Mám pupeční kýlu - můžu otěhotnět?

hanulii
25. říj 2016

Holky, mám pupeční kýlu, velikost asi pingpongového míčku, je teď bolestivá. Můžu otěhotnět? Není to v těhotenství nějaké riziko? Děkuju moc za Vaše zkušenosti!

lajla
25. říj 2016

@hanulii zk ne ale řekla bych že by to byla fakt blbost, obrátit se na dr a dát se do pořádku by měla být priorita number one

hanulii
autor
26. říj 2016

Ona mě nebolela, jen byla trošku hmatná, zvětšila se a bolet začla až teď. Vím, že to není ideál a že bych se měla dát do kupy, jen to teď není možné. Asi jsem chtěla jen slyšet, že to jde zvládnout i s kýlu a není to komplikace.. Děkuju.

milatka
26. říj 2016

Měla jsem pupeční kýlu od narození a neměla jsem problémy ani při dvou těhotenstvích.Ale nikdy mě nebolela. Pokud je bolestivá,chtělo by to vyřešit operací a případné těhotenství konzultovat s lékaři.

enigman
26. říj 2016

Určitě bych konzultovala s doktorem. Já pupeční kýlu neměla a po těhotenství mám. Vytlačila se těhotenstvím, nebolí. Tak si řikám, aby se kýla těhotenstvím ještě nezhoršila. A obvzláště, pokud bolí, tak je to tak jako tak problém, který by se měl řešit, aby se kýla neuskřinula.

evilin
27. říj 2016

Měla jsem stejný problém. Po porodu se mi udělala a občas bolela a musela jsem ji zatlačovat. Pokud bolí, tak to určitě nepodceňujte. Taky jsem to pořád odkládala, az jsem jednou s hroznymi bolestmi skončila na pohotovosti, kde mi ji ještě doktor naštěstí zatlačil, jinak by mě museli vzít akutně, což by byl kvůli nachlazení problém. Taky chci otěhotnět a určitě mi lékaři nedoporučovali s kylou, pokud ještě navíc bolí. Nedovedu si to ani představit. Teď jsem 3 týdny po operaci a je to úžasný pocit. A nebylo to nic hrozného, v pondělí ráno operace, v úterý dopoledne už jsem byla doma. ☺

hanulii
autor
27. říj 2016

@evilin Děkuju! A můžu se zeptat, jak dlouho po operaci Vám doporučili neotěhotnět?

bajuliss
27. říj 2016

Ahoj 🙂 me se pri tehu objevila.. Mam takovou boulicku tesne nad pupikem...vetsinou neboli vubec, nekdy boli pri doteku trochu jak modrina... Jsem za pulkou tehu a ted mi s tim nikdo nic neudela.. Pry ji mam jen hlidat, kdyby se zvetsila, nebo bolela by vic...jinak po tehu si ji muzu nechat laparoskopicky odstranit....
Takze me pri tehu nevadi, ale je rozdil objevit se v tehu, a nebo mit ji uz pred tehu... Radsi bych se tedy zeptala dr.. 🙂

evilin
27. říj 2016

Máte pravdu. Myslím, že pokud se objeví v těhotenství, tak s tím nejde nic dělat a většinou se to nemůže tak zhoršit, jako když už by bolela před otěhotněním. A třeba bylo i nutné ji zatlačovat jako u mě. Nedovedu si těhotenství představit. Naštěstí už to mam za sebou a nic hrozného to nebylo. Když to srovnám s pěti jinými operacemi na kterých jsem už byla, tak tohle byla ta nejjednodušší. Akorát teď se musím šetřit a nesmím od operace 3 měsíce nic těžkého zvedat 😂 ještě, že mi muž pomáhá s miminkem 🙂 ... Na těhotenství jsem se ptala a říkali, že po těch třech měsících, kdy se to pořádně zahojí můžu otěhotnět.