Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

luccii
23. črc 2008

w_h: no pokud to jeste nevis, tak dve holciny tady otehotnely - pomoci IVF 🙂

luccii
24. črc 2008

tak ja se chci objednat u Apolinare a ani tam maji asi dovcu 😕

w_h
27. črc 2008

no jo, IVF, ale ja doufam, ze to pujde i prirozene, zkusime to tak pul roku... to ubehne jako voda..mozna jeste rychleji a pak holt kdyztak dam tu operaci.

luccii: u apolinare? na co? na operaci? na ivf? nejsem v obraze.

w_h
12. srp 2008

Holky, poradte, prosim, kde jsou nejlepsi odbornici na lecbu endometriozy. Diky.
A prosim, napiste mi taky nekdo, ze jste otehotnely bez IVF a bez operace a bez hormonu, jo? Diky.

b.e.r.u.s.k.a
13. srp 2008

Ahoj holky,tak jsem našla tuto diskusi a chtěla bych se zeptat.Mám střední endometriozu a beru Orgametril už 3měsíc,ale už po druhé špiním,tak jako bych to dostala,ale je to jen slabé špinění.Myslíte,že je to v pořádku?V září by jsme měli léčbu ukončit a jít na Ivi a pokud se nezadaří,tak na IVf,tak mám strach,aby to nebylo zbytečné,kdybych nebyla pořádně vyléčená.Pak by jsme do toho zase zbytečně vrazily peníze a nic.

luccii
13. srp 2008

w_h: specializuji se tam na lecbu endometriozy
jo bez toho vseho tu nekdo otehotnel, staci zapatrat v teto diskuzi 😉

berusko, s tim nemam zkusenosti, takze neporadim (na co to beres?)

w_h
16. srp 2008

diky. luccii
napsal a jsem si kontakty a v tydnu se objednamna konzultaci

kvak63
20. srp 2008

Ahoj

tak ja som otehotnela po KET (to je vloženie zmarzených vajičok).
Tak pre štasie vam tu troška poslem tehu bacily
pppppppppppppppprrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrsssssssssssssssssskkkkkkkkkkkkkáááááááááááááááám

veria
20. srp 2008

Kvak, to je super, a jakou jsi měla endomrchu? Léčili ti nějak?

kvak63
20. srp 2008

liečenie žiadne, endo iba I stupeň (iba čokoladove ložiska žiadne zrati). Bolo mi odporučane isť rovno na IVF čo nevišlo. Potom som sa dala na KET čo vyšlo 😀. Nebola som ani vžiadnych kupeloch hneď ako som sa spametala tak som išla do Caru.

veria
20. srp 2008

To já mám i srůsty, ale ty by snad při IVF neměly ničemu vadit. No uvidíme, jak to dopadne.

luccii
20. srp 2008

ja jdu v zari do CARu, s endom. nema moc smysl cekat...

kvak63
20. srp 2008

luccii držím palce 😉

luccii
20. srp 2008

kvak, dekuju 🙂

w_h
20. srp 2008

kvak: blahopreju, at se dari
ja to chci zkusit do konce roku prirozene, kdyz tonevyjde, tak pujdu na laparoskopii a pak ev. na ivf.
ale kazdej doktor mi zatim rek: to vam nikdo nerekne,, jestli se to povede nebo ne. 50%.
a to je dost, ne?
vsem drzim palce a kvak - diky za ´bacila´ 😉 🙂 🤐

luccii
21. srp 2008

w_h: pokud nemas jiny problem, je to celkem slusna sance... v mem pripade je ale bez pomoci lekaru temer nemozne uspet, takze jdeme v zari do CARu a uvidime, co poradi...

w_h
21. srp 2008

luccii.
neboj, mam toho vic, jeste trombofilii
a co ty, tak yneco navic?
jak to, ze ´temer nemozne´ bez pomoci lekaru??

b.e.r.u.s.k.a
22. srp 2008

Ahoj holky,léčíte si někdo endometriozu Orgametrilem a jak dlouho?

slunicko552
22. srp 2008

Ahojky,zkusím se k Vám přidat,jestli neva.Já mám endom.4stupeň.Byla jsem na lapar.,operace,nepomáhá nic.Vždycky jenom na chvilku,ale stejně se to vrátí.Otěhotnět přirozeně nejspíš bez šance,alespoň u mě ☹ .Zkoušela jsem to 4roky-mezitím různé operace spousty prášků atd.Byli jsme na IVF a hned napoprvé se podařilo.Mám 13měs.syna.Chceme zkusit druhé.Máme ještě zamražené embria tak uvidíme pa pa

b.e.r.u.s.k.a
22. srp 2008

Ahoj sluníčko,tak to gratuluji k chlapečkovi a hodně zdaru u druhého.Já mám jít taky na IVF,ale bojím se,že se endomm.nevyléčí a nám se to nepovede.Beru teprve 3měsíc prášky a dokonce jsem to i teď dostala,tak nevím.

slunicko552
22. srp 2008

Ahoj berusko,endom.se nikdy nevyléčí,alespoň mi to říkali.Já otěh.i přes ní.Pomáhá na ní těhotenství(prostě vše když to nemáš).Kojila jsem do 12měs a něco a dostal jsem to ,když měl malý aso 10měs.a teď jsem opět začala mít problémy.Takže to moc dlouho nevydrželo.Já jsem po IVF ležela 14dní s nohama nahoře,šla jsem akorát na záchod a osprchovat se.Nevím jestli to mělo vliv,ale povedlo se.Máme v rodině problémy a sourozenci po několikátém IVF,tak jsem se dost bála a opravdu to nešidila.

kuzelnica
22. srp 2008

ahoj dievčatá, tak i mne zistili endometriózu. Laparoskopicky mi odstránili, čo sa dalo a doporučili hneď otehotnieť.. najprv som tiež chcela dať šancu prírode, ale doktor ma upozorňoval, že si znižujem šance i na umelom, ak sa ložiská rozrastú. A tých problémov bolo viac, takže som zašla na kliniku a doporučili skúsiť IUI a hneď to vyšlo. Akorát sme čakali dvojčatká a minulý týždeň jednému prestalo biť srdiečko, takže čakáme jedno. ale podarilo sa.

slunicko552
22. srp 2008

Ahoj kuzelnica tak gratuluji,mi IVI vůbec nedoporučili,ale asi protože mám 4st.Taky jsem měla mít dvojčátka,ale taky jedno odešlo.Jsem samozřejmě vděčná i za jedno-je to moje srdíčko.Hodně štěstíčka.

b.e.r.u.s.k.a
22. srp 2008

Holky,tak to je super,tak myslíte,že i kdyby se mi endom.nevyléčila mám šanci po IVF otěhotnět?Doktor nám taky doporučil nejdříve IVI a potom hned IVF a nic neodkládat.Ale v Ivi moc nevěřím,už jsem ho několikrát podstoupila a nic.

slunicko552
22. srp 2008

Myslím,že jo.Já jsem měla IVF hned bez IVI.A otěhotněla jsem bez odstranění.A to jsem měla 4stup..Takže šanci určitě máš.Určitě Ti budu držet pěsti.Kdy máš jít?

b.e.r.u.s.k.a
22. srp 2008

No zatím se to oddaluje,měla jsem jít ještě před tím na odstranění polipu,ale nevyšlo mi předoperační,tak musím počkat.Takže mě to čeká,tak v říjnu.A co vy,kdy půjdete do toho druhého?

slunicko552
22. srp 2008

Mysleli jsme na leden,pokud přežijou emb.jinak musím absolvovat vše znovu.Měla jsem dost problémy s nafouklým břichem.Měla jsem 23vajíček.Tak se mi moc nechce,ale co by člověk neudělal pro prcka,že?

b.e.r.u.s.k.a
22. srp 2008

Tak to hledím,tolik vajíček,já jsem při prvním pokusu měla 5 folíků,ale nakonec mi odebrali jen jedno vajíčko,ostatní prý asi prasklaTak jsem zvědavá jaké to bude tentokrát,doktorka říkala,že to stejně pro ně bývá poprvé informativní a příště už ví jak na to.A máš pravdu,pro mimíska udělám cokoliv.Jen ty nervičky kolem mně dost vadí,kdybych uměla být v klidu,tak si myslím,že je větší šance.Tak ať vám to v tom lednu vyjde,taky budu držet pěstičky.

b.e.r.u.s.k.a
22. srp 2008

Sluníčko koukla jsem ti do alba a máte nádherného mrňouse.Jeje já už chci taky takového. 🙂

slunicko552
22. srp 2008

Děkuji.Neboj určitě se dočkáš.Pamatuji se jak jsem koukala na všechny těhotné a na kočárky.Samozřejmě jsem jim to přála,ale strašně jsem toužila po prckovi.Určitě se vám to povede.Hlavně se tím neužírej,ikdyž já jsem to nepustila z hlavy,to se prostě nedá.Ať se snažíš sebevíc.