Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

anit6
4. bře 2010

Ahoj holky, no vidím, že je to tady docela bouřlivé!! 😀 Laparo jsem měla jen jedno a to pouze diagnostické, takže mi nic neodstranili a hlavně proto že mám endo vaječníků a to je pry docela nebezpečné a nedoporučuji to, ale kdyby mi nějaký lékař řekl, že je to rutina tak určitě na to jdu. Též jsem slyšela o tom, že endo je nemocí vysokoškolaček a to hlavně proto, že začínaji uvažovat o rodině kolem 30 a to už je podle některých docela pozdě, též patřím do této skupiny a dlouhou dobu jsem litovala, že jsem vůbec studovala nebo že jsem neotěhotněla během studia, vše by bylo mnohem jednodušší a hlavně bez problému. V každém případě názorů na tuto nemoc je opravdu hodně,co doktor to názor. Co se lapara týče, tak 8 x to je teda fakt síla, to bych asi nedala a hlavně představa, že se to stejně vrátí je děsivá. No nemáme to lehké!!! ☹

andri79
4. bře 2010

misanda. já jsem jedla 6 měsíců cilest vkuse...

misanda
4. bře 2010

anit : já mám taky jednu cystu na vaječníku a prý odstanění je nebezpečný nebo co...takže tam je...a já doufám, aby nerostla 😖

andri, tak ale to je paráda, když budeme mít třeba jedno dítko a budeme baštit antiko 6měsíců vkuse 😀 žádná MS 😀 to asi beru 🙂

andri79
4. bře 2010

však víš jaká to byla pohoda, akorát to dítko pořád chybí 🙂

anit6
4. bře 2010

misanda- já mám toho asi víc než jednu, nedájí se odstranit, protože mají tendenci prorůstat přes vaječník, kdyby to chtěli vyoperovat, tak by došlo k poškození vaječníků. Cysty na vaječnících můžou prorůst dovnitř vaječníků a pak se tomu říká endometriomy, takové bubliny které plavou ve vaječnících, já to mám bohužel v obou vaječnících a když jsem stimulovala, tak přes to nešlo vidět kolik vajíček se mi vlastně utvořilo. Endometriomy rostou a pokud jsou větší než 3 cm, tak se musí vyoperovat...
Jinak antiko jsem též brala cca 6 měsíců byla jsem nateklá jako balón, nejhorší že jsem po těch 6 měsících málem nevlezla do svatebních šatů, které jsem si dřív objednala... 😀
tak a jdu domů, pak tady k večeru kuknu... zatím pa

paja23
4. bře 2010

ano bez MS

Máte pravdu, co doktor to jiný názor.

Anit-já se ho právě ptala, li je to tím, že odkládají těhotenství-to já též-ale prý ne. Ale příčinu nevědí.

Já mám též endo vaječníků a stejně mi laparku dělali a 2x operovali i tu cystu na vaječníku! Samozřejmě, že ji tam mám teď po třetí. Ale do 3cm mi ji prý operovat nebudou.

A četla jsem o dost holkách co otěhotněli i s tou cystou-přirozeně.

misanda
4. bře 2010

holky, tak mi začali ve 25letech takže zas tak stará jsem nebyla, ne? a stejně tu sviňu mám...

Paji, mě jí taky jakoby tu cystu ořízli...a zbytek tam nechali, mudra říkala, že s tím musí u IVF počítat, ale jak, to nevím... 😕 ..jinak otěhu s ní prý jde...a ona se hlavně pak ztratí...

anit, já si furt myslim, že lepší půl roku antiko vkuse, než ten um.přechod 😒 ...a nešpinily jste potom???

andri79
4. bře 2010

umělý přechod je když vám píchnou injekce nebo něco, já měla diphereline, ale když se vkuse jí antiko, tak to není zase tak účinné a je fakt, že já jsem špinila opravdu celou dobu, ale vedlejší účinky žádné, u toho přechodu to bylo hrozné, návaly, nespavost, podrážděnost, chuť na sex žádna...fuj 🙂

misanda
4. bře 2010

andri, já měla zoladex, ale ono je to na stejném principu. a na mě ta antiko prý neúčinkovala, ale teď prej by to mělo být ok..no tak nevim...taky nechpu, proč mi nechali přirozený cyklus, že se máme snažit...??.,..že prej se hodněkrát otěhotní po tom nepodařeném IVF...ale tak já s tim nepočítám...

ten um.přechod je fakt srajda ☹ měla jsem to samé co ty, andri ☹

berkana
4. bře 2010

koukám, že jste tu rozjely pěknou debatu, ani nestíhám číst, to co jsem přečetla, tak jem skoro zaomněla co jsem chtěla na to reagovat....

nebudu psát každé zvlášť, pač nevim přesně kdo co napsal, ale skrz to že bych nemohla otěhotnět a nebo donosit vajíčko, když mám endometr. tak to je pravda, endometr. zabraňuje oplodnění, ale zase se prý těhotenstvím léčí, což je takový paradox, že 🙂 chce to jí holt prvně odstranit, i když se mrcha vrací a co nejdřív otěhotnět....no jo, ale když to tu čtuk, tak to není tak jednoduché....tak jem zvědavá, jak se to bude vyvíjet u mně, docela se toho všeho děsim. A to musím ještě čekat přes měsíc, než se dostanu do toho centra ☹
Jo to centrum je U Apolináře. Prej je tam i centrum IVF...aspoň mi to řikal dr. takže by to bylo potom jen přeběhnout vedle do "ordinace" a pokračovat hned na IVF....ale kdoví jak to pude, já zatím nevím, jaký mám vajíčka, ale vim, že přítel má deformované spermie-buď krček nebo hlavičku(nevím jestli půl na půl nebo kterých je víc), a jsou ještě pomalé z větší části. takže taky žádná sláva, hlavně aby se mu srovnala aspon ta deformace, aby bylo ještě víc zdravých spermošek, než má teď, bere vitamíny, prej na to pomáhají, ale co řikal můj gynek. tak prej ze zkušeností, co má s lidma, to moc nepomůže, tak nevím 😒

anit: tak hlavně, že jsi návštěvu Prahy ustála dobře a ať máš doma brzy ty výsledky, abyste mohly pokračovat v maratonu 🙂

andri: prosím tě, jak jsi byla na operaci laparotomicky, jak to je? protože mě dělali diagnostickou laparku, kdy teda chtěli odstranit i cystu s endom. ale to se jim nepovedlo a praskla, mám to tam navíc celý slepený všechno k sobě. takže mi můj gyndr. řekl, že se nejspíš budu léčit práškami a pak mi to odstraní operací, tak sem si řikala, že to asi laparkou nepude, tak jak to bude?

olive: ta cifra mě teda pěkně zaskočila, co jsi napsala, já všude, co jsem četla, tak to bylo pak když si vše už platíš sama tak max. do 70tis.

s tou antikoncepcí....no pokud bych měla mimčo a nebo dvě, tak bych potom možná, kdyby se mi zase rozjela ta endom. si nechala odstranit všechno....ale musely by bejt dětičky, nebo alespon jedno....pač ty bolesti jsou pěkně nepříjemný. JO naštěstí je nemám takový, ale občas, tak jednou za 2měsíce mě chytně na chvilku taková bolest, že mě to dostane do kolen 😖 Nejhorší jsou taky ty bolesti při souloži, to pak občas uplně skazí chuť a abych řekla pravdu, tak se pak třeba bojím tak týden až 14 dní spát s přítelem, fakt je to nepříjemný....

No už aby ten měsíc a půl utekl, a zase se něco dělo...
Zítra jdu ke gyndr. kvůli tomu zánětu moč.cest, tak uvidim, jestli to zmizelo, nebo pořád tam je, včera mě v podbřišku píchalo, ale nevim, jestli cesty nebo ta mrcha endom....

Ale když tak koukám, tak se na ten umělej přechod nětěšim....

andri79
4. bře 2010

berkana> laparotomicky to je normální řez přes celé břicho :(

misanda
4. bře 2010

Berkana : takový bolesti??? Já neznám nic ☹ ani při sexu, normálně taky ne...max při MS, ale taky to neni tak hrozný...prostě klasika MS bolesti.

snad se vám daj ty spermoši do kupy!! a co berete???

misanda
4. bře 2010

auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!! 😕

olive
4. bře 2010

Holky vy teda jedete.

Berkano - zapocitala jsem tam zamrazeni ket a vsechny leky ono se to nezda, ale pak to naskace.
Chudino takove bolesti neznam. Snad ti v centru pomuzou.

Misando - zacinala jsi jako mladice, ja zacinala ve svych 29letech.

Musime verit, ze se nam zadari.

veverka.dada
4. bře 2010

berkana: ám to stejně jak ty 🙂 něco jsem ráno přečetla ale nestihla odepsat a teď už nevím, co jsem chtěla psát...a teď už je tu zas fůůůůra nových příspěvků a já se ztrácím 😵

jinak o těch bolestech mi povídej....já je ještě před asi dvěma měsíci měla normálně, jentak během dne mě prostě z ničeho nic začlo píchat...někdy na levé , někdy na pravé straně...pak při ms, to bylo někdy doslova peklo...někdy jsem se den nebo dva nedokázala pořádně zvednout z postele...no a při sexu? to je děs...přesně jak píše berkana...někdy to bolí jen na začátku, někdy celou dobu...ale bolí to pokaždé...taky potom pár dnů odmítám 😒 kolikrát si říkám, že mi přítel do té svatby uteče 😵 ale naštěstí je v tomhle směru hodně chápavý a když řeknu, že se bojím, že to bude bolet, tak mě obejme, utěší a nijak nenaléhá 🙂 ale mě to utěšování moc nepomáhá, protože sex by měl být o potěšení a něžnostech... ne o strachu z bolesti....skoro se až bojím, abych na něj kvůli tomu nezanevřela úplně, protože už to trvá dva roky...

jinak já teda taky nejsem vysokoškolačka a na příčinu těch bolestí se dr. snaží přijít už skoro tři roky...tzn. od mých 22 let...takže jedině snad že by výjimka potvrzovala pravidlo? 😀

mimča bych asi chtěla dvě...a nejlépe hned za sebou aby k sobě měli co nejblíž...ale říkám si, že by to byl asi vážně zázrak, kdyby se to povedlo 😵 a kdyby náhodou ano, tak už jsem taky přemýšlela co potom?? brát antiko v kuse fakt dlouhou dobu? to musí být přeci šílený nápor hormonů ne? nebo jedině čekat, jestli se endo vrátí a pak si fakt nechat vzít všechno...ale to je taky dost radikální řešení...no ale na to je přeci jen dost času 🙂 nejdřív miminka 😵

ještě se chci zeptat, teď si nejsem jistá, ale myslím, že psala andri (mimochodem vítej mezi námi 🙂 ), že dostala dipherelin, skrz umělý přechod... na kolik injekcí jsi to měla? a jak dlouho po poslední injekci jsi dostala ms? díky moc 😉

zazy
4. bře 2010

Paja23:Přesně to samé mi řekla moje gynekoložka,že až budu mít po dětech,že pro mě bude nejlepší brát antikoncepci v tahu bez přestávek a pořád.Přímo mi řekla,že pro mě je špatně,že menstruuji,že tím se mi opět plní ty cysty.Ikdyž já jsem si na jednu stranu říkala,že až budu mít po dětech a jelikož nemám jeden vaječník a ani jeden vejcovod,že pro mě by možná bylo lepší,si ten zbytek nechat vzít a nemusela bych se ládovat hormonama.
Misanda:já měla 3 laparoskopie a jednu laparotomii.A ty jsi byla už na laparoskopii a jestli ano tak na kolika?

andri79
4. bře 2010

veverka dada: já jsem měla 3 injekce a po té poslední jsem měla menstruaci do 3 týdnů...

berkana
4. bře 2010

andri: díky za info ☹....tak doufám že to nebudu muset podstoupit, Ti teda nezávidím, že jsi to podstoupila

misanda: no nejsou pořád, ale občas...no když v nejlepším to zabolí pěkně, tak je po všem 😠 ....co mám povídat. No to doufám, že se daj do kupy, bere Zinek a vit. E

olive: tak to jo, to jak jsem koukala na stránkách, tak to tam nebylo možná uplně všechno. No dá se to vydržet, není to uplně strašný, ale nikomu bych to nepřála...známá má strašný bolesti při měsíčkách, že nemůže skoro vůbec chodit, to naštestí já ne

veverka: no tak to máš ještě horší než já....to tě lituji. Já předtím, než mi zjistil dr. že mám cystu endometr. tak jsem nevěděla, proč to bolí, jsem myslela, že mám věčně zaražený prdy, pač mě to bolelo i když jsem šla na záchod při začátku MS, no po laparce jsem se dozvěděla že je to tím, že to mám tou endometr. všechno slepený, takže že je to všechno tou mrchou end.
Jinak s těma dětičkami, taky vych chtěla 2, ale budu šťastná i za 1 pač už je mi 29 a kdoví, jak to bude dál, jak dlouho se mi budou tvořit vajčíka, mamce se totiž přestali dělat už asi v 35 letech. Tak jsem na to zvědavá. Je pravda, že brát antikonc. pak dlouhodobě by bylo asi něco, brala jsem jí 5 let, a to mi stačilo. Nechat si vzít vše je radikální, ale pak už by nemělo nic bolet a taky ani nehrozí rakovina děližního čípku

olive
4. bře 2010

Holky ja se nedokazu predstavit brat antikoncepci vkuse tak dlouhodobe. Ja ji brala 6mesicu vkuse a taky to nebylo nic moc. Urcite se to neda srovnat s injekcema ty jsou silnejsi takze vedlejsi ucinky si holciny prozivaji naplno. Jinak ja pri antiku spinila asi prvni 3mesice, ale gyndar me uklidnil, ze je to normalni. Pak uz se to ustalilo.

Veverko a Berkano - opravdu vas lituju, ze mate takove bolesti, a ze sex je pro vas vlastne trapeni, ach jo. Chvalim chapave pritele kdyz tohle chlap pochopi je to super.

Preji vsem dobrou noc.

veverka.dada
4. bře 2010

olive: tak tak...já když brala jen nějaké ty slabě hormony tři měsíce, tak jsem měla náladu věčně pod psa...a to jsem od narození veselej člověk 😵 a teď s těma injekcema ty děsný návaly, nespavost...děs běs...takže jestli jednou bude muset dojít na tohle rozhodování co dál...tak bych byla asi spíš proto odstranění...sice si to zatím nedovedu moc představit, ale je pravda, že tím odpadá spousta různých problémů, starostí a komplikací...ale uvidíme, třeba mi někdo tenhle názor vyvrátí 😉
jinak svého přítele chválím téměř každý den 🙂 a musím říct, že hlavně jeho chování během mé nemoci mě přesvědčilo, že si ho vezmu 😵 😀

berkana
4. bře 2010

veverka: jo je to těžký, no zatím nás takový rozhodování nečeká, je pravda, že pak když dojde na radikální "řez", tak pak odpadá plno starostí...jsem se bavila s mamkou a musely jsme se tomu zasmát, že pak ženská vlastně ušetří peněz za vložky, když už je nemusí kupovat a odpadnou bolesti🙂

Olive: díky 😉

jo je fajn, když přítel podpoří, já si taky nemůžu stěžovat, podporuje mě taky, když mě něco čeká a když jsem z toho všeho nervozni nebo mi je z toho na nic, když se dozvím, že je tam zase něco jiného, co není dobrý...

olive
5. bře 2010

Veverko - tak to je nadherne vyznani lasky 🙂 .

Holky zatim ten definitivni prechod nemusime resit. Nejdriv snaha o mimi.

Berkano - tak kdybych byla jako tvoje maminka, zadneho ditka bych se nedockala, jedine s darovanyma vajickama.

Ja ve skrytu duse verim ,ze se mi zadari. Me kamaradce jsem rekla, ze nejak citim, ze mimi budu mit kolem 40. Byla z toho pekne hotova ja ani ne.

Kdepak se dnes toula Misanda?

veverka.dada
5. bře 2010

Dobré ránko 😵
jj, Olive, máš pravdu...nejdřív mimča a potom vše ostatní 🙂 takže se vsadím, že to bude u tebe určo dřív, než ve 40!!!!
já jsem pevně přesvědčená, že všechny, jak jsme tady, tak se do konce tohohle roku přesuneme do nějaké mnohem příjemnější skupinky, začnem fotit ty nafouklé pupíky, řešit to děsné ranní zvracení a ukazovat si fotky nakoupených hadříků a různých potřeb pro mimča 😉 a to se s váma klidně vsadím 😀

a co jinak? jaký máte dnes den? u nás občas vyleze sluníčko...na chviličku a maličko...ale jinak jak s oblibou říká zmíňená Mišanda- je to na pikaču 😀

veverka.dada
5. bře 2010

ooooooooooo neeeeeeeeeeee...je to ještě horší, páč sněží 😠

misanda
5. bře 2010

ahoj holky,

zazy : já mám za sebou dvě laparky - zatím 😕

jinak já bych si to tam dole nenechala vybrat, neni důvod..mě fakt nic nebolí...přes den, ani při sexu..prostě nic. takže já si to tam pěkně všechno nechám a radši budu brát antiko vkuse 😔

jinak počasí na PIKAČU 😀 holky, včera jsem jela autem domů a jela jsem poslepu 😕 takový vločky a tolik jich bylo...no fuuuuuj!!!

a jinak já chci taky dvě děti rychle po sobě, dokonce i mudra říkala, že budu muset...kéž by se povedly dvojčátka...a byl by tomu kolotoči konec!!!

olive
5. bře 2010

Holky u nas je dnes pocasi hrozne sice nesnezi, ale prsi a to uz od vcerejska. 😠 .

Vyraz je to na pikacu me taky dostal 🙂 .

Ja jsem hrozne zvedava ktera z nas napise prvni ,ze je tehu. Uz aby to bylo.

misanda
5. bře 2010

holky, já se stejně hrozně bojim... 😖

a to mám ještě lepší výrazy 😀 to mě ještě pořádně neznáte 😀 já se s ničim nepářu 😀 😝

berkana
5. bře 2010

misanda: to mi povídej s tím počasím, já byl dneska u gyndr. a to střídání, to jejak na apríla, chvíli sluníčko, pak sníh takový velký vločky a pak klid, vločky, sluníčko atd pořád dokola.fakt na tu pikačku 😀 to je dobrej výraz 🙂
jo já byc htaky dvě mimča a brzy po sobě, nebo rovnou dvojčátka 😅by to bylo ze začátku docela asi na hlavu, ale zase dvojnásobná radost 😀 (máme je v rodině, tak si myslím,žew by se mohlo podařit, buď mě, nebo bráchovy či sestřenicím či bratranci, prostě naše koleno by mohlo mít dvojčátka🙂) )

veverka: jo to by bylo fajn, kdyby se nám to do konce roku podařilo, abychom otěhotněly všechny co tady jsme...to by potom stálo za to se i všechny sejít a oslavit to, až by se mimča narodila, to by byl úlet 😀 Tak to mu budem věřit a třeba se to podaří aspoň některým z nás....

jinak zánět moč. cest je pryč, tak jen ještě tři dny a doberu antibiotika a pak se budu držet pěkně v teploučku a pít brusinkový čaj a džus, aby se mi to zase nevrátilo a čekat na ten termín, než pudu do toho centra.
dnes u gyndr. jsme mluvili o tom, že pudu k tomu Apolináři a dr. mi řekl, tam roděj všechny ty..ja dořekla celebrity a zasmáli jsme se tomu 🙂

no čekám teď taky každým dnem MS, tak jsem zvědavá kdy dorazí...mi ty cysty dělaj pěknej bordel.

jo holky pěknej víkend, nevím, jestli sem zvládnu přes víkend zajít...

olive
5. bře 2010

Holky taky bych brala dve deti, ale budu vdecna i za jedno ditko 🙂.

Berkano - tak slava zanet je pryc.

Misando - no ja si vsimla, ze jsi celkem cislo, a tve vyrazi me vzdy pobavi. Holka neboj jsme tu s tebou.

Veverko - doufam, ze viroza je pryc a muzes pekne mlsat.

berkana
5. bře 2010

olive: jj, jsem ráda, jen aby se zas nevrátil, když takhle blbne to počasí.

já bych byla taky šťastná aspon za jedno 🙂