Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Endometrióza, následně zamlklé těhu. Co teď?

klarina333
31. kvě 2016

Ahoj všichni, moc chci poprosit o názory, či rady zkušenějších..... před 2 měsíci mi byla diagnostikována dr. podezření na endometriozu 1-2 stupeň, tohle mě natolik vylekalo, že jsem se s přítelem začala ihned snažit o miminko, v dubnu jsem objevila // a byla šťastná, že se nám to i při podezření na endometriozu povedlo, jenže velkou radost během chvíle vystřídal smutek :( v 6tt (pátek 13tého :( ) se plůdek bohužel přestal vyvýjet. Doktorka dala čas ale bohužel smůla, neporůstl a srdeční akce nikde ...
Dneska jsem podstoupila plánovanou revizi, vše proběhlo bez komplikací dokonce ani vůbec nekrvácím ani nešpiním.. Jen mě teď dorazila poslední věc a to ta, že přítel už se o miminko snažit nechce a chce si ,,užívat'' mládí, podotýkám že ano, je mi 20.let jemu v létě 21. spolu jsme 5 let. (peníze jsou, bydlení také- prozatímu rodičů, ale domek už se staví). Ale vůbec nevím co mám v téhle situaci dělat?? Bude se endometrioza zhoršovat?? Nebo mám raději najít nějakého jiného muže do života a pokusit se najít svůj ,,životní cíl'' někde jinde?
Děkuji za jakékoliv reakce.

wercs
31. kvě 2016

Endometriozu mi zjistili před 5 lety, pri operaci mi loziska odstranily a nasledne jsem brala antikoncepci v kuse. Bylo mi doporuceno zacit se snazit o mimi, ale nemela jsem jeste ani dodelanou vysokou. Po 4 letech jsme se rozhodli pro mimi a prasky jsem přestala brat, nejdřív de nam nedarilo a otěhotnět se mi poveslo az po roce. Ale v 8tt zamlkle tehotenatvi. Nastesti se hned po 2 měsících zadarilo znova a tes jsem v 18 tydnu. Protoze se nam dlouho nedarilo svěřila jsem se do péče cinske mediciny, mozna i to pomohlo, nevim. Každopádně bych ve 20letech nezacala snazit o mimi, jen protoze mas endometriozu, doktor by ti mel navrhnut lecbu a tim ze mimi budes chtit treba za 2 roky. Dulezite je ze ti ji zjistili. Loziska endometriozy ti snad odstranili, záleží kde jsi je mela.

Sem začni psát odpověď...

Odešli