Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

grej
5. kvě 2008

Vlasto - já mám taky naprosto pravidelný cyklus i ovu. endometriozu mi zjistili 1. stupně, takže nic velkého.

vlasta23
5. kvě 2008

jA TEDA endo nemam potvrzenou. Diagnostikovali me kdysi na POC, ale tedka nemam zadne cysty atd.... Jsem zmatena. Ale tusim, ze problem asi bude endo, protoze vzdy, kdyz spinim nebo mam MS, tak smrkam krev. To asi neni normalni a tak nejak to ve me vyvolalo podezreni. Cim vam to leci?

kay
6. kvě 2008

ahoj holky, grej, jak Ti dopadl test??

vlasti, no buď se to zkusí nejdřív hormonálně, nebo pak laparoskopicky odstranit, pokud to jde.. ale záleží na tom, v jakém rozsahu endo je a kde je umístěna..

campi
6. kvě 2008

Ahoj Kay:
jak jsi na tom ty? Diskuze o mojzisove nejak umrela, tak ani o tobe nemam zpravy..

kay
6. kvě 2008

ahoj campi, no já Tě tu taky dlouho neviděla 🙂

My jsme zatím na mrtvém bodě.. na začátku dubna jsme byli na první konzultaci v CARu, tam nejdřív chtějí udělat HP, protože ten mi ještě nikdo nedělala. Ikdyž mi hned doktor řekl, že mám v břichu nějakou tekutinu, která je od endom. a která zabraňuje tvorbě a růstu folikulů, tudíž i ovulaci.. Minulý cyklus jsem měla cystu na jediném funkčním vajochu .. Cyklus byl 41 dní, naštěstí praskla, ale měla jsme už strach.. A teď jsem vesel 40DC a zase nic, asi zase cysta nebo co.. Rozhoduju se kdy zavolat do CARu, protože v sobotu se stěhujeme, tak tenhle týden stejně nemám moc čas a ještě asi počkám a v pondělí zavolám, nebo brnknu a domluvím se rovnou na příští týden.. Je to naprd, protože teď budu čekat na HP, pak zase další cyklus nic a teprve potom asi začnou něco dělat.. CHJtěla jsem zkusit jednu IUI a pak v srpnu nebo září IVF.. Stejně mi ho doporučili.. ☹ ale hlavně už bych potřebovala, aby se zase něco dělo. ☹ však to znáš..

A co Ty? Kdy jdete na IVF? Jak se cítíš? už stimuluješ?

luccii
23. čer 2008

ahoj holky, je u vas neco noveho? ja jsem druhy cyklus p operaci, 55 DC ☹ a minuly tyden mi pichli vyvolavacku... mam ale porad bolesti v podbrisku, ktere operace nevyresila 😒

kvak63
15. črc 2008

ahojte

tak som dôkaz toho že sa da otehotnie a prekabátiť prírodu. Po KET som ostala tehotná. 21.7. idem na ultrazvuk. 😀

w_h
15. črc 2008

no, nevim, kde se tu ted najednou vylihla tahle diskuze, ale jsem tu. a jsem jedno velky ucho. potrebuju spriznenou dusi.

w_h
15. črc 2008

to kvak63
ty jsi mela endometriozu?
a co je ket? jeste nejsem v tech zkratkach zbehla
kazdopadne diky
ted razim za segrou, bude zkouset novou troubu, tak jdu na kolac
pekny vecer 😉

kvak63
15. črc 2008

w-h - čo ťa trapi

kvak63
15. črc 2008

Ja mam tiež endiometriozu a jedine liečenie je ostat tehotná. Čo som zobrala važne a začla som sa tomu venovať. Skušali sme to prirodzenou cestou ale to nešlo. Tak mám za sebou 1 IVF /umele oplodnenie/neuspešne ostalo mi 5 vajičok tak smo išla na KET/vloženie vajičok/. Teraz to vyšlo. 😅 Takže hors dotoho. Musiš byt hlavne presvedčena že to chceš ty. Ja som začla mesiac pred KET cvičiť mojžisku pod dozorom rehebilitačnej sestry a brala som kysleninu listovu a pila som alchimilku. 😉

w_h
15. črc 2008

kvak63 - tak to ti drzim palce 😉
my se zacnem snazit asi tak za mesic, zatim dolecujem podruzny nemoci
moje endometrioza se da lecit bud chirurgicky nebo tehotenstvim, ale trosku mam strach, jestli to pujde, snad jo
no, kazdopadne si rada prectu pribehy s dobrym koncem
zatim diky za reakce
wh

kvak63
17. črc 2008

w-h - budem držat palce 🙂

miradka
17. črc 2008

Ahoj holky, pridám sa k vám...aj ja mám endometriózu ☹ Kvak kde si bola na IVF?

lemulca
18. črc 2008

ahojky, právě jsem přišla z nemocnice, v úterý mi dělali laparku a hysteroskopii. Vše v pořádku, jen mi našli dvě miniaturní ložiska endometriozy která se dá léčit hormonama a nejlepší je na to otěhotnět (vtipnej doktor fakt) - ale prý jsou ty ložiska tak malá že podle nich tam důvod proč se nám nedaří není....tak nevím ☹

kay
18. črc 2008

lemulco, no já už mám endo odoperovanou cca 2 roky a mám prý v břichu nějakou tekutinu, která se u endo dělá a ta brání vajíčkům dozrávat.. tak to bude asi u nás chyba lávky, jinak jsme oba v pořádku.. tak držím pěsti.

lemulca
18. črc 2008

kay - jo to mám v papírech napsaný, že tu tekutinu tam nemám... (c.d. bez volné tekutiny) takže tu endometriozu mam asi fakt ještě v raném stádiu a na to že se snažíme už 3 roky tohle asi vliv mít nemohlo. Testy máme už všechny kromě velké genetiky (na tu jdeme koncem září) tak už fakt nevím čím to je... 😠

kay
18. črc 2008

jé tak to je dobře, žeji tam nemáte..no po třech letech bych teda už trpělivost neměla.. ☹ obdivuju Tě.

kvak63
19. črc 2008

miradka - mne to robili v ISCARE BA.

lemulca - mi sme sa tiež sanžili 3 roky. Ja mam 34 a už dlhsie som čakať nechcela. Tak som rada že to vyšlo na druhy pokus

lemulca
19. črc 2008

vyšlo ti to na druhý pokus, to jsem ráda 🙂 Ale my to nepřirozeně zkoušíme už skoro rok, 2 neúspěšné pokusy IUI a 1 neúspěšné IVF (10 vajíček ale chytlo se jen jedno emryo takže mražáčky žádné). Teď jsem po laparce a stále mám idiopatický faktor (bez příčiny) takže teď cyklus po laparce asi zkusíme další IUI a pak IVF protože mezi pokusama IVF se stimulací musí být 4 menses 😒

kvak63
19. črc 2008

skus cvicenie odm mojžišky. Ja som ho skusila pred KET a vyšlo to. Budem držat palce
😉

lemulca
19. črc 2008

kvak63 - tu diskuzi tady na koníkovi o cvičení Mojžíšky jsem založila já 😀 takže tím to taky nebude 😉

kvak63
19. črc 2008

to som si ani nevšimla. 😀

hulda
19. črc 2008

Lemulca - já mam endometriózu I.stupně i volnou tekutinu v c.d. a otěhotněla jsem. Sice to trvalo 3 roky a nepovedlo se ani IVF, ale nakonec to vyšlo přirozeně. Takže pokud Ti do toho můžu kecat, do hormonální léčby endometriózy se nepouštěj, je časově náročný a v Tvém případě podle mě zbytečný. Určitě to jednou vyjde, uvidiš 😉 . Moc držim palce! A všem ostatním tady samozrejmě taky 😉 !

lemulca
19. črc 2008

huldo díky moc za povzbuzení, taky doufám že to teď po tý laparce i když mi tam nic nedělali vyjde snad přirozeně 😉

lemulca
19. črc 2008

ještě dotaz: jak dlouho po laparce vás pobolívalo břicho a šli větry? Do vyndání stehů? A kdy myslíte že můžu začít sportovat a cvičit (mojžíška a cviky na břicho) ??? 😅

miradka
21. črc 2008

lemulca, ja mám 2. menses po laparke a zase nič ☹ naviac tak strašne krvácam ako som ešte nekrvácala. včera som spotrebovala 3 nočné alwaysky (2deň MS)...a to dnes bude asi pokračovať... 😒

Po laparke ma brucho bolelo len pár dní, myslím že po 2 týždňoch som bola fit. Aj keď ešte teraz občas čosi zacítim, ale nie je to nič strašného, len si spomeniem, že som bola na operácii 😉 občas ma v pupku zabolí, alebo keď sa natiahnem alebo ľahnem na brucho a naťahujem sa...ale nie je to nič hrozného. Do kým som mala stehy, chodila som dosť ohnutá, potom sa to zlepšilo. Ešte musím dodať, že pri laparke mi odstraňovali nejaké zrasty...aj keď sa im nie všetko podarilo vďaka tej blbej endošky. 😒

miradka
21. črc 2008

teda, ani som nevedela, že medzi 1 IVF musí byť 4 menses, to nie je moc dobrá správa...ešte som nebola ani na jednej, ale v sprnu začnem hltať jeanin a potom synarel a hups na to...(teda pokiaľ sa nestane zázrak... 🙂 ) Dúfala som, že do konca roka sa mi podarí všetky možnosti vyčerať (keby to nevyšlo na 1. a 2. krát) Obávam sa, že schvália ten zákon ktorý "podporuje" rodiny... 😠 ☹

miradka
21. črc 2008

kvak, v Blave budú asi fakt dobrí...no keďže bývam v ČR, pojdem do Brna. Mám to síce aj tak ďaleko, ale čo narobím...hlavne aby to vyšlo 🙂

lemulca
21. črc 2008

miradka: no záleží jaký výsledek to první IVF bude mít, když budeš mít hodně embryí a necháš si zavést jen část, zbytek ti můžou zamrazit a hned další cyklus ve správnou chvíli dát do tebe. Jmenuje se to KET. tam není třeba mít delší odstup protože u ET už nepícháš injekce s hormonama (nestimuluješ) takže ti to můžou udělat hned další cyklus a ani se to nepočítá jako další hrazený pokus protože to je ještě z toho IVF. Pokud by ti žádné mražáčky nezbyly (jako třeba mě, měla jsem 10 vajíček a jen jedno embryo) tak mezi jednotlivýma IVF musí být 3 cykly pauza (= se vlatně 4 menses) protože pro tělo by nebylo dobrý takhle ho bez přestávek stimulovat...
Držím palečky ať to vyjde - ty už jsi v nějakém CAR byla? Třeba ti nejdřív doporučí třeba IUI 😉