Hysterektomie - musím ji platit, když ji chci sama?

verunka95
19. čer 2019

Ahoj byla jste některá na hysterektomii pro kterou jste se rozhodla sama takže jste si ji musela uhradit? Kde jste na zákroku byli a jaká byla cena??

sweetkitten
20. čer 2019

@verunka95 prosím tě a proč si to chceš platit sama, proč si to nechávat dělat zbytečně? Nemáš potíže žádné? Já jsem teď čerstvě po hysterektomii, musela jsem a vlastně jsem neprotestovala. Nejde to zařídit tak, aby ti to bylo indikováno lékařem?

sweetkitten
20. čer 2019

@verunka95 teď vidím, že je ti jen 24 roků ☹ Třebaže vím, že jsem tak 3 roky zpět viděla ceník téhle operace ve Fakultní nemocnici v Olomouci, že to stálo 12.000...

verunka95
autor
20. čer 2019

@sweetkitten ahoj mám dvě děti a obě akutním císařem takže už nejspíš žádné další děti nebudou tak je to pro mě nejprijatelnejsi forma antikoncepce (o tu mě ani nejde) ale hlavně se chci zbavit menstruace... Vzhledem k tomu že mi při druhém porodu sterilizaci ani ndnabidli - nevím proč kolegyně z práce shodou okolností byla na císaři pár hodin po mě má dvě děti první rodila normálně druhé cs a zeptali se jí na to - tak si myslím, že mi to lékař asi nenapíše

setba
20. čer 2019

Já myslím že na pojišťovnu je jedním z kritérií věk nad 40 let jestli už to nezměnili. Ale jako samoplatce nevím. Nicméně pokud jde o menstruaci a máte už po dětech tak bych za sebe doporučila tělísko. Není to tak drahé a invazivní.

verunka95
autor
20. čer 2019

@setba uvažuji i nad mirenou ale vzhledem k recenzim si nejsem jistá a taky vzhledem k jizvam a otocene děloze mi doktor naznačil že se vůbec nemusí povést zavedení

sweetkitten
20. čer 2019

@verunka95 oni ti to asi nenabídli, protože jsi Fakt moc mladá. Ale já ti rozumím, že už nechceš mít periodu. Máš ji moc silnou, bolestivou? K tomu tělísku, taky jsem měla otočenou dělohu, zavedení by se mělo povést, ale aby mělo účinek, na mě působilo kontraproduktivně.

verunka95
autor
21. čer 2019

@sweetkitten toho se právě bojím, že dám 5500kc a buď to vůbec nepůjde zavest nebo to bude mít úplně jinej účinek na mě a budu to muset vyndat... Já mám právě vždycky na takovýhle věci smůlu. Od 15 do 20 jsem brala ha ale tu teď nemůžu kvůli jatrum

lajla
21. čer 2019

@verunka95 nehormonalni tělísko,podívat vaječníků, partnera.. kondom, pesary, čípky...co máte s játry?ostropestrecova směs dědka korenare je top, víc pro ně dělat nemusíte, na úpravu cyklu bylinky, malinová směs bomba...nechat se vykuchat s prominutím, až naprosto poslední možnost..jste mladá a věřím, že potíže neustoupí tím, že budete bez dělohy..má tam své místo..2cisari neznačí že další být nemůže za pár let, znám holky se 4ma a ok..a taky budete se dále cítit stále jako žena? Prostě nevíte co to udělá s psychikou..a hlavně i po odstranění se doporučují.brat hormony pro případ komplikací..vše si prvně zjistěte,než uděláte takový nezvratný krok

lajla
21. čer 2019

Podvaz 😁

verunka95
autor
21. čer 2019

@lajla psala jsem, že mi primárně nejde o antikoncepci ale o zbavení se menstruace prostě se nechci dalších 15-20 let zaobírat úplně zbytečnou menstruaci. Nevím proc bych se neměla cítit jako žena to jestli mám nebo nemám delohu ze mě fakt ženu neudělá a to že někdo nemá delohu ho nedělá menecenou natož pak už po dětech. Jinak ještě nevím co mám s játry to teprv zjišťují mám vysoký bilirubin - nejdřív si mysleli že z důvodu těhotenství ale vzhledem k tomu že měsíc po porodu ho mám ještě vyšší než v těhotenství bude příčina asi jinde takže uvidíme

lajla
21. čer 2019

@verunka95 chápu, nemyslela jsem to zle..ale je to nevratný krok, a vím..že jsou ženy které litují..pokud jste s tím psychicky srovnána, jdete do toho, přeji hodně štěstí tak i taj

verunka95
autor
21. čer 2019

@lajla děkuji uvidíme každopádně na to nespěchám dávám si čas na rozmyšlenou

zuzajulie
21. čer 2019

Moje mamca ji ma, nikoli dobrovolne, pri druhem porodu ji prirostla placenta k deloze a bylo vubec stesti, ze to prezila, ale museli ji to vzit ve 30 letech. Pribrala a nic uz nebylo jako driv. Je to na tobe, ale ja osobne bych sla a pujdu do sterilky.

verunka95
autor
21. čer 2019

@zuzajulie ta mi vůbec nic neřeší po ní je dal menstruace

zuzajulie
21. čer 2019

@verunka95 jasne no, jestli se rozhodnes, celkem by me zajimalo, co na to budes rikat, to pak dej zpetne echo, jestli jsi spokojena s tim 🙂 nemyslim to zle, fakt by me to zajimalo, jake to ma ucinky.

lajla
Autor odpověď smazal
Zobraz
mikiva
21. čer 2019

A co injekcni antikoncepce, Provera? Menstruace po ni vetsinou vymizi.

verunka95
autor
21. čer 2019

@mikiva tu mi doktor vůbec nenabízel - možná kvůli těm jaterním testům nevím

surikata131
21. čer 2019

To je docela radikální řešení a ještě v tak mladém věku...ani nevím, jestli by tu operaci udělali, bez indikace, v podstatě bezdůvodně. Co kdyby ses za pár let rozmyslela, nebo třeba budeš mít jiného partnera a pak bys litovala, že už děti nikdy mít nemůžeš

lajla
21. čer 2019

@mikiva ale to jsou hormony zase..

mikiva
21. čer 2019

@lajla Jsou, ale na druhou stranu je to vratnej proces.

lajla
21. čer 2019

@mikiva souhlasím..ale dá se i nehormonalne, mít ms mi přijde lepší než se nechat operovat či brát hormony, které...
Ale to už není naše věc ani rozhodnutí

setba
21. čer 2019

@verunka95 no samozřejmě že Vám nikdo nezaručí že a tou Mirenou na 100% MS nebude, možná to ale zvážit protože to pořád stojí míň peněz a není to nevratné. Vím že to má každý jinak ale já třeba s Mirenou mám MS takovou že mi stačí 1 slipova vložka na den, můžu za sebe doporučit.

azby
21. čer 2019

@verunka95 je to hloupost. Musela byste brát hormony az do prechodu! Jen kvůli rozmaru.

surikata131
21. čer 2019

@azby nemusela, i kdyby jí vzali dělohu, tak vaječníky by jí určitě nechali, takže hormony by měla vlastní...

lajla
21. čer 2019

@surikata131 názory na to se bohužel různí..někteří Dr doporučují hormony brát jiní ne..a teď komu verit

sweetkitten
21. čer 2019

@verunka95 ty já bych to zkusila stejně, tam je nějak že ti vrátí peníze, když ti nesedne, myslím do půl roku.

sweetkitten
21. čer 2019

@azby nemusela by brát hormony. Já jsem čerstvě po operaci a žádný hormony mě nečekají. Když nechají vaječníky, což nechají, nehrozí klimakterium. 🙈

verunka95
autor
22. čer 2019

@azby tak takováhle věc mi teda rozhodně nepřijde jako rozmar. Řekla bych, že to je celkem zásadní životní rozhodnutí!

@sweetkitten tak to pozjistuji ale tchyně musela vyndavat ani ne po 5 měsících protože ji hodně nesedlo a nedostala nic zpět

malanoha
22. čer 2019

Myslim, ze ti zadny pricetny doktor ve 24 letech delohu neodebere. Ze se ti nechce menstruovat, nebude dost objektivní duvod. To se nechce zadny zensky, ze jo.. A za deset let ti muze jeste klidne přeskočit a budes chtit jeste jedno dite, treba i s novym partnerem. Nikdy nerikej nikdy. Ses jeste moc mlada na radikalni reseni.