Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

berkana
27. kvě 2010

olive, díky, snad už to bude brzy ok 🙂

sichatko, no když jsem byla v lednu na ty laparce, tak jsem ms dostala asi 14 dní po. Ted když mě objednávali na tuhle červnovou laparku, tak to tam sestřička počítala, že bych ms neměla mít, že až pak takže přibližně věděla, kdy, takže to asi nevadí. jsem na to zvědavá, hlavně abych do úterka nezačala špinit 🙄

chanel, nastupuji v pondělí a v úterý jdu na to 😉 To ti taky nezávidím, že máš tak to samé co já, je to děs co. Dneska jsem byla nafouklá jak létací balon, jak to nechtělo ven, ani ty prdy pustit.. S tim při ms na začátku to mám to samé co ty, taky lítám na záchod a průjem je též. fakt to nejde jinak napsat 😅 Ty borůvky zkusím, ale já si dělám brusinkový čaj a ten mi taky pomáhá, a to suchý teplo to taky, to máš pravdu. Jsem si loni koupila granko a tam měli takový kulatý granko puntíky -je v tom nějaká kapalina a plíšek, ten zlomíš a začne to hřát i dost, to si tam občas přikládám, ale přes tričko, pač kdybych to dala přímo, tak by mě to asi spálilo, je to fakt dost teplé, a to mi pomáhá, se to pak pěkně uvolní 🙂 Ale můžu ti říct, že jsem začla snídat dobrou vlákninu s bílým jogurtem a je to lepší. Jsem ted o víkendu to nesnídala, pač skorotchyně měla narozeniny, takže byl dort a k snídani jsem měla ten dort a pak jsem měla ty střeva "ucpaný" že berou ty křeče, chce to k snídani a i během dne tu vlákninu a ono to fakt pomáhá, že je to snažší, ale při ms, jen slabá útěcha 🙄

olive
27. kvě 2010

Ahoj holky, dnes jsem mela rozltany den a jsem utahana jak male decko, a dnes tady mame pekne vedro.

Sichatka - a nac je dobry ten femingard? ja mam cyklus pravidelny.

Chanel - jeste ze, te to aspon napisi jako minimalku jinak jsou to fakt hrozne palky. Mojzisku uz jsem jednou zacala cvicit doma, ale dlouho jsem u toho nezustala. Pres leto na to nebu mit vubec cas, budu zavrena v obchode od nevidim do nevidim. Uplne to tam nesnasim, ale co nadelam, kdyz jsou potreba penize tak clovek musi zkousnout skoro vse.

zazy
27. kvě 2010

Ahojky děvčata všechny Vás zdravím,jak se všem vede???Já pořád stejně,sem tam nevolnosti.
Alenta:Neboj zadaří se,jsem vzácný příklad toho že i zázraky se dějí a to mám endo 4 stupně,takže ti dodávám trochu odvahy.

paja23
28. kvě 2010

Ahojte děvčátka,

tak já mám bohužel špatné zprávy. Začátkem týdne na utz zjistili, že miminku nebije srdíčko. O tom jak to bylo strašný asi psát nemusím.....Tak mám po revizi dělohy a snažím nabrat sil. Za dva tři měsíce sipůjdu pro mrazáčky. Ale už jsem raději domluvená na genetiku a chci vydupat i imunologii.

Všechny se moc držte!

olive
28. kvě 2010

Paji - ach jo ☹ ☹ ☹ , moc me to mrzi. Sama jsem zazila neco podobneho, tak vim jak ti je. Holka hlavne se nevzdavej a ty vysetreni si vydupej.

berkana
28. kvě 2010

Ahoj Paji,

to je mi líto ☹ ☹ . Tak ať nabereš síly a určitě si to vydupej. Budu držet palečky samozřejmě ať to za ty tři měsíce vyjde a v pořádku.

zazy
28. kvě 2010

Ahojky Páji,ani nevíš,jak je mi to líto,úplně jsi mě rozplakala,vím,že bych ti měla dodat odvahu,ale promin,ale nemohla jsem si pomoc.Můžeš mi prosím říci,v kolikátém týdnu jsi byla???Teda jestli můžeš.Zaplat pánbůh,že máš ještě mrazáčky.

sichatka
28. kvě 2010

Ahoj

Paji moc mě to mrzí, ☹ ale někdy je lepší, když to příroda sama ukončí než, aby se mimi celý život trápilo. Než si půjdeš pro mrazáčky ( hezký výraz 🙂 ) tak ať máš před sebou výsledky z genetiky, můžeš mít malý problém a je to. Imunologii doporučuji také. A neboj - mrazáčky se chytnou oba, abys měla doma větší nadělení .

Zazy - ranní nevolnosti neznám, lae určitě to není nic příjemného. Já jsem v tomto období měla stašné chutě na kyselé a druhý den, jsem třeba snědla za celý den pouze dva jogurty s rohlíkem. Jo mimča jsou potvůrky už od mala.

Berkano - neboj, špinit nebudeš, prostě to té MS musíš rozmluvit 😀

sichatka
28. kvě 2010

@cchanel - ptala jsem se, protože domácí zvířata přenášejí různé nemoce, které zaviňují potraty. Jdi cvišit tu mojžíškovku, tím nic nezkazíš.
Po porodu jsem dostala první menstruaci až po 11 měsících. Kojila jsem holky do 1-ti měsíců, a říká se, že to při kojení dostat nemusíš. Teď čekám, jestli to dostanu podruhé, ale já jsem nikdy neměla MS pravidelnou, spíše žádnou.Pouze bolesti v podbřišku nebo pravý vajčeník, ale takové problémy jako vy určitě ne.

sichatka
28. kvě 2010

@olive - Femigard - vytáhla jsem to z netu:

Určení působnosti Femigardu: příprava či úprava hormonálně složitě řízených funkcí, navození optimální citlivosti pro autoregulační mechanismy, tedy úprava biorytmu (pravidelnosti) funkce ženských pohlavních orgánů včetně funkce hypofysy, která celý cyklus řídí. Protizánětlivá složka extraktu současně odstraňuje patologické příznaky provázející menstruační cyklus a usnadňuje ovulaci.

Ženy, které užívají hormonální antikoncepci si většinou po delší době uvědomují, že pravidelnost užívání určuje pravidelnost menstruace. To ale znamená, že stav vlastní hormonální situace je překrytý a celá funkce je řízena "cizími" hormony. Většinou to není nic závadného, ale ve skupině pozdějších „ funkčních“ sterilit, kde příčina neplodnosti není zjevná je použití Femigardu vhodné.

V posledních letech se stále více uplatňuje užití metody přenosu embrya.To je významný pokrok, který pomohl již tisícům žen mít vlastní dítě. Je ale známo, že ne každý přenos zárodku se uchytí a zdárně dozraje (donosí). To je otázka prevence - přípravy na embryopřenos, chcete-li optimalizaci vnitřního stavu ženy před oplodněním. Jistě je známo, že hormonální příprava je poměrně složitá a není bez komplikací. Tady je indikována lázeňská léčba nebo účinek Femigardu. Kombinace zmíněných přípravných metod podstatně zlepšuje úspěch přenosu zárodku či umělého oplodnění.

Mladé dívky, které trpí silně bolestivými menstruacemi, po užití Femigardu během 2 cyklů získaly zcela normální průběh a nebyly vyřazovány na několik dnů z běžného života. Zvláštností bylo, že v některých případech, kdy manželé bezdětných žen, které braly Femigard jej ze solidárnosti brali také a u nich došlo k výraznému zlepšení spermiogramu a zlepšení potence (opět vliv na regulaci hypofysa - pohlavní žláza).

Za 29 let existence receptury Femigardu otěhotnělo po jeho samostatném užití nebo jako součásti komplexní léčby více jak 3 000 žen. Jako zajímavost chci uvést, že Femigard vystřídal recepty paní Kamenické u žen, které absolvovaly rehabilitaci dle paní fysioterapeutky Mojžíšové, s níž jsem se dobře znal.

Femigard pro muže má zřetelný účinek v sexualitě po týdnu, spermiogram se podstatně zlepší za 3-5 týdnů.

Femigard je výsledek hledání pomoci ženám v jejich údělu a naplnění přeměny lásky v lásku mateřskou a manželskou. Je ochráncem ženskosti ve všech časech od rozpuku, přes mateřství, zralý věk i stáří. Není všelékem, je odkazem "staré" medicíny.

MUDr. Václav Vydra, poslední primář gyn. - por. oddělení zaniklé nemocnice v Aši

sichatka
28. kvě 2010

A ještě jsem si vzpomněla. Ta mateřská demence je hrozná věc 😀

Můj gynďák mi tvrdil, že existují prášky, které by mě endomrchy zbavily. Léčba tvrá šest měsíců a prášky měla vyjít okolo 30 000,- Ty já bohužel neměla a nemám, ale kdyby některá z vás měla zájem, dám kontakt na doktora- název léku si nepomatuji.

paja23
28. kvě 2010

díky strašně moc za podporu, si spíš připadám jak ve zlém snu a čekám kdy se probudím. Ale je pravda, že pokud nebylo mimčo v pořádku, tak je to pro chudinku lepší.

zazy-prosím tě neplač, ty hlavně mysli na svoje miminko. A vůbec se tím nestresuj.Byla jsem 9+5 ☹

mám teď v hlavě vymeteno, ale Berkano-jdeš teď na laparku ne? Tak at Ti to dopadne na výbornou.

sichatko-jak píšeš o těch nemocech od domácích zvířat, tak to máš pravdu, taky mi to říkali, že je to jedna z mnoha příčin. To bych si taky chtěla nechat vyšetřit. Ale oni vždycky čekají až na více potratů. Kdo to má, ale zvládnout ☹

sichatka
28. kvě 2010

@paja23 - žádné více potratů, prostě si to musíš vydupat. Já vím, že v téhle situaci je to trochu těžší, ale je to nutné. Myslím, že na té imunologii by to mohli udělat.

berkana
28. kvě 2010

paji: na laparku jdu v úterý a v pondělí nastupuji ve 12 do nemocnice. Díky, doufám v to 😉

sichatko: jj, rozmlouvám jí to, že to musí vydržet a žáný blbosti 😀 ať si nevymejšlí😀

už se mi to kvapem blíží.....a přemýšlím, jak je na tom pavelka, ta šla tohle úterý vlastně, tak jestli jí už pustili domu abych jí tam v pondělí nepotkala 🙂

richt
28. kvě 2010

Ahojky, tak jsm přijeli z olomouce. Ale nic moc zatím nevím. Mám se objednat na genetiku, nechat si vzít 21den cyklu krev a pak 3den ms krev. Obojí poslat poštou k nim a jsem objednaná na 29. června. Na ultrazvuku zjistil že mám zase cystu na levém vaječníku a tak mi dal nějaké prášky na střebání. A pokud se to nepodaří tak to bude endo. cysta a budu muset zas na laparoskopii. Tak uvidíme.

richt
28. kvě 2010

paji, to mě moc mrzí. Zažila jsem to samé takže přesně vím jak to je. Musíš být silná. Určitě to výjde příště. Moc ti držím pěsti.
Ještě jsem zapomněla, dnes mi v Olomouci řekli, že endoška jde vyléčit. Sice někdy líp a někdy hůř, ale prý všechno jde. Tak uvidíme

chanel
28. kvě 2010

Paji: ☹ ☹ ☹ ,mrzí mě to i za Tebe, mé první ivf taky tak dopadlo, jen mnohem dřív, ještě než bilo srdíčko 😔 . Drž se! Zvládneš to!! My ženské , zvládneme všechno! Sichatko: hlavně je prý problém z kočkama, ty mají nějaké nemoci. Teda,ale jak čtu Ty jsi měla krásné těhotenství 😀 😀 , super!! Zazy: nevolnosti přejdou, zkus po douškách ledovou Colu, všude píší ,jak to skvěle pomáhá. At je Ti líp!!! Ber: to jsou starosti se zdravím ☹ , to co píšeš, to jsem já, prostě se v tom vidím, pěkně se vším všudy. Brusinky jsem taky dřív brala, pak mi v lékárně poradili, sušené borůvky a je to lepší, opravdu vyzkoušej, na střeva jsou úplně vynikající! Richt: ale to je super, něco se děje, po vyšetření bude zase líp a doufám, že cysta jedna škaredá zmizne!!! Oni Ti řekli, že endometrioza vyléčit jde???? To úplně čumím, vždycky mi bylo řečeno, od jakéhokoliv doktora, že nejde vyléčit, že kdo by vymyslel lék, dostal by Nobelovku. Ale na druhé straně mi taky řekli, že endometrioza blokuje otěhotnění,ale nezpůsobuje potraty. Tak ted nevím,jak to je.

berkana
28. kvě 2010

ahojky richt, no tak se hlavně brzy objednej na tu genetiku. S tou cystou to je teda pech, tak ať se ti vstřebá, ať zase nemusíš na laparku. Jo s tím, že endoška se nechá vyléčit, to je pravda, ale prej se vrací, může se vrátit a taky nemusí.

chanel
28. kvě 2010

Ber: nejlépe borůvky seženeš v obchodě s bylinkami! Sich: to je zajímavé ten Femigard

chanel
28. kvě 2010

a jak se teda dá vyléčit???? Já to slyším poprvé

chanel
28. kvě 2010

to musí být asi slabá, max. 2.stupně,ale ne 4.jak ji mám já ☹

berkana
28. kvě 2010

chanel: po laparce to zkusím, ty borůvky 🙂. ale začnu zase snídat tu vlákninu s jogurtem a ono to bude lepší, mi to pomáhá, že je to bezbolestné 🙂 skoro 🙂 A jak ty jsi na tom vlastně?? 😨

berkana
28. kvě 2010

ok, tak to až budu doma, tak tam zajdu se zeptat, zda je maj🙂 máme tam dva krámy, tak aby je v jednom neměli 😀

chanel
28. kvě 2010

Ber: já si dát jogurt po ránu, ta se zaručeně po.... 😀 Koupila jsem si knížku o homeopatikách a bylinkách a musím říct, že bylinky v čaji mi pomohly a homeopatika na imunit. systém taky. Nač do sebe rvát chemii, jen bacha kontryhel na endošku je výživná půda. Před laparkou, to bylo děsný, to se nevztahovalo jen na ms, bolesti, lítání na wc. Po ní a hlavně léčbě(menopauzy), to bylo 100 a jedna. Ale už je to 4 roky a ultrazvuk a ms, zase zlobí,ale naštestí jen při ms a občas i jindy,ale dr. řekl, bohužel, bud se nechám operovat pořádně a znovu s tím, že mě ledacos vezmou nebo snažit se otěhotnět a pak se po porodu uvidí, snažím se už dlouho, zatím vyhrává endoška 😖

chanel
28. kvě 2010

Ber: mám totiž alergii na mlíko, aby toho nebylo málo 😠

chanel
28. kvě 2010

Ber. já ted valím na nákup,ale pak Ti napíšu IP, trochu se poradíme s tou endoškou 😉

berkana
28. kvě 2010

chanel: tak to ti nezávidím, že máš tu alergii, já mlíko miluji 🙂s těma homeopatikama ti věřím, pač mě je dr psala na zuby a pomáhají, takže je to fakt dobrý, lepší než chemie stopro. No jo, je to těžký s tou endoškou bojovat, ale snad se nám to podaří....no co snad...musí se nám to podařit, alespoň na to mimčo - dvě, a pak ať jde vnitřek klidně pryč, aspon by ubyly bolesti a starosti s ms a taky utrácení peněz za vložky 🙂) Jo tak pak napiš IP, doufám, že jsi dobře nakoupila 😀

olive
28. kvě 2010

Sichatko - dekuji, za skvele info o Femigardu. Jeste jsem se te chtela zeptat jestli nevis zda clostik a pregnyl muzou zpozdit ms?
Poboliva me bricho jako na ms, ale BT je zatim vysoka.

Richt - tak vydis a uz se neco rozjizdi. Je super, ze jdes na genetiku i na hormonalni profil. Preji ti at se ta cysta vstreba.

Berkano - tak uz strihas metr 🙂 .

richt
28. kvě 2010

Ahojky holky, na genetiku jsem se objednala hned jak jsem byla v Oomouci. Jdu tam 29. 6. a to jdu zároveň i n akontrolu s tou cystou takže to vezmem jedním vrzem ať tam nemusíme jezdit tak často. No netuším jak se dá endoška vyléčit, ale prý to jde, že se nemusím bát. První se musí odstranit ta cysta. Buď se vstřebá a nebo se odstraní laparoskopicky a pak se bude řešit endoška pokus ji tam teda ještě mám. To se prý nedá jen tak poznat. No uvidíme. Ale jssem ráda, že se to aspoň trochu pohnulo.

berkana
28. kvě 2010

olive, to víš, už dostřihávám 😀 jen se mi ozývá špinění, že by chtělo propuknout, tak nevím, jestli by mě tam vzali, kdybych špinila,pokud se ukáže, tak budu v pondělí poránu tam ještě volat, než bych vyrazila, pač od mamky vyrážím v deset, abych tam na dvanáctou byla, nebo teda po desáté.

richt: to ti věřím, já byla taky ráda, když se to pohnulo, aspoň se něco děje, že už jen nečekáš co a jak 🙂