Kontrola cytologie po půl roce kvůli HPV. Chodíte někdo?

jenjanka
25. bře 2023

Ahoj,je tady někdo kdo má dobrou cytologii,ale vyšli ji pozitivní HPV viry a proto chce lékař cytologii raději co půl roku ?To chodí každý na cytolku co půl roku,když je pozitivní?

lencaa11
25. bře 2023

@jenjanka záleží co vyšlo v cytologii zda jen lehké zmeny ty se kontrolují 6 měsíců zda nějaké závažnější změny tam se to řeší už lepším vyšetření čípku a taky záleží jaký typ hpv vyšel ...mě třeba celý život cytlogie vyšla v pořádku ještě v září ok a pak test na HPV 45 pozitvni a jiné HPV a šla jsem na lepší dovysetreni kde bylo zjištěno že mám nález na čípku ...a musela jsem na konizaci čípku ..

jenjanka
autor
25. bře 2023

@lencaa11 žádné změny nevyšly,měl být stěr po roce

jenjanka
autor
25. bře 2023

@lencaa11 to vás poslali na vyšetření i když jste měla dobrou cytolku?

lencaa11
25. bře 2023

@jenjanka ano jelikož cytologie často 60-70% vychází falesne tak že mě poslala moje dr hlavně skrz HPV jelikož 45 je vysoce ryzikovy záleží jaký máte vy HPV

jenjanka
autor
25. bře 2023

@lencaa11 mám taky ty co způsobují rakovinu,ale nikam mě neposlali

lencaa11
25. bře 2023

@jenjanka tak bych se domluvila nebo se podívala na COP CENTRA pokud máte HPV rizikové tak bych si nechala udělat expertní kolposkopie ať víte zda je čípek ok ...pro svůj klid

jenjanka
autor
27. bře 2023

@lencaa11 tak mi dnes volala sestřička,ať přijdu příští týden znovu na stěr,že to chce Dr hned a ne za půl roku

lencaa11
27. bře 2023

@jenjanka tak to je dobře aspoň budete vědět určitě se zeptej te lékaře zda by vás pro vás klid poslal na vyšetření čípku ona ta cytologie opravdu je málo vypovídající a zda máte HPV ty více závazné bylo by to na miste vědět zda už něco se tam neděje...dej te vědět jak jste dopadla držím palce ☘️☘️

neznama23
27. bře 2023

Já chodím na cytologii každých půl roku 🙂.
Moje máti měla rakovinu a vzali jí všechno. Takže proto

jenjanka
autor
27. bře 2023

@lencaa11 dekuji