Endometriom, máte zkušenost?

alpakovo
14. bře 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s touto nemocí...... ☹ Tři roky po císařském řezu se mi v místě jizvy objevila tvrdá, trošku pohyblivá bulka a po vyšetření mi řekli diagnozu endometriom. Prý je to neškodné, ale nutno chirurgicky odstranit. Setkal se s tím již někdo? Našla jsem sice internetové stránky, ale vůbec na mně něpasuje žádný příznak této nemoci 😒

janicac
31. bře 2013

Dobrý den, mě se také udělala endometrioza po císařském řezu. Zjistila jsme to teda daleko dřív - pár měsíců po cs. V říjnu jsme byla na odstranění, kde se to potvrdilo, že je to opravdu endo.

alpakovo
autor
31. bře 2013

ahoj, jsem ráda, že se někdo ozval! A můžu se zeptat jak probíhalo hojení nebo zda lékař potvrdil souvislost s problémy s početím 🙂

janicac
3. dub 2013

Ahoj, myslela jsme, že mi přijde na mail oznámení, že jsi odpověděla. A nic...až teď jsem se přihlásila.Já jsem bouličku objevila, kdyz bylo Krystufkovi asi pul roku a ted mu byli v lednu dva. Moc se mi nejdřív do nemocnice nechtělo, ale nakonec byla ta bolest už docela velká. Můj pak doktor hned věděl, že to bude ono a poslal mě do nemocnice. Na sále se nejprve tvářili, že to není ono, a jak na to přišel. A pak se opravdu endometrioza potvrdila. V říjnu mi ji odstranili. Jen při vyndání stehů se mi rozpadla jizda. Bylo to plne tekutiny. Chodila jsem asi tri tydny kazdy druhy den na cisteni a po třech tydnech mi to znovu sili. Jinak ten rez mam zase v jizve po cis,rezu - asi 3 cm. Mela jsme tu endo malou. asi 2 cm.
Po odstraneni jsem v jednu menstruaci mela, a pak jsem mela brat pul roku antikoncepci. Vydrzela jsme jen tri mesice. Ted jsme se rozhodli, ze bychom teda zkusili dalsi miminko, a tak jsem teď po snažení a před další menstruací..tak uvidíme, zda dorazí, ale myslím, že ano. A jak je to u Vás? Jana

janicac
3. dub 2013

A ještě...já jsem si vůbec nehledala info, kdyz jsem si nasla tu boulicku, a kdyz jsem doktorovi popsala priznaky a on mi rekl, ze to bude nejspis endo. a kdyz jsem se doma divala na internetu, tak to presne odpovidalo ty priznaky. Jen co mi není jasné je, zda už to tam bylo nebo se to udělalo cís.řezem. Můj pan doktor rikal, ze se to udelalo po cis.rezu a nekdo tvrdi, ze cis.rez to nezpusobi. Taky jsem cetla, že je to dedicne.

alpakovo
autor
9. dub 2013

@janicac mě zas doktor řekl, že se to stává tak v každém 10 případě a císař to neovlivňuje a ani to není dědičné 😒 Taky prý velmi záleží na tom, jaká je histolka, že je možné, aby se to objevilo raz nebo se to bude vracet ☹ ☹