Fraxiparine v těhu, jak a kde pícháte?

denisa3101
31. srp 2017

Ahojte před pár dny se mi do rukou dostaly injekce fraxiparinu ... Podávám 1x denně 0,3 jsem ve 20 tt a teď bych ráda rady jak a kde pichate a kam dáváte použité jehly a popř zda existuje nějaké cestovní pouzdro na injekce ? Mě sestra píchla první injekci klasicky do stehna prostě z vrchu bodla tak to dělám i já ... Na levý noze mám okolo vpichu červené modřinky asi a na druhé je to ok ale modřiny se už taky po pár dnech objeví :/ kde všude pichate ? Třeba 1 cm od vpichu nebo jaký máte "styl" ? 😁 Docela se desim toho že budu píchat až do šestinedělí jak budou vypadat mé nohy třeba teď po 14 dnech :/

snailice
31. srp 2017

Já si na konci června zlomila kotník a kvůli sádře jsem musela píchat taky a taky jsem měla 1x denně 0,3. Nejdřív jsme s manželem zkoušeli píchat do boku, ale to moc nešlo, tak jsme pak přesedlali taky na stehno. Píchali jsme zhruba okolo jednoho a toho samého místa (bylo to asi do toho 1 cm), chtěla jsem tak šetřit místo, kdybych sádru měla na dýl 😀 Naštěstí, některé vpichy zmizely rychle, takže jsme se pravděpodobně párkrát strefili do těch samých. Ale jehly to byl mazec, přišlo nám, že z krabice byli tak tři jehly ostrý a zbytek byl tupý jak prase...Jinak použité jehly jsme vraceli zpět do krabice a když byly krabice vypotřebované a šlo se do lékárny pro nové, tak jsme tam ty použité odevzdali. 🙂

denisa3101
autor
31. srp 2017

@snailice moc děkuji za zkušenosti 🙂 taky budu píchat tak nějak poblíž těch starých vpichu ... Taky jsem myslela třeba že existuje nějaký box jak mají třeba sestřičky u dr na použité jehly atak no 🙂 škoda že nic takového neexistuje 🙂

snailice
31. srp 2017

možná, že existuje, ale nevím o něm, resp. vůbec jsem se po něm nepídila 🙂

denisa3101
autor
31. srp 2017

@snailice zkusím se optat na hematologii a v lékárně 🙂

lula16
31. srp 2017

Ahoj, box urcite existuje, mam ho doma ;) je takovy zluty s cervenym vikem a dela se v ruznych velikostech, nahore kulaty otvor akorat na strikacku. Jinak koupila jsem v nemocnicni lekarne 🙂 pouzite jehly vybiraji bud nektere lekarny, ktere na to maji specialni kontejner nebo pak se daji odevzdat (aspon v mem pripade) v trombocentru, ktere ti fraxiparine predepisuje 🙂

denisa3101
autor
31. srp 2017

@lula16 paráda takže zakoupím někde 🙂 lepší jak to bude v boxu než u nepoužitých stříkaček 🙂 děkuji za radu 🙂

adriana1302
31. srp 2017

Ahoj, partner má od neděle nohu v sádře, takže také pícháme Fraxiparine, praktická lékařka mi doporučila dávat použité injekce do velké PET lahve a tu pak odnést do lékárny, prý je to běžný "domácí" postup pro skladování.

denisa3101
autor
31. srp 2017

@adriana1302 jj to mi řekl lékárník ale i tak radši ten box jak petku 😉

astracreek
1. zář 2017

@denisa3101 Já jsem si je píchala celé těhotenství. Do břicha a do boků. Dostala jsem k tomu i takový informační leták. Box na použité injekce existuje, je to taková žlutá pixla, která se pak zavře a nejde znovu otevřít. Mají v každé lékárně a stojí 16 korun.

adriana1302
1. zář 2017

@denisa3101 aha, tak to my o boxu vůbec nevěděli a nikdo se ani nezmínil😉

marki00
2. zář 2017

Musí se to píchat pořád do břicha? Píchám to na boky, ale jde to čímdál tím hůř a navíc mám dost tupých jehel😒

geminiska
2. zář 2017

Ahoj, ja picham od ledna, cca 8.tt a brzo mi to skonci! Ještě 15x a mam konec sestinedeli. To bude radosti!! Ja pichala do 24.tt do bricha, pote boky a stehna. Uz jsem nemela kam, modriny a zatvrdliny vsude. Je fakt, ze některé jehly tupe, brecela jsem, jak to někdy bolelo. Pichala jsem pote všude, kam se dalo. Jednou jsem asi pichla nerv a pár mesicu jsem to mela jakoby umrtvene. Skrabala jsem se s nic necítila. Bylo to děsivý, ale uz je to lepší. Pozor poté u porodu! Po pichniti nesmis 12 hodin dostal Epidural. Me to vyslo tak tak. Picham v osm a voda praskla v sedm. Kdyby praskla pozdeji, pichnu si a bez Epiduralu bych asi neporodila.