Diastaza - hodně velký rozestup, spravilo se vám to?

danvitka
26. říj 2018

Je tu někdo kdo měl opravdu veliký rozestup svalů? Děsí mě že se rozestup počítá na prsty a já si do břicha narvu dlaň 😂😂😂 zacelilo se vám to? A jak dlouho to trvalo? co pomahalo? Nechci aby mě takto břicho zůstalo, navíc strašně ráda posiluji a to teď kvůli rozestupu nemohu, cvičim pouze vybrané cviky (zvedani nohou, kolo v leze) na tu diastazu. A hlavne bricho je kvuli tomu takove vystouple a rozpulene, jednoduse receno bricho "po detech"... 🤔🤔

dora13
26. říj 2018

@danvitka ja mela na ctyri prsty, takze vlastne taky dlan😬 Pokud mas fakt takhle velky, doporucuju zajit za fyziterapeutem, aby ti ukazal opravdu efektivni cviky🙂 A jde to, ja jsem ted na jednom prstu a kdybych to neflakala, uz bych nemela zadnou.

kvietorka
26. říj 2018

ja po 2.porodu (oba cisarem, takze omezeni v cviceni ze zacatku velike) jsem byla s diastazi na 3 prsty. Cvicim od konce sestinedeli tj. od brezna 2018, v lete jsem to flakala...ted jsem neco mezi 1-2 prstem. Jde to pomalu ale jde to a chce to vydrzet. Ted jsem zacala chodit na pilates a taky mam pocit, ze to pomaha. Jinak s diastazi na 3 prsty a vic mas narok na lazne.

hanka_333
26. říj 2018

@kvietorka A kdo by je napsal? Praktik?

hanka_333
26. říj 2018

Já měla dva až tři prsty, cvičila jsem a zlepšilo se to jen nepatrně.

danvitka
autor
26. říj 2018

@kvietorka tak to me teda taky zajima, jako rehabilitace? Od brezna...tyjo takhle pomalu 😰😰😰

danvitka
autor
26. říj 2018

@dora13 a za jak dlouho se ti to takto stahlo?

dora13
26. říj 2018

@danvitka presne nevim, v radu mesicu ale🙂

dora13
26. říj 2018

Je to beh na dlouhou trat, bohuzel.

wxkatuska
26. říj 2018

@danvitka měla jsem diastázu na 5 prstů a porod SC. Není to ještě ani 3 měsíce a mám ji na 2 prsty. Ty cviky co jste psala, nejsou úplně nejvhodnější na velký rozestup, tak jen pozor, ať si to nezhoršíte. RHB by nebyla od věci 🙂

danvitka
autor
26. říj 2018

@wxkatuska a delala jste pro to neco? 🙂 taky jsem po sekci, ale krásné, už v sestinedeli jsem mohla chodit tury

jatva
27. říj 2018

Urcite treba zajst na fyzio a necvicit podla yt. Problemov moze byt viac a treba to riesit komplexne.

wxkatuska
28. říj 2018

@danvitka chce to cvičit, zároveň se naučit správně dýchat atd. a také tomu dát trošku času, neb tělo se musí i hormonálně vzpamatovat. 🙂 těch metod a konceptů na úpravu je mnoho, záleží co vám sedne a co daný fyzioterapeut umí a zná.