Kdy se začít snažit po kyretáži?

europa00
4. lis 2015

každý tvrdí něco jiného...někdo hned, někdo min 3 měc, min půl roku, min rok dokonce
jaké máte zkušenosti a jestli brzké otěhotnění bylo bez komplikací
a kdy se vám spustila menžes po zákroku? díky

hanal
5. lis 2015

Kdy mi začala menstruace, si už nepamatuji. Dr. mi řekla, že se můžeme začít zase snažit po 2 menses, tak jsme to tak udělali, otěhotněla jsem hned.

europa00
autor
5. lis 2015

a všechno bylo v pořádku jo?..nechápu že se na tom neshodnou..v nemocnici mi doktor řekl že bych měla počkat alespon rok...to jsem mu řekla že vzhledem k memu věku nehrozi.....muj gyndř řika minimlne 3 mesíce...já myslím pocitově to vnímam tky po druhé menzes ze už to bude ok...

hanal
8. lis 2015

@europa00 Revize byla bez komplikací. Těhotenství pak bylo úplně v pořádku. Já měla revizi kvůli zamlklému potratu.

fidelka81
8. lis 2015

Tak mě v nemocnici i na gyndě říkali počkat tři měsíce,ale já počkala dvě ms a hned se zadařilo 🙂

europa00
autor
8. lis 2015

super me taky ty dve menzes přijdou optimalni...akorát ji furt nemám..ale pry se ma spustit do 6 tydnů...zatim to bude 3..tak čekááám🙂

fidelka81
8. lis 2015

to já si přesně už nepamatuju,ale pár týdnů to bylo 🙂 Dr mi na kontrole řekl, že jsem zahojená, tak jsme na to hned vlítli. Říká se, že to po revizi jde líp a nám se to opravdu potvrdilo.

zuzka_b2
8. lis 2015

@europa00 jsem stejnej pripad jako holky, doktor rekl pockat dve MS, ze pry ta prvni jeste nemusi byt normalni. MS prisla az po 8 tydnech, byla uplne normalni, tak jsem na nic necekala a hned uspesne otehotnela, tehotenstvi je bez komplikaci. Urcite necekej dyl nez dva mesice, po revizi je velka sance na uspesne tehu a hlavne jeto uplne zbytecne, navic asi narocne na psychiku. Ja se potrebovala zacit snazit hned a uspesny tehu mi pomohlo se s tim srovnat.

matyty
8. lis 2015

Moje gyndařka mi řekla,že můžeme klidně hned po první MS,protože tělo,když na to nebude připravené,tak to stejně nepůjde.Druhou MS jsem již nedostala 😉 .Těhotenství bylo bez problémů,ale jak píše zuzka_b2 i u mě to bylo o psychice.Další těhu mi pomohlo se s tím vyrovnat.

lenka1982
9. lis 2015

Tak mě dr.řekla,že se mám chovat jako kdybych byla v šestinedělí.ale já stejně otěhotněla až po roce.😉

leikkka
9. lis 2015

my 2 měsíce po - zamklký potrat kvůli autonehode(ne naší vinou), těhotenství po IVF, těhotenství pak přirozené a bez problémové

europa00
autor
9. lis 2015

JJ DÍKY HOLKY...MI TO taky tak přijde přirozené..ale poslední doktor se se mnou bavil jako že jsem snad debil..a že mám počkat alespon rok..mu řikám, že jsem ted cetla ty nove studie ze uz tomu tak práve nebyva..a on hned nooo vy jste urcite nečetla studie ale nejake clanecky...ja to vim moc dobre..melo by se cekat rok...rikam tahne mi na 33 určite nebud čekat rok nejsem padla na hlavu..to jste mely videt ten pohled...
jj zajdu si na kontrolu ke svemu..az prijde histolka...snad budu zase chytrejsi...beru kyselinu listovou a kontryhel, tak se snad dam brzy dokupy

fidelka81
9. lis 2015

@europa00 taky bych nečekala, pokud budete v pořádku, pak nevidím důvod, proč čekat rok 😉

ilonar
9. lis 2015

Ahoj holky, pro mě také aktuální téma, i když na snažení je ještě času dost. Ve středu jsem podstoupila kyretáž, takže ještě ani ne týden po zákroku. Dnes krvácím zatím nejvíc z těch dnů po. Tak snad to bude ok, jinak žádné komplikace nemám. Jen se teď trochu děsím těch výsledků z histologie, výsledky budou až za tři týdny. Byl to také zamlklý potrat v sedmém týdnu, náznak na jednovaječná dvojčata. Měla jsem na začátku těhotenství dost velký opar na rtu a horkost, tak mi furt v hlavě vrtá, zda-li to nebyla taky příčina. I kdyby byla, stejně s tím nic nevyvedu, ale na opary docela trpím a příště nevím jak se tomu vyvarovat. A co se týče snažení, pokud budu ok, tak po první menstruaci, dle nálady a tak celkově, bych do toho klidně šla 🙂

europa00
autor
9. lis 2015

no ja po revizi nekrvacela vubec..jen minimalne spinila s tou zlutou vodičkou...asi jak se hojí rány...zakrok byl malinky nemela jsem hcg vyssi nez 180..takze to bylo jen nkolik milimetru...taky pry zálezi jak veůliky zasah to byl....mnzes furt nemam ale uz se na ni tesim...🙂 urcite necham probehnout dve...

zuzka_b2
9. lis 2015

Ty jo, takovejhle pidizakrok a ten doktor by te nechal cekat rok, blazen. Asi byl nejakej starsi, ne? Zajimalo by me, kolik holek je poslechne a zbytecne se rok trapi ☹

europa00
autor
10. lis 2015

ne právě že mlady..bavil se se mnou jak s uplnou blbkou..a ze on to vi moc dobre protoze zrovna ty studie resil...a že rok minimalne...jinak hrozi opetovny potrat..myslim ze potrat hrozi v pripade, že je ta sliznice opravu nedohojena a nema se plod kde zanorit..a v pripade že se opakuji nejake geneticke defekty ktere to opetovne potraceni zpusobuji protoze plod proste neni normalni...

ono skoro 80% oplonenych vajicek konci splachnute menzes..protoze se proste neuchyti nebo nejsou v poradku...a vy proste o tom ani nevite...ani se to nebere jako tehotenstvi...jenze ja jsem asi nejak extreme chyxtatelna..zatim jsme se snazili o mimi 3 x a triktat jsem otehotnela...prvni mimodel takze jsem prisla o vejcovod..druhe hned v 6nedeli.to mam krasneho syna...a ted hned ten mesic co jsem vysadila antikoncepci...jendnou jsem pri sexu ucitila takovou bolest...jenze to jsem nevedela ze uz jsem tehotna..bylo to asi cerstvoucke..takze myslim ze jsme to mohli zpusobit my...takze doufam zwe se nam to podari zase hned dokonce tentokrat mi dokorka rikala ze jsem ovulovala z toho vajecniku kde mi chybi vejcovou a ze si to vajicko natahl ten druhy vejcovou...takze zazraky prirody..

ilonar
12. lis 2015

Tak dnes jsem byla na kontrole u mé dr, jsem týden po revizi a mile mě překvapila. Nemáme na nic čekat a po první menses se můžeme snažit. Že se to nemusí podařit hned a je to zbytečné protahování a trápení. A to je má dr. spíše opatrná, velmi pečlivá, takže by mi to určitě nedoporučila, pokud by si tím nebyla jistá.

maminkakejt
12. lis 2015

Tak to je dobrý , Já byla na potratu teď v pondělí. V Brně. A dneska jsem valila rychlou , obrovský kusy krve a bolesti , museli mě vytahovat z dělohy která byla uplne plna sraženin. Budte holky rádi 🙂 ja bych se taky snažit chtěla jen nevím kdy. :( a bojim se ze by to bylo nějak nemocný po tomhle.

ilonar
13. lis 2015

@maminkakejt Taky jsem podstoupila revizi v Brně, ale ne v nemocnici, v soukromém sektoru a nemůžu si tedy stěžovat, vše bez komplikací. Taky jsem se moc bála, aby mi tam něco nezůstalo, hodně o tom tady holky psaly. Asi je to individuální, mně dr. doporučila toto, mám ještě jiné zdravotní problémy, tak ani nemůžeme nic moc protahovat.

europa00
autor
13. lis 2015

@ilonar ahaa no je fakt vidět ze se nazory doktoru strasne lisi..ono pry to že se zojojila ta deloha a sliznice se prave pozna že přijde normalni menzes...ja jsem necele 4 tydn po a jeste menzes nemam..pry se ma cekat max 6 tydnu a pak ke gynekologovi..tak jeste mam dva.... asi po prvni to nebudu hrotit ale po druhe menzes uz nebudeme cekat

ilonar
13. lis 2015

@europa00 No já tam šla s tím, že mi určitě řekne minimálně půl roku, ale tím, že mám endometriozu, která je teď teda zhojená, ale může se to rychle vrátit, bych čekáním mohla rovnou způsobit nemožnost otěhotnět přirozenou cestou. To vyšetření bylo bez problémů, říkala že je to čisté a vaječníky vypadají v pořádku, tak že nemusíme čekat. Pokud se budu cítit v pohodě a bude se nám chtít, já jsem to nikdy moc neplánovala a nelámala přes koleno.

maminkakejt
13. lis 2015

Já byla na klinice Gyn line a budeme jí zalovat. Protoze to byl vrchol

ilonar
13. lis 2015

Já byla v Heliosu a nemůžu si stěžovat. Jak to probíhalo u tebe?

maminkakejt
14. lis 2015

@ilonar v 9 jsem dojela , v půl 10 mě vzali na sál , uspali mě , po pár minutach jsem se probudila ... a hodila jsem šavli nevím proc , ... po dvou hodinách jsem odešla dóm .. nekrvacela jsem moc , no a potom další den silný bolesti a kusy krve ...

Takže jsem jela hned do nemocnice dělali mi několik vyšetření ... a ujistili ze mam dělohu plnou sraženin , tak me hospitalizovali ... a po hodině a půl snad me vzali na sal a znovu uspali a procistili ... a v 7 večer me pustili dóm ... no a bolesti trochu jsou ale je to mnohem lepší a krvácení žádný ... opravdu Gyn line nedoporucuji to si radši stovku dvě priplatit či tak ... ale rozhodne tahle klinika za me ne.

g_m
14. lis 2015

@europa00 Doktorka mi řekla, ať počkám 2 MS, v nemocnici jen jednu. Počkali jsme pro jistotu ty dvě, ale stejně nic. Na revizi jsem byla v červnu a u mě teda neplatí to pohnojení...

europa00
autor
14. lis 2015

@g_m aha a co ti rekli...kolikrat se ti to stalo??? dali to do souvislosti s brzký početim zase nebo je v tom neco jineho?

ilonar
14. lis 2015

@maminkakejt Já mám ve zprávě napsáno, že tedy to bylo vyčištěno a následně byl zaveden ultrazvuk pro kontrolu, zda je děloha "prázdná". Nevím, jestli je to standardní postup s tím UZ, ale podle mě je to zásadní. A na kontrolu na gyndu jdeš až po šestinedělí? Já byla po týdnu po revizi, vše bylo ok, tak už po šestinedělí nemusím, jen kdyby byly nějaké problémy a to myslím, že už nehrozí. Cítím se úplně normálně. Tak teď už budeme jen vyhlížet tu mršku, až dorazí.
@g_m A ovuluješ, děláš ovu testy atd? Poprvé jsi otěhotněla bez problémů po krátké době snažení?

europa00
autor
14. lis 2015

a kdy se vam vrátila menzes??? ja jsem skoro 4 tydny po a jeste nic

ilonar
14. lis 2015

@europa00 Do šesti týdnů by měla přijít. Já mám ještě čas, jsem 10 dní po zákroku.

g_m
15. lis 2015

@europa00 Špatně jsi mě pochopila 🙂 Měla jsem jedno ZT a od té doby se nám ještě otěhotnět nepodařilo, ne, že jsem opět potratila...

@ilonar Otěhotněla jsem po 8 mesících. Ale po slepáku, když jsem byla malá, jsem chytla zánět vaječníků a vejcovodů, takže sama doktorka říkala, že to bylo rychle, že se bála, že to bude trvat dýl než otěhotním... Ovu testy jsem zkoušela a na mě to moc nefunguje, protože druhou čárku jsem neměla nikdy extra silnou, a přesto se to tehdy povedlo a já to moc nemusím, zbytečně mě to nutí na to pořád myslet a to nepotřebuju. Při ovu mě pobolívá břicho, takže si myslím, že ji mám a jestli se vajíčko neuvolní, tak na to nepřijde ani ovu test....