Za jak dlouho se snažit po 2 potratech?

europa00
26. črc 2016

Behem půl roku jsem 2 x potratila..poprve jsem otěhotněla hned po vynecháni antikoncepce, ale těhu bylo neprosperující...vůbec se nevyvýjelo bylo malinke le nepotratila jsem ho samovolně musela jsem na vyškrab...někdo říkal že stačí 3 měsíce někdo půl roku někdo rok..já otěhotněla za ty 3 měsíce..bohužel par dní po zmeškané menzes jsem po sexu potratila...mimi už mělop řes centimetr a podle genetiky bylo vse ok... my poba s partnerem jsme geneticky ok...
bohužel už po té první kyretáži mi museli poškodit nějké cevy sliznice nebo nevím..od te doby vždy tyděn před menžes při sexu zakrvácím...pry je to prokrvením sliznice..ale nikdy dříve mi to nedlalo až ted..trapí mě to a nevím jestli to pak taky neovlivnilo to že moje děloha těhotenství neudržela...

te´d jsme se rozhodli počkat 9 měsíců..otěhotním hned takže se nepokoušíme dříve...stalo ase vám něco podobného...z úspěšným koncem..mi řekli že hold smůla...že s tím nic neudělaji, že mám brat kyselinu liosdtovou..mám 33 a jedno dítě....aLE MIMINKO SI MOC PŘEJEME...dost mi to zhuntovalo telo, hormony, metabolismus..krvaceni...atd....už to znova nechci zažít

tana_du
26. črc 2016

Ahoj. Také jsem po dvou potratech takže vím jak se cítíš. Naprostá bezmoc. Taktéž nemám problém otěhotnět, takže vždy na poprvé na podruhé a byly //. Poprvé jsme se snažili znovu po dvou ms, podruhé po první ms. Teď jsme měli půlroční pauzu, protože jsme obemhávali genetiku, imunologii a hematologii. Genetika OK a problém je s mojí krví. Špatně se mi krev sráží a v těle se vytvářejí protilátky, které vajíčko vypudí. Vždy na začátku těhu. Takže jsem dostala léky na ředění krve a ještě prášky na zahnízdění vajíčka. Povedlo se nám opět na podruhé a jsme v očekávání. 🙂 zatím se vše drží tam kde má, tak snad to tak také zůstane. Těžko říct kde je u tebe problém, když už jedno dítě máš, ale pokud by se nedejbože! opakovalo, doporučila bych tu hematologii. Krev se během těhu sráží jinak a třeba zrovna to může být problém. Nejhorší je to, že nevíš proč?! Já už naštěstí důvod vím a jsem ráda že se s tím dá něco dělat. Držím palce aby další těhu bylo už bez problémů a dočkali jste se druhého prcka. 🙂

europa00
autor
26. črc 2016

@tana_du AHOJ HEMATOLKU MÁM TAKY SRAŽLIVOST KRVE OK...a jak říkáš jedno dítě mám...nevím čím to bylo..to prvni beru že prostě náhoda tm to bylo jasne že je něco blbě...plod měl pořad 3 mm...ale druhé bylo ok...hcg testy z moči mi krasně sílili..prsa se nalyvaly..citila jsem se ok...ale po sexu se spustila krev a ja už veděla že je zle...přičítám to tomu brzkému snažení...že jsem třeba ješt hormonalně nebyla ok...nebo nevím co mi tou dělohou udělali..že ted mi to dělá takový bordel s tím zakrvácením před menzes..děs..jako by mi tam praskaly cevky...ale nikdy dříve se to nestalo...tobě gratuluji...tu hematolku mají dělat jako první..mohli tě ušetřit toho druheho potratu..

tana_du
26. črc 2016

@europa00 U mě to dr. začala řešit právě až po tom druhém. Při tom prvním jsem si říkala, že prostě se to stane no, byla jsem nastydlá a tak to samo odešlo, ale podruhé už mi to bylo divné. Jinak jakmile jsem teď zjistila že jsem těhu, tak opět bolest v krku, rýma, kašel a i přes to se držíme. Hned mi jde imunita vždy dolů. Také mě vždy potom čistili, ale naštěstí žádné krvácení nic. Ale to by měl dr. poznat jestli se tím zákrokem něco nepoškodilo si myslím. Ale nerozumím tomu tak nemůžu soudit. Každopádně je to tedy dost psychicky náročné. Nejde na to nemyslet. A nějaké prášky na udržení by nepomohli? Hodně dávají ten utrogestan. Těžko říct čím to může být, to by měli zjistit doktoři, každopádně já si myslím, že je jen na tobě kdy se budeš na další snažení cítit. Pro mě ten půlrok byl strašně dlouhý. Ale věděla jsem že by se nevyplatilo zkoušet dřív než mi někdo něco řekne, ale vždy jsem se po první ms cítila dobře a pomáhalo mi to, že se můžeme snažit.

europa00
autor
26. črc 2016

@tana_du naštěstí se na to tak neupínám...vím , že otěhotním takže to mě nestresuje...a raději počkám, než aby to ještě nebylo ok...říkají, že hormonálně se tělo srovnává skoro půl roku....ale fakt těžko říct čím to bylo..jasne teď už mi asi nasadí něco na udržení...jak zase budu těhotna...chceme začít po vánocích..nebo po novém roce...

rybamrazena
26. črc 2016

@europa00 Hned, na nic nečekat, je to jak pohnojené!!! To mi bylo řečeno a taky že jo 🙂

europa00
autor
26. črc 2016

@rybamrazena j PO TOM nečekáni potratila.... a hlavne nemám problém s otěhotnením

rybamrazena
26. črc 2016

@europa00 Já po čekání - s otěhotněním to nesouvisí.

gepe
26. črc 2016

@europa00 sama jsi si odpovedela v uvodnim prispevku. Radsi pockat az se Ti srovna telo.

europa00
autor
27. črc 2016

mě ale zajímá jak to měli jiní v reálu...2 potrat za sebou jsou přeci jen záhul pro tělo..co vám třeba doktoři k tomu řekli doporučili atd

europa00
autor
27. črc 2016

@rybamrazena no já to brala jako že souvisí...proč bych urputně do toho šla hned s rizikem když vím, že otěhotním bez problému...chápu ženy nedočkavé, když se třeba snažily více jak rok o dítě a nic že to uspěchají, protože vlastně počítají, že jim to bude zase trvat...
s tím pohnojením mi to přijde trochu jako mýtus...děloha je max poničená po brutální kyretáži a potřebuje čas na zhojení...alespon ty 3 měsíce minimálně...to že některá otěhotní ještě ten měsíc se nevylučuje ale prý s hodne vysokým procentem potrativosti...mě se to třeba stalo i po těch 3 měsících...proto me zajímá co vám třeba doktoři řekly atd...mě jeden řekl že čekat až rok..že to má z nejnovějších studií..jinak pry veliké riziko opakovaneho potratu...tak nevím no nazor se strašně rozchazejí..já určitě počkám 9 měsíců o tom jsem přesvědčena sama za sebe ale zajímají mě i jiné přiběhy doporučení atd.

rybamrazena
27. črc 2016

@europa00 Tak když ti někdo napíše, jak to bylo v reálu a co mu řekl doktor (mýtus!!!), nelíbí se ti to, ale ani se ti nelíbí čekat rok. 😀 Tak hlavně nebuď nedočkavá....

misula29
27. črc 2016

@europa00 pokud není děloha připravená na těhotenství tak neotěhotníš. Rok mě přijde jako naprostá kravina. Většinou se říká 3 měsíce aby se tělo vzpamatovalo a ustálily se hormony. Jinak není potřeba zakládat nové téma protože tohle tady už je https://www.modrykonik.cz/forum/o-tom-se-tezko-mluvi/najde-se-pribeh-opakovaneho-potraceni-se-stastnym-koncem/

europa00
autor
27. črc 2016

@misula29 tak proč jsem hned otěhotněla a potratila..proč většina žen co otěhotní brzy opětovně potrati...otěhotnět je přeci jedna věč a udržet díte druhá...mrknu co tam píší...

misula29
27. črc 2016

@europa00 těch příčin může být víc není to jen o děloze. Kamarádka neměla problém s otěhotněním ,ale taky to nemohla udržet.Nakonec se přišlo na to,že jí nedozrávají vajíčka proto vždy potratila

europa00
autor
27. črc 2016

@misula29 jenže ja už jedno dítě mám bezproblémové těhu...a ten plod byl geneticky taky ok..tak nevím..dokor říkal e neví..že se to stavá..na genetice mi taky řekly že z 80%ser nezjisdtí proč..mám brát kyselinu listovou .-) tot vše .-)

misula29
27. črc 2016

@europa00 listovkou a vit. B nic nepokazíš. Ona má taky dva kluky a z genetiky tohle nezjistí , z pitvy taky neměla žádnej nález. Tenhle problém jí zjistili až z hormonálního profilu.Nicméně nakonec se u ní podařilo a má třetího kluka 😉

europa00
autor
27. črc 2016

@misula29 A TO SE NĚJAK LÉČÍ?? MI HORMONÁLNI PROFIL NIKDO NEDĚLAL..nikdo mě nikam neposílal..nevíš náhodou kde to byla zjišťovat a co musela mít za žádanku? rada bych taky měla vše zjištné než aby došlo k opakování...jenže nikdo to moc neřeší...vím, že listovkou nic nepokazím..ale příjde mi to jako snadné uzavření případu..nemluvě o tom, že se mi po tech kyretážích objevilo to krvácení před menzes..plus hormonální profil u mě nikdo neřešil

misula29
27. črc 2016

@europa00 žádanku mít nemusíš, zašla normálně do caru na konzultaci (do Heliosu) a tam jsou tyhle vyšetření zdarma. Dostala jakýsi prášky na dozrávání vajíček Clostybeg nebo jak ,ale brala to jen jeden měsíc pak se na to vykašlala,že je to hroznej bordel ,no a další měsíc se jim zadařilo až do konce 🙂

dany69
27. črc 2016

mám to za sebou taky, první těhu na první pokus - spontánní potrat v 9tt. Pak mi řekli, že jsem čistá a stačí počkat do další ms. Otěhotněla jsem hned znovu a bylo to zamlklé v 8tt a revize. Dr. mi řekl, ať počkáme aspoň dva měsíce a mezitím mi vzali krev na trombofilní mutace. Zjistili mi leidenskou mutaci, což je ta špatná srážlivost krve a po dvou ms jsem zase otěhotněla. Teď už jsem ve 29tt, tak snad to doklepeme až do konce, ale ze začátku jsem měla injekce na ředění krve, utrogestan, ascorutin, hematom.. no jednoduché to nebylo, ale neztrácej naději 😉 za mě je teda zbytečné čekat tak dlouho pokud ti nebudou dělat žádná vyšetření

rosalind28
27. črc 2016

Já mám skoro stejnou zkušenost. Během půl roku 2 potraty.první těhotenství bylo špatné hned od začátku, čekalo se do 9tt, ale plod se neobjevil, nasledovala revize, v dalším těhotenství se objevil plod i se srdíčkem, vše v pořádku.na kobtrole v 11tt se zjistilo, že je plod od 9tt mrtví přestalo tlouct srdíčko, následovala druhá revize.doktorka nás poslala na genetiku a já si vydupala i reprodukční imunologii.na imunologii zjistili náznak apa syndromu, nasadili mi léky na ředení krve a a já měsíc na to otěhotněla a jsem nyní ve 33tt.beru od začátku léky na udržení, na ředení krve, vyšší dávky vitamínu a klidový režim hned od začatku.bylo to všechno psychicky náročné, ale miminku se daří moc dobře.držím Vám palečky, ať se to na potřetí podaří i Vám.

europa00
autor
27. črc 2016

@misula29 jj clostík se tomu prezdíva..to je tusím proto aby telo vyprodukovalo více vajíček..kamoška diky tomu má dvojčata..to bych určitě do sebe nervala...no jo ale proč by mě v caru lečili...na imunologii mi žadne dioporučení nedali..řže bych tam měla jít..já myslela že tam léči jen neplodné páry...u mě nenašli nic z krví,ani z genetikou,..co tedy zbývá prověřit imunologie a hormonální profil? já neveřím, že něco najsou ale rada bych mela vše v cajku než se do toho pustíme...

europa00
autor
27. črc 2016

@misula29 a je divne, ž ji tam vzali bez doporučení a ješte ji to udělali zadarmo..musím to někdo pozjištovat....

europa00
autor
27. črc 2016

@dany69 no mi práve doktor řekl že ikdyž je děloha ok...po těch 3 měsících tak že hormony se upravují až půl roku minimálně...ale nevím jestli díky nim neotehotníš vůbec nebo se tam neco posere jako u mě...protože já ten 3 měsíc zase otěhotněla normálně..a už jsem cítila že je vše ok..doted si říkám co by bylo kdybych ten sex neměla..jestli bych byla doted těhotná..nebo proč to bylo..normální těhotentví sexem nezabijes....nevím čím to mám vysvětlit...a doktoři taky...oni to celkove neřeší..pro mě ty dva potraty ale byly hrozne stresující připadala jsem si jako prase na poražce...děs nedpokazu si predstavit potrav ve vyšším tydnu těhu...ja byla ve 4 týdnu..takže v podstatě jako opožděná menzes...a všechny hned berou na kyretaáž..a vydesili me tak ze jsem mel strach ji odmítnout...se ted soustředím na praci a sama sebe...nevím tedy proč se názoryna tu čekací dobu tak rozcházejí....jak řikám v nemocnici mi doktor rekl rok jinak riskuji další potrat, ze byl ted na konferenci v anglii kde to resili..člověk fakt uz neví...

europa00
autor
27. črc 2016

@rosalind28 co je apa syndrom? na redeni krve to te kvuli trombofilním stavum ne? to prece vyšetřují na genetice taky..mě nikdo nikam už neposílá .-(

misula29
27. črc 2016

@europa00 proč divné? Já jsem taky manžela nahnala po půl roce na spermio bez žádanky , v heliosu se to neplatí pak si nás pozvali na konzultaci a domluvili mě termín na hormonální profil a tím to skončilo. Jim tohle pojiš´tovna proplácí. Hormonální profil ti může udělat ii tvůj gynekolog.
Ono to není vyloženě aby bylo víc vajíček , je to na dozrávání a může se stát ,že vajíček dozraje víc,ale není to pravidlo

europa00
autor
27. črc 2016

@misula29 aha no je fajn že to může zadat i gynekolog ho požádám at mi dá žádanku na krev...protože já od te doby těhu netehu přibrala 3 kila a nemůžu se jich zbavit a většinou pry tyhle výkyvy bývají hormonálního původu...doufám, že mi vyjde vstříc

rosalind28
27. črc 2016

@europa00 na genetice jsem měla všechno v pořádku, tam nic nezjistili.no nikdo mi pořádně nevysvětlil co ten apa syndrom je, ale moje gynekoložka mi pak potvrdila že mi to způsobovalo ty potraty.je to něco co může vyvolávat trombozu a různé problémy s krví.ani na netu jsem k tomu pořádně ni nenašla :(.když požádáte gyndaře, měl by vás na vyšetření poslat.někteří posílají ale třeba až po třech potratech, což mi přijde teda hrozný.

europa00
autor
27. črc 2016

@rosalind28 no mům me poslal na genetiku..ale jinak pr dal nevi co vyštrovat...ještě mu chci zavoat ohledne hormonálního profilu..sražlivost krve mám ok, štítnou žlázu lečím už dlouho ta je taky ok...já nevím oco ho mám požádat...říkal, že nikdy nic kro genetiky neřesil...

rosalind28
27. črc 2016

@europa00 tak já bych zkusila ten hormonální profil, ten mi moje gyndařka dělala taky a pak se zkusila zeptat na tu reprodukční imunologii.dělají to myslím jenom praze a pak v plzni.my byli v plzni, paní doktorka byla úplně skvěla a na netu je o ní hodně diskuzí.spoustě párů už pomohla.já jí i tenkrat psala mejla, co se nám stalo a jestli může být problém v tý imunologii, když jsem vždycky otěhotněla přirozeně a ona mě hned objednala a že vyšetření je určitě na místě. No a pak už mojí gyndařce nezbývalo nic jiného než mi doporučení na imunologii vystavit i když byla zásadně proti 🙂.takže se určitě nenechej odbýt.

europa00
autor
29. črc 2016

@rosalind28 aghoj as na te imunologii n neco přisli??? já vzdy mela za to že kdyz zenaska toho partnera nesnese tak že ani neotěhotní, že ty spermie zabije to prostředí dříve než dojde k oplození...

co zjistili tobě? jo si to psala naznak apa syndromu..ten přeci nesouvisi s partnerem ne? když ti dali prašky na ředení krve souviselo to pouze s tebou...ja moc nechapu že na to u tebe nepřišli na genetice kde se testy na trombofilni stany dělají...asi ten apa syndrom bude něco trošičku jiného..ale kdyz ti stacilo podat prasky na ředění krve nechápu že tohle nezjistili jako první...a až někde v praze na imunologii...