Hydrokéla u 3letého

zdenny33
27. pro 2017

Zdravím maminky, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte některé zkušenost s Hydrokélou. Syn ji měl cca ve 3. měsíci v šourku, kdy se mu vstřebala sama a nyní, týden před Vánocemi ji máme znovu - dcerka při hře na něj skočila a stlačila ho "tam dole". Při večerním převlékání jsem pak zjistila, že má tvrdou bouli od třísla směrem k podbřišku. Nebolelo ho to, teplotu neměl. Namazali jsme mu to gelem proti otokům, co to udělá do rána. No ráno to bylo menší, ale pro jistotu jsme odpoledne zašli k pediatrovi - byl tam až odpoledne a ten nás hned poslal s podezřením na kýlu do Brna do dětské nemocnice. Po vyšetření nám sice řekli, že je to cysta a že se sama vstřebá, po roce se ale máme přijít ukázat- při zvětšení samozřejmě dříve. V papírech je ale jako diagnoza napsáno Hydrokéla. Nedalo mi to a hledala jsem na internetu, ale našla jsem jen hydrokélu vrozenou nebo tu miminkovskou, která se do 2 let neřeší. Zkušenosti s hydrokélou u 3 letého jsem nenašla-nebo neumím hledat pořádně, proto jsem se chtěla zeptat, zda s tím máte některá zkušenost a jaké. Půjdu začátkem ledna s dcerou na očkování, tak zprávu předám pediatrovi, ale to čekání je opravdu hrozné.. Děkuji za jakékoli příspěvky

lavenderl
30. pro 2017

Ahoj, můj malý měl hydrokelu od narození,pak už byla dost veliká a musel v sedmi měsících na operaci. U každého je to jinak. Jestli se bude sama pomalu vstřebávat,bude v pořádku a upravi se to samo. Jinak to ale nic hrozného není. A může se udělat kdykoliv. I dospělému muži. Musí se hlídat,kdyby byla změna,jít k lékaři. Jinak klídek

hojda
30. pro 2017

Našemu malému se objevila asi ve 2,5 letech, byla to komunikující hydrokéla, takže mizela a zase se objevovala, ve 3 letech dostal termín na operaci, ale zmizelo to samo, bez operace. Většinou se to prý do těch 3 let může samo zatáhnout a zmizí to. u nás to bylo až po třetím roce.

magdaleon
17. led 2020

@hojda Dobrý den, mohli bychom si prosím někde soukromně napsat? Dekuju 🙂