Hyperfunkce štítné žlázy jako příčina potratu?

sarkoc
6. únor 2018

Ahoj, zítra mě čeká revize po ZP a včera při predoperacnim vyšetření se ukázalo, ze mám zvýšené hodnoty hormonu štítné žlázy, pravděpodobně následkem porodu první dcerky...lékař prohlásil, ze je dost možné, ze ted ten ZP je důsledkem tohoto...pár článků, kde se o zvýšeném riziku při tomto píše, jsem nasla, ale zajímalo by me, zda to tak měl i někdo jiný? Musely jste brat hormony nebo se to časem od porodu srovnalo (ale rodila jsem už v říjnu 2015, tak nevim)? Případně pokud jste na to braly léky, mělo to pro vás nějaké následky, nežádoucí ucinky? Pokud by toto měl být důvod, nerada bych riskovala další potrat, ale upřímně nejsem vůbec příznivce jiné než alternativní léčby, takže ty hormony se mi vůbec nelíbí...nepomohla vám někomu se stitnou zlatou třeba čínská medicína, homeopatika nebo tak neco?..děkuji ☺

markyzzaa
7. únor 2018

Upřímně. Se štítnou žlázou není radno si zahrávat. Produkuje spoustu hormonů a pokud se neléčí tak u žen opravdu způsobuje potrat nebo neplodnost. Já mám taky hyperfunkci a to už od dětství. Samozřejmě v dospívání jsem byla chytrá a léky si vysadila s tím , že se přece cítím dobře a nemusím nic brát. No dokud jsem se nezačala znovu léčit tak jsem neotěhotnela. Teď těhotná jsem a pravidelně docházím na kontroly aby se případná dávka navýšila pokud by nebyla pro tělo dostačující. V těhotenství je žláza dvakrát tolik namáhána a pokud není zavčas léčena tak se přetíží, vyčerpá hormony které měla v zásobě a pak opravdu muže dojít k potratu, v horším případě poškození plodu. Takže pokud chceš mimčo a hlavně zdravé mimčo tak doporučuji se okamžitě začít léčit. Pak si léky třeba zase vysaď pokud bys radši homeopatika ale když otěhotníš tak už neohrožuješ jen své zdraví. Přeji hodně štěstí

sarkoc
autor
7. únor 2018

Ja uz jedno zdravé dítě mám, s otehotnenim problém nemám, spíš naopak, obě děti úplně na poprvé, jen teď ten ZP a doktor právě nadhodil, když viděl výsledek krevních testů, ze je jedna z možnosti ze to bylo tím (i když spíš je asi na vině nějaká vada plodu pry)...Moc děkuji za ten názor a můžu se zeptat, ty léky na snížení funkce st.zl. způsobují i přibírání? s tím ja mám totiž problem-strašně moc jim a nepriberu ani gram, nemám podvahu už, ale furt se držím na dolní hranici normy...

sarkoc
autor
7. únor 2018

jinak norma toho hormonu THF myslím je 0,4 az 4 a ja mam 10,6, tak nevím, jak az hodne moc je to špatné...na endokrinologii se objednam až se teď vzpamatuju z té operace

zitova
7. únor 2018

pokial mate ths 10,6 tak mate hypofunkciu, nie hyperfunkciu

markyzzaa
7. únor 2018

@sarkoc no ono se to může objevit i v průběhu života takže je klidně možné že to holt přišlo až teď. Taky mám za sebou ZP a taky spíše špatný vývin (v té době jsem se už 1mesic léčila a otěhotněla hned ale předtím jsme se snažili bez léků a nic) . Jinak co se týká přibírání tak vím že někdo to tak ma ale nejsem si jistá jestli je to u hyperfunkce nebo u te druhé poruchy. Já se držím stále na stejné vaze(teda před otehotnenim😀 ted už mam nahoře tři kila 😀)

sarkoc
autor
7. únor 2018

on mluvil doktor cosi o tom, ze je to hyperfunkce, přestože ta hodnota vede spíš k hypofunkci, ze tento výkyv je u žen po porodu častý...taky jsem to moc nepobrala, co tím chtěl básník říci 😕 nicméně třeba to že at sním cokoli a nepriberu vede spíše k te zrychlené funkci ne? nebo s tim to přibírání/nepribirani nesouvisí?

markyzzaa
7. únor 2018

Při nadbytku hormonů štítné žlázy dojde u postižených ke zrychlení metabolismu, mohou ubývat na váze a mít zároveň návaly hladu. K dalším příznakům patří zrychlený tep, nervozita, podrážděnost, nespavost a únava, pocity horka a nesnášenlivost vyšších teplot, padání vlasů a měknutí nehtů. - toto jsem našla na internetu

kolapav
7. únor 2018

Ahoj,mě se ukázala hyperfunkce až cca 4 roky po porodu, začala jsem mít bolesti kloubů na rukou, byla jsem stále unavená začala jsem hubnout což mi vůbec nevadilo 😉 myslela jsem že mám karpály a podle krve zjistili že je to štítka. 1,5 roku jsem brala Thyrozol dr. podle testů upravovala dávky, dnes jsem už v pořádku ale zůstaly mi nějaké protilátky tak když jdeme do ivf tak beru prednison. Určitě bych to nepodceňovala 😉

anaviivana
20. bře 2018

Holky, i štítna žláza má řešení.... mám tři zdravé děti, 10, 9 a 6 let... je mi 30, stitnou jsem měla špatnou od mala, byla jsem více opleskana, brala hormony, v 16-17 mír je-li, ze otěhotnět a případně v pořádku donosit bude pro mě složité.. ha ha 😂
Vše se dá, a i bez hnusnych hormonu. Po prvním těhotenství to šlo vše do koše.
Jo a teď si ze mě dělají prdel, ze vypadat jak anorekticka 😁

hojda
20. bře 2018

co vím, tak to umí dobře léčit čínská medicína, jinak kamarádka s tím měla taky problém a po druhém porodu řešila vážné psych. problémy, kdy musela být i hospitalizovaná 2 měsíce v Bohnicích, tak na to pozor a hlídat se.