Drobné červené tečky na břiše

hanisv
1. bře 2017

Hezky den, chtěla jsem se zeptat. Na břiše se mi pri braní kortikoudů před dvěma a půl lety udělali drobounké červené tečky. Většinou jsou úplně malinké méně než 1mm ty větší jsou lehce vystouplé. Sem tam mám i někde jinde po jednom. Jen na tom břiše je jich hodně. Když po těch menších přejedu nehtem, tak na okamžik zmizí. Krevní obraz včetně diferencialu byl vždy naprosto v normě. Holky mate to taky některá? Modlím se aby to byli jen hemangiomy

viki788
1. bře 2017

Ahoj,nejsem doktor,ale podle popisu a fotky mám to stejné. Byla jsem na kožní a paní doktorka mi řekla,že to nic není,že to jsou jen hemangiomy. Ve 38 letech už prý nejsem žádná mladice a s věkem jich prý bude přibývat. Pokud by mi překážely,mohu je nechat odstranit lejzrem nebo čím to říkala,už si přesně nepamatuji 🙂

lusynkova
1. bře 2017

Nejsou to petechie?

hanisv
autor
1. bře 2017

@viki788 Dekuju moc. Snad mate pravdu a opravdu jsou to Hemangiomy

hanisv
autor
1. bře 2017

@lusynkova z petechii mám trošku strach, ale snad nejsou.

viki788
1. bře 2017

@hanisv Opravdu to vypadá přesně jako u mě. Ale za návštěvu u kožní samozřejmě nic nedáte a budete aspoň klidná 🙂 To bude jistě v pořádku.kromě toho hemangiomy se objevují právě na břiše,dekoltu,obličeji,rukou. Oproti tomu petechie jsou typické na nohách.

hanisv
autor
1. bře 2017

@viki788 a kolik jich máte? Já těch droboučkých, úplně prtavoučkych mám docela dost

lusynkova
1. bře 2017

@hanisv Já měla za to, že jsou neškodné... Aspoň mi to lékař tvrdil. Mám jich ale jen pár.

viki788
1. bře 2017

@hanisv Kolem třiceti asi. Právě na břiše,několik na obličeji a ve výstřihu.

hanisv
autor
1. bře 2017

@viki788 na nohách nemám nic. Jen na břiše asi 3 na prsou. Jednu ze strany na krku.

hanisv
autor
1. bře 2017

@lusynkova nekdy jsou neškodné, někdy mohou znamenat vážnou nemoc. Proto se petechii bojím.

viki788
1. bře 2017

@hanisv No vidíte,to je typické pro hemangiomy 🙂

lusynkova
1. bře 2017

@hanisv Aha, to jsem nevěděla.

hanisv
autor
1. bře 2017

@viki788 děkuju, jste zlatá. O petechiich se taky říká, že když má ne zatlacite tak zůstávají. Já když přes ty malé prejedu nehtem, tak na chvilku zmizí. Ty vystouplé nezkoumam, abych si je nerozškrábla.

viki788
1. bře 2017

@hanisv Ano,taky to tak mám 🙂 Od té doby,co se na to kukla kožní,neřeším a jsem v klidu.

hanisv
autor
1. bře 2017

@viki788 Jj, uklidnila jste mi, ale abych byla 100% v klidu, tak se taky objednám. 😉

viki788
1. bře 2017

@hanisv Super,to jsem ráda,jistě se nejedná o nic vážného 🙂

hanisv
autor
1. bře 2017
wendie
1. bře 2017

Urcite se objednejte na kozni.pro jistotu.ale mam totez a pred trema lety kdyz mi "zniceho" vyskakaly cetla jsem internet a hned jsem si dala diagnozu ze umiram.prijemne to neni,ale na koznim me ubezpecili ze jsou to senilni hemangiomy a ze nekdo jicj ma vice nekdo mene...korekce je mozna lserem...ale skodit by nemely...drzim pesti 🙂

hanisv
autor
1. bře 2017

@wendie no já jsem strašný plašan a fakt mi to vyděsilo. Přesně stejné pochody, jako jste měla vy. Děkuju moc za názor. 🙂

p4680_
10. srp 2018

Ahoj, mam jich cca 10...v dekoltu, na rukou, hlavme nahore na pazich...rekla bych, že mi a věkem a po sluníčku přibývají...je mi 38...dr.rikala hemagiomky