Gynprodyl - užívání. Neřešila jste některá podobný problém?

zrzinda
29. dub 2020

Ahoj všem!
Mám rychlodotaz. Snad mi někdo poradí.
Doktor mi na nepravidelný cyklus předepsal Gynprodyl s tím, že ho mám užívat od 17 DC.
Jenže poslední dva cykly jsem měla jen 15ti denní.
13DC (což je zítra) mám mít dle UTZ ovulaci, timpadem to fakt nesmím dostat 😄
Neřešila jste některá z Vás podobný problém?
Zavolala bych doktorovi, ale zítra má jak na potvoru dovolenou 😔
Mockrát děkuji! ❤️

hermij
1. kvě 2020

@zrzinda Jak dopadla kontrola? Myslím si, že spíš než krátké cykly, tak máš ovulační krvácení a pak menstruaci a takhle dokola, jeden cyklus. Gynprodyl se musí dávat až po ovulaci, jinak nemá smysl ho užívat. Mám k tomu pěkný materiál na profilu, ten by Ti mohl pomoct, tu by to bylo na dlouhé vypisování 😉🙏

zrzinda
autor
1. kvě 2020

@hermij na kontrole jsem bohužel nebyla 😔 Ovulaci jsem měla teď ve čtvrtek (14DC), v neděli bych si měla vzít Gynprodyl, tak to do te doby snad nedostanu 😊

hermij
2. kvě 2020

@zrzinda A ovulaci máš zjištěnou jak, prosím?

zrzinda
autor
3. kvě 2020

@hermij podle UTZ

hermij
3. kvě 2020

@zrzinda A nevíš náhodou, co tam dr. viděl/a? Pokud vidí pouze zralý folikul, tak ovulace může proběhnout za X dní, ne do 48 hodin. Klidně i za 10 dní. Pokud viděl/a přímo už prasklý folikul, tak paráda. Příp. může vidět volnou tekutinu v břiše.

zrzinda
autor
4. kvě 2020

@hermij doktor řekl, ze folikul má 18mm a k ovu dojde s největší pravděpodobnosti za 3 dny. Já tomu sama moc nerozumím, jak to z toho je schopnej vyvěštit 😄

hermij
5. kvě 2020

@zrzinda To bohužel není 😀 On si to jen myslí... oni je totiž ve škole učili, že folikul praská při velikosti zhruba 20-22mm a že folikul roste rychlostí 1-2 mm za den. Ale to, že se může růst zastavit očividně nezdůraznili... No, kdybys chtěla ovulaci vyzjistit přesněji, aby nedošlo k mýlce (špatně = předčasně nasazené hormony mohou ovulaci úplně vyrušit, že neproběhne ☹), tak mrkni na můj nejnovější post na profilu ♥

monika27585
13. srp 2020

@hermij můžete mi poslat info ohledně gynprodylu a ovulace, jak jste psala, že máte na profilu? začínám 2.cyklus s clostilbegytem (3.-.7DC)a gynprodylem (17.-26.DC) . Minulý cyklus mi dr řekla, že clostilbegyt zabral super,ale ovulaci odhadovala na 15-19.DC a já měla pozitivní ovu test 19DC... nezadařilo se otěhotnět. Může to být tedy tím, že jsem gynprodyl začala brát před ovu? Dnes jsem 4DC a za týden na UTZ jdu. Děkuji

hermij
14. srp 2020

@monika27585 Moni, bohužel to nemám jak poslat, protože je to dokument, který si musíte stáhnout. Když sem nasdílím přímý odkaz, tak bude můj příspěvek smazán. Tak mrkněte na můj profil, je to hned v horním příspěvku i s odkazem.
Bohužel nelze ovulaci jen tak "odhadovat"... chjo 😢 A zase ženská! To už chlap gynekolog je někdy víc informovaný o cyklech, než my ženy 😨 Gynprodyl je dobrý lék, ale je také třeba, aby se sešlo zdravé vajíčko a zdravá spermie. Nezaručí 100% úspěch ani když bude správně nasazený, ale rozhodně by měl být správně užíván, aby nedošlo k poškození pacientky, může rozhodit cykly, když se nasadí špatně.

moucha0812
5. lis 2020

Bobry večer můžu mít prosím možná blbí dotaz ale asi nechápu jak brát léky-poprvé. Mám brát Gynprodyl 100 mg měkké tobolky od 16 dne cyklu 10 dní. Nechápu jak to mám brát od 16 dne cyklu je 16 den po menstruaci?? Předem děkuji za odpověď.

monika27585
6. lis 2020

@moucha0812 1 den cyklu je první den menstruace = pokud byla menstruace např. 1.11., tak gynprodyl začneš brát 16.11.