Inseminace - podařilo se někomu otěhotnět?

makuli09
15. srp 2017

Ahojte 🙂

mame spatny spermiogram - morfologii jen 2% a uvazujeme nad inseminaci. Zijeme v zahranici a veskere zakroky si budeme muset platit sami, tak jsem se chtela zeptat, jestli nekdo mate zkusenot at uz pozitivni ci negativni.... Zatim zkousime doplnky stravy, ale pokud se potvrdi vysledek, rekli nam, at na nic necekame....
Moc dekuju za odpovedi. 🙂

kuhnice
15. srp 2017

Ahoj, nám se podařila hned první inseminace. Ale je fakt že jsme měli perfektní spermio.

uzivatelkapetra
15. srp 2017

@makuli09 pokud jsi zcela v pořádku mohlo by vyjít. Zkusila bych dávat chlapovi vitamíny alespoň tři měsíce a pak znovu na spermiogram, zda se nezlepší a pak třeba iui

makuli09
autor
15. srp 2017

@uzivatelkapetra jj to davame, ale zatim jen asi 2 tydny... na dalsi speriogram nas poslali 24/8 tak to se tam jeste neukaze a rekli nam ze pokud budou ty vysledky stejny, tak ze by nam radili na nic necekat, tak to me trosku vydesilo... na internetu pisou ze uspesnost inseminace je mezi 10-15%, myslela jsem uprimne, ze je to vetsi cislo, proto ted nevim jak to resit... moc dekuju

makuli09
autor
15. srp 2017

@kuhnice
tak to je super, moc vam blahopreju 🙂 ja prave myslela, ze to funguje tak, ze je proplachnou a nechaji jen ty v dobre kvalite.....

uzivatelkapetra
15. srp 2017

@makuli09 úspěšnost je cca stejná jako po klasickém milování, jen spermie poposunou kousek dál aby to měli snazší a budou v živném roztoku, aby byly akčnější

makuli09
autor
15. srp 2017

@uzivatelkapetra moc dekuju 🙂

hofi36
15. srp 2017

My byli u prvního také na IUI. Já měla syndrom polycyst. vaječníků a manžel špatný spermiogram. Hodnoty si už nepamatuji, ale bylo to jak v množství, tak v kvalitě spermií. Závěr byl oboustranná neplodnost. Navrhli 3x IUI a pokud de nezadaří, tak IVF.
Mě dali hormony, manžel bral vitamíny a trošku změnil práci (v te6době hodně svářel a to je na spermie moc špatné). Při stimulaci Clostilbegytem mi narostlo 1 vajíčko, tak jsme šli s chutí dotoho. No a povedlo se hned na poprvé. Je pravda, že Mudr. z toho byl velmi mile překvapen, že se to tak rychle povedlo. No po porodu se můj hormonální problém srovnal a jak říká můj Mudr. "paní na to stačí jen jedna 😀". Pak druhé planovaně, pak Mirena a teď 3 také plánovaně a bez problémů. Ono našteští při správné životosprávě se to chlapům můžu upravit. Tak drží pěsti!!!!

sofinka84
15. srp 2017

@makuli09 Nám se podařilo druhé IUI, manžel měl spermiogram v normě, ale je pravda, že dlouho předtím bral vitamíny. U nás byl problém imunologický, takže mnohem větší úspěšnost IUI než při klasickém milování.

makuli09
autor
15. srp 2017

@sofinka84
@hofi36
moc dekuju za odpoved, no ja prave byla zdesena kdyz jsem videla to procento uspesnosti, myslela jsem si, ze je to vyssi. Na prd je, ze tim, ze bydlim v zahranici, tak si vse musime hradit sami, tzn ze jeden pokus inseminace je 60tis, pokus IVF 150tis. Co byste navrhli jako spravnou zivotspravu? Nasadila jsem mu do jidelnicku zeleninu, ovoce, ale ji i nezdravy veci.... 🙂 taky jsme zacali vitaminy jako Selen, Becko a objednala jsem kotvicnik. Uz jsem z toho zoufala...

sofinka84
15. srp 2017

@makuli09 A ty jsi zdravá? Byla jsi už na nějakém vyšetření, testech, apod.? Já jsem vyzkoušela plno různých doplňků, které teď zpětně vidím jako vyhozené peníze. Co si naopak myslím, že bylo dobré, tak to vitamíny pro manžela. Ale to je můj příběh. Spousta holek tady odpřísáhne, že jim pomohl Inofolic atd. Dokud jsme nepřišli na to, proč nám to nejde, tak jsem tohle brala pro můj dobrý pocit, jak tak vidím 🙂

hofi36
15. srp 2017

Manžel bral vit.E a zinek, nekouřil (jinak je kuřák, ale v té době vydržel 4 měsíce nekouřit). Žádné horké koupele a raději trenky než slipy (v nich se zahřívají). Dejte tomu měsíc nebo 2. Pak zkušební spermio a když to bude lepší, tak do IUI běžte, i když to u vás stojí takovou dardu. Tady pojišťovna hradí 6 IUI za rok.

makuli09
autor
15. srp 2017

@sofinka84 jj ja jsem zdrava, byla jsem na vsech vystreni, jedine co objevili byl prave ten spermiogram....

@hofi36 dekuju, vim, ze v CR je to hrazene, ale nikdo nam to tam neudela, pokud nemame ceske pojisteni a to mit nemuzeme, pokud pracujeme s jinem eu statu, muzes byt prihlasena jen k pojisteni v jedne zemi, takze to nepujde.... pritel nekouri, pije zridka, koupele omezil a ji ted vitaminy, tak uvidime, kazdopadne moc dekuju za odpoved 🙂

lulu_88
17. srp 2017

@makuli09 taky zijem v zahranici, mame tu normalne mistni pojisteni a lecime se ve statnim zarizeni, takze platime za leky/hormony, ale samotne procedury nas stoji jen nejakych 40e/navsteva. Taky mame podobny spermiogram (3% morf.normalnich) a taky se chystame na iui. Pritel nekouri, nepije, nema nadvahu/podvahu, nestresuje, ji pestre, no holt si vytahl v zivote cerneho petra. Uspesnost iui neni nijak ohromujici, ale doktor rikal, ze 1) spermie proplachnou, takze tech "spatnych" ubyde a ty dobre maji vic mista si "prorazit" cestu a 2) zavedou je hloubeji, nez by se spermiim samotnym podarilo pri styku. K tem vitaminum rikal, ze morfologii to nezlepsi, ale umi to podporit celkove mnozstvi spermii (takze i kdyz tech morfolog. dobrych bude furt jen 3%, tak 3% treba ze 100 je vic nez 3 % z 25). Snad chapes, jak to myslim 🙂 Tak snad to brzo nam i vam vyjde!

makuli09
autor
17. srp 2017

@lulu_88 dekuju moc, drzim moc palecky! Prochazis jako zenska nejakou hormonalni lecbou? Zajima me jestli zenu nejak stimuluji hormony pred tim zakrokem... dekuju

lulu_88
17. srp 2017

@makuli09 zatim ne, mame ted na konci srpna jeste jednu schuzku a v zari do toho pujdem (jak jsem psala, jsme ve statnim zarizeni a meli ted pres leto "volno") 🙂 Pevne doufam, ze do sebe aspon ted ze zacatku hormony nebudu muset cpat, zvlast kdyz mam ovulaci i hormony v poradku. Vyhybam se hormonum cely zivot (nebrala jsem ani nikdy HA), tak z toho mam dost hruzu. Kez by se zadarilo hned napoprve (ja vim, jsem naivka :D)

makuli09
autor
17. srp 2017

@lulu_88 vubec nejsi, treba se zadari hned na poprve.. 🙂 oni nam rekli, ze je mozne otehotnet i s timto vysledkem spermiogramu, ale nevim jaka je procentage..spis by to byl asi zazrak, kdyz uz se snazime vice jak 3 roky.... my zijeme v UK a i konzultace stoji £250..... tak jsem si domluvila konzultaci s ceskym reprodukcnim cetrem a uvidim co nam poradi... taky prave nesnasim hormony...takze doufam, ze se tomuhle vyhneme...budu vam moc drzet palce! 🙂

maruskagrundzova
24. říj 2020

Dobrý večer chtěla jsem se zeptat mám jít na inseminaci a docela jsem bojím stalo se někomu že to vůbec nepomohlo děkuji

madamas
24. říj 2020

@maruskagrundzova Ano, nám a mnoho dalším. Úspěšnost inseminace je asi 5 až 10%. To ale neznamená že to nefunguje, je i dost těch kterým to vyšlo. Je to takový první krok než se přistoupí k ivf..taky záleží kolikrát jste ochotni to podstoupit. Někomu se povede třeba čtvrtý, pátý nebo šestý pokus. My zkusili dva a déle čekat nechci, teď nás čeká ivf, ale tlačí mě už trochu čas z prac. důvodu. Pokud bych měla času více asi bych ještě jedno dvě iui zkusila. Přeji hodně štěstí 🍀