Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Gynprodyl - užívání. Neřešila jste některá podobný problém?

Menstruační cyklusOvulaceLéky
zrzinda
29. dub 2020

Ahoj všem!
Mám rychlodotaz. Snad mi někdo poradí.
Doktor mi na nepravidelný cyklus předepsal Gynprodyl s tím, že ho mám užívat od 17 DC.
Jenže poslední dva cykly jsem měla jen 15ti denní.
13DC (což je zítra) mám mít dle UTZ ovulaci, timpadem to fakt nesmím dostat 😄
Neřešila jste některá z Vás podobný problém?
Zavolala bych doktorovi, ale zítra má jak na potvoru dovolenou 😔
Mockrát děkuji! ❤️

hermij
1. kvě 2020

@zrzinda Jak dopadla kontrola? Myslím si, že spíš než krátké cykly, tak máš ovulační krvácení a pak menstruaci a takhle dokola, jeden cyklus. Gynprodyl se musí dávat až po ovulaci, jinak nemá smysl ho užívat. Mám k tomu pěkný materiál na profilu, ten by Ti mohl pomoct, tu by to bylo na dlouhé vypisování 😉🙏

zrzinda
autor
1. kvě 2020

@hermij na kontrole jsem bohužel nebyla 😔 Ovulaci jsem měla teď ve čtvrtek (14DC), v neděli bych si měla vzít Gynprodyl, tak to do te doby snad nedostanu 😊

hermij
2. kvě 2020

@zrzinda A ovulaci máš zjištěnou jak, prosím?

zrzinda
autor
3. kvě 2020

@hermij podle UTZ

hermij
3. kvě 2020

@zrzinda A nevíš náhodou, co tam dr. viděl/a? Pokud vidí pouze zralý folikul, tak ovulace může proběhnout za X dní, ne do 48 hodin. Klidně i za 10 dní. Pokud viděl/a přímo už prasklý folikul, tak paráda. Příp. může vidět volnou tekutinu v břiše.

zrzinda
autor
4. kvě 2020

@hermij doktor řekl, ze folikul má 18mm a k ovu dojde s největší pravděpodobnosti za 3 dny. Já tomu sama moc nerozumím, jak to z toho je schopnej vyvěštit 😄

hermij
5. kvě 2020

@zrzinda To bohužel není 😀 On si to jen myslí... oni je totiž ve škole učili, že folikul praská při velikosti zhruba 20-22mm a že folikul roste rychlostí 1-2 mm za den. Ale to, že se může růst zastavit očividně nezdůraznili... No, kdybys chtěla ovulaci vyzjistit přesněji, aby nedošlo k mýlce (špatně = předčasně nasazené hormony mohou ovulaci úplně vyrušit, že neproběhne ☹), tak mrkni na můj nejnovější post na profilu ♥

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru