani se nechci zbytečně trápit, kdy bude ovulace atp., takže asi bez okolků nakoupím ovulační testy a zkusím se tímto řídit. Ten kontryhelový čaj bych měla začít pít už teď? Nemáte prostě holky nějaké doporučení, co pro to ještě udělat?? 😉

evulina77
27. dub 2015

já bych dobrala poslední prášek a začala s tím kontryhelem, je to univerzální bylinka pro ženský a když si najdeš k němu info na netu, tak budeš mít pocit, že jsi před jeho užíváním nemohla ani žít 😀. Ale vážně je dobrý, já se před jeho užíváním trápila a měla rozhozený úplě všechno, ale já brala HA 10 let...

texetka
27. dub 2015

Já měla taky potíže s MS , nezabral mi ani Gynex, Kontryhel .. nic.. A nakonec mám PCO .. Takže hormony. Ale pořád lepší, že se ví co to je, než abych čekala a doufala... Prabrala bych to s Tvou lékařkou, bylinky jsou fajn věc, ale pokud je fakt problém, tak si myslím, že nemusí pomoci a ty by jsi jen zbytečně ztrácela čas.

ilonar
27. dub 2015

@evulina77 Já ji beru taky deset let, ale s přestávkami různě dlouhými. Vždy v těch přestávkách bez prášků se mi zhoršila pleť, prsa žádný.. ale to je jedno, teď chceme mimi, tak nakoupím čajík - asi nejspíš v lékárně že 😉

evulina77
27. dub 2015

@ilonar najdi si někde v okolí bylinkářství a tam je to nejlepší. Případně tam můžou mít i namíchané směsi třeba na podporu plodnosti. V lékárně se dá kontryhel koupit taky, ale je v nálevových sáčcích a když jsem srovnávala chuť čaje ze sáčku a nebo sypaného z bylinkářství, tak to byl fakt rozdíl.

ilonar
27. dub 2015

@evulina77 Dobře děkuji 🙂

veru62
6. kvě 2015

Po vysazení jsem neměla MS 2 měsice kamarádka mi doporučila nosifol forte bere se 2 krát denně a MS se vzdy dostavi.

ilonar
7. kvě 2015

Holky tak v neděli jsem vzala poslední prášek, v pondělí už pobolívání břicha a večer už špinění, od úterý dorazila naplno. Tato první přišla automaticky po práškách, jsem zvědavá spíš na tu další návštěvu. Kontryhelový čaj se má pít až po skončení menses sedm dní dvakrát denně, pak každý další den jednou denně. Nemá se pít při mensturaci. Tak budu bumbat.