Hysterektomie - jaké máte s tímto zákrokem zkušenosti?

giginka
18. únor 2019

Ahoj, jsem cca 3 tydny po LAVH s ponechanim vajecniku. Operace probehla dobre, bolesti mam obcas v brise, ale to je asi normalni, nic strasneho, ale trapi me spineni, je to spis slabe krvaceni. Od operace jsem spinila kazdy den a cca po 14 dnech to zacalo byt o neco vic, az me to vydesilo, druhy den uz lepsi. Byla jsem pak za 3 dny na kontrole u svoji gyndr a ta mi rekla, ze je vse ok, ze se to hezky hoji,ale o 4 dny pozdeji zase to same co pred tydnem a prevazne je to tak az do dneska (cca 3 dny). Tak se chci zeptat tech co to maji take za sebou, jake mate zkusenosti? Krvacely jste take den co den a jak dlouho to trvalo? A preslo to samo, nebo jste to nejak resily? Budu rada za kazdou zkusenost. Diky.

helca729
31. říj 2021

@sweetkitten ahoj, vím že je to již delší dobu, ale mám také po hysterektomii. Op probehla před 6 týdny, po třech týdnech mi to prasklo, masivní krvácení, reoperace. Měla jsem antibiotika, ale pořád nám zapáchající výtok i po macmiroru. Z kultivace nám streptokok. Můžu se zeptat jaký problém jsi měla ty a co pomohlo? Jsem už z toho zoufala

auroralu
29. bře 2023

ahoj zeny,
jsem 3 tydny po operaci - hysterektomii, vajecniky ponechany.
Take jsem mela dlouhodbe problemy a prestoze nemam deti, rozhodla jsem se to podstoupit, s tak silnou menstruaci se nedalo existovat a jednou jsem si dokonce volala zachranku, protoze jsem se bala, ze vykrvacim.
Operaci (abdominalni hysteketomie) a pooperacni stav jsem myslela, že bude lepsi - ale bylo to docela hrozny, hlavne nasledne chozeni na zachod (na velkou), docela jsem se trapila, prvni tyden a pul byl fakt sileny, do toho se mi jeste objevil hemeroid, takze znacka "ideal".
Kaslat a predevsim pčikat bylo jako z hororu - hrozne to bolelo.
Spinila jsem v nemocnici, pak to na tyden ustalo a doma to zase prislo. (ale jenom lehce)
Ted ze me po ranu vytece zluta voda (zatim 2dny), tak nevim, jestli je to normalni nebo je to zanet. (??) Asi si neco koupim v lekarne. Gynekologa ted musim najit noveho.
Jinak jizva (cisar) se mi stale uplne nezavrela, tak jsem z toho mirne nervozni, uz bych
si potrebovala tu jizvu masirovat, aby mi neprirostla.
Doufam, ze uz zadne komplikace nenastanou a budu se zase moc radovat ze zivota a ze svobody od menstruace.
Jinak jsem byla na operaci v Motole a musim rict, ze teda nektery personal dost otres (nektery naopak profesionalni a chapavy) a
nikdo se s vama moc o cele akci a naslednych problemech nebavi, proste na vas nemaji cas. ☹
Abyste z nich tahali informace nasilim, proste kdybych mohla zpetne, vybrala bych jinou nemocnici.
A o antibiotoka jsem si musela rict, skoro si to vydupat, prestoze jsem rizikova skupina.

zpohledumuze
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zpohledumuze
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zpohledumuze
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zpohledumuze
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zpohledumuze
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zpohledumuze
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zpohledumuze
15. srp 2023
Uživatel zpohledumuze je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zpohledumuze.

Hysterektomie obzvláště spojená s adnexektomií v mnoha případech přinese postupně řadu následných problémů. Celou problematikou tohoto zákroku a jeho následků se poměrně podrobně zabývá BLOG https://myom-hysterektomie-adnexektomie-a-jak-to-resit.webnode.cz/

nelly31050
Autor odpověď smazal
Zobraz
nelly31050
Autor odpověď smazal
Zobraz
zpohledumuze
15. únor 2024
Uživatel zpohledumuze je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zpohledumuze.

@nelly31050 Zjišťoval vám lékař před operací hladiny hormonů? To co popisujete by mohlo nasvědčovat estrogenové dominanci a ta se dá řešit alternativně a mohla jste se případně operaci vyhnout, chápu, už je pozdě. Nakonec pokud problémy přetrvávají i po operaci, můžete být nadále v estrogenové domonanci. HA jsou syntetické hormony a skutečné problémy s hormonální disbalancí pouze maskují, ale neřeší, naopak ji mohou zhoršit.

giginka
autor
15. únor 2024

@nelly31050 nemusela

giginka
autor
15. únor 2024

@zpohledumuze byl to nejlepsi krok v mem zivote 😀 ted se citim uplne skvele, nemenila bych.

nelly31050
Autor odpověď smazal
Zobraz
zpohledumuze
20. únor 2024
Uživatel zpohledumuze je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zpohledumuze.

@giginka Já vám věřím. A jste seznámena se všemi možnými dopady tohoto zákroku? A že jich není málo.

zpohledumuze
20. únor 2024
Uživatel zpohledumuze je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zpohledumuze.

@nelly31050 To je divné, ona totiž endometrioza je způsobena vysokou hladinou estradiolu, lékaž by ji měl znát a redukovat. Vysoká hladina estradiolu se dá snížit tobolkami indol-3-karbinol, resveratrolem, tobolkami z granátového jablka a butyrátem, užívat vše 3 týdny a týden vynechat dle doporučení dodavatele a zvýšit příjem vlákniny třeba i pomocí doplňku stravy