Gynex a krvácení. Máte zkušenost?

7. kvě 2022

Ahoj, nemáte prosím některá zkušenost s krvácením u začátku nasazení Gynexu? Momentálně mám cystu na vaječníku (endometriální či hemoragickou) a tak jsem nasadila Gynex v nejvyšším možném dávkování 3x7 kapek. Druhý den po začátku užívání jsem začala nejdříve špinit a pak krvácet....Trochu tlak v podbřišku a malé MS bolesti, jinak se cítím ok. Moc díky za jakoukoliv zkušenost.

cekamnazazrak
7. kvě 2022

tak teoreticky mohla ta cysta prasknout... a pak se rozjet klasická MS.. takhle jsem to měla já - i když tedy bez kapek... asi bych zašla na kontrolu ke gyndaři, koukne ultrazvukem a budeš mít jasno..

autor
7. kvě 2022

T
@cekamnazazrak - poslední MS jsem měla 18.4., tak so říkám, zda to může být normální MS

cekamnazazrak
7. kvě 2022

proč by ne, pokud máš cystu a ta pak praskne, tak to spustí hormonální reakci.. já MS kvůli cystě nedostala, respektive se mi spustila až když ta cysta zmizela.. tedy je z mého pohledu logické, že se tak může stát i dřív, pokud praskne před běžným termínem MS.. ale jak říkám, pokud chceš mít jistotu, zašla bych v pondělí na gyndu - nebo tam alespoň zavolala.. pokud nebudeš mít nějaký extrémní problémy, tak bych to asi do pondělí neřešila... jen bych si dala trochu klidovější režim...

autor
7. kvě 2022

@cekamnazazrak : jj, taky to mám v plánu, šlo mi teď o víkend - jen prostě MS, sem tam sraženinka a mírný tlak v podbřišku (stejný stav od včerejšího večera, tak snad to bude stejné do pondělí)

autor
7. kvě 2022

ale říkám si, kdyby praskla cysta, zda bych necítila bolest, tohle je jak mírňoučká MS

cekamnazazrak
7. kvě 2022

noo, může a nemusí... já třeba skoro nic necítla (drobné jako by píchnutí, když jsem pak zpětně o tom přemýšlela), byť jsem cystu měla skoro 5cm.. kamarádka měla cystu menší a když jí praskla, tak měla takové bolesti - až zvracela, takže jela na pohotovost - tam jí tedy řekli, že jí praskla ta cysta.. takže asi jak kdo je citlivý nebo na druhu cysty nebo nevím...