Máte zkušenost s tím, že se vám vajíčka vytvoří, no neprasknou?

mollyweasley
4. led 2009

Milé dámy,
dovolila jsem si založit toto téma a doufat, že se tady neztratí dřív, než mi na něj někdo odpoví 😉
Od května 2007 neberu HA, rok jsem nepravidelný cyklus (co 2 měsíce) řešila se svojí gynekoložkou, pak mě poslala co CARu. Testy nevyšly špatně, akorát se potvrdilo nevytváření vajíček. Dostala jsem tedy Clostilbegyt. Po něm se mi vajíčka vytvořily, byla jsem na IUI, ale vajíčka nepraskly! Byla jsem celkem na 4 IUI, dvě s Clostilem, dvě bez, ale s vytvořenými vajíčky (vypadá to, že zabraly bylinky).
Doktor nevidí jinou alternativu než IVF. Máte některá taky zkušenosti s tím, že se vám vajíčka vytvoří, ale neprasknou? Dá se to řešit i jinak než pomocí IVF?

Pokud tady už podobné téma je, tak se omlouvám, témat je tady plno a já bych nerada zapadla v davu ☹

l26
4. led 2009

prosím o radu,jak se pije kontryhelový čaj na ovulaci a na urovnání cyklu?prý na ovulaci jinak a na srovnání taky jinak,mám cykly nepravidelné,pohybují se okolo 41-53 dny ☹ ,kdy mám začít pít kontryhelový čaj,když dostanu MS a jak dlouho?děkuji za radu

mollyweasley
autor
4. led 2009

Tinka - a jaké hormony jsi brala? Kolik jsi měla vajíček? Zbyly ti nějaké na zmražení?
Já doufám, že doplňkové služby nebudeme potřebovat - spermiogram máme dobrý, takže ISCI podle mě nebude nutné, AH taky ne. Hlavně se nenechat zviklat a vyždímat se úplně za zbytečnosti... 😒

tinka12
4. led 2009

I26 kontryhelový čaj vobec nepoznam, takze ti neviem pomoct ☹

riska
4. led 2009

tinka, kontryhel je alchemilka 🙂 on vraj naozaj pomáha na úpravu cyklu, niekde som počula, že sa má piť od 1. DC až po ovuláciu...len ked my nevieme, kedy tá ovu príde, že? 😉
tinka, ako krásne ti pribúdajú týždne 😀

bosorkajarka
4. led 2009

126 ja jsem nekde cetla ze kontryhel by se mel pit od zacatku cyklu do ovulace po ovulaci pry by se uz nemel no ale zvisi jestli ovulace dojde ze jo

riska
4. led 2009

l26 - ja som na tom veľmi podobne s dĺžkou cyklu ☹

tinka12
4. led 2009

no ja som sa v nejakych bylinach kupavala... ale neviem ako sa volaju...mala som ich od kolegyne... maju zlte bobulky ako kvety... inak som byliny neskusala, pretoze si myslim, ze by nezabrali... folikul sa predsa vytvara hormonmi a preto bylinky sice mozu pomoct, ale v mojom pripade som potrebovala prisun tých správnych hormonov... a okrem toho, mne zistili pri laparke aj endometriozu a PCO...takze mi jeden lekár povedal, ze aj pri IVF mame 10 % sancu...aj tak sme to skusili a stal sa Boží zázrak 😀 😀 😀 takze babulky, vzdy je sanca!!!!

riska
4. led 2009

tinka 10% šancu? to hádam nie.... ved pri IVF sa vkladajú oplodnené vajíčka do maternice, nie? ja tomu už asi fakt nerozumiem 🤐

tinka12
4. led 2009

no riska, vies ako som to oplakala? asi to bolo preto, ze mam to PCO, ktoré mi hrozilo prejst do HPCO ... prave preto mi nerobili ani 3 IUI, ako robia obycajne...

riska
4. led 2009

no vidíš, aj ja mám PCO a v gyn-five mi v pohode spravili 3 IUI 🤐 a mala si HPCO?

maja42
4. led 2009

femigard má totok složení: výtažek řebříčku, heřmánku, třezalky, puškvorce, pampelišky a meduňky, pitná voda, fruktoza, etanol. takže samé celkem běžné, převážně detoxikační věci. nenašla jsem na tom nic zázračného, co by mě přesvědčilo. ale pokud někomu pomůže, bude jen dobře 😉

já piju tento čaj (podobné složení, ale jistě levnější) - ale řekla bych, že to pro mě má spíš psychologický efekt, že jako "něco dělám".
100g třezalka, 100g kopřiva, 100g kontryhel, 50g hluchavka, 30g měsíček, 20g řebříček. Polovina lžíce se spaří v 1/4 litru vody. Nechá se 15 minut louhovat. Pije se 3x denně mimo menstruaci. Po spotřebování směsi se udělá 14 denní pauza a pak znovat opakovat.

jinak bylina na podporu ovulace je drmek obecný (je v tom fem+). mojža samozřejmě ovulaci sama o sobě nevyvolá, ale je to něco (včetně mobilizace), co může pomoct připravit tělo na zahnízdění, rozhodně to neublíží, pokud se dělá pod dozorem zkušené fyzioterapeutky. každopádně drmek spolu s mojžou mi ovulu i těhotenství způsobil hned, takže možná iracionálně, ale mám k této kombinaci důvěru.

tinka12
4. led 2009

nie, nastastie som ho nemala....no mne lekarka povedala, ze je mala sanca, ze sa IUI podari, ale aspon uvidime, ako reagujem....tak ma pekne pomalicky stimulovali a samozrejme IUI nevyslo...

riska
4. led 2009

ja si tiež myslím, že mojžišovej cvičenie môže pomôcť, ale je to asi na dlhšie ako hormóny.... neviem, čo je zač ten drnek, idem to pohľadať 😉

tinka12
4. led 2009

ano, majka, vsetky tieto veci , ci uz mojzisova alebo bilinky, strava, relax a dostatok spánku napomahaju urcite, niektore problemy urcite vedia aj eliminovat, ale pokial je problem hlbsi, mozu byt len pozitívnymi elemntami, ale inak nepomahaju 😉 ale kazdá z nas je ina a ja poznam baby, ktoré otehotneli po mojzisovke a dokonca niektoré aj po bylinkach, ine po dovolenke a pod.

riska
4. led 2009

a ja poznám také, ktoré po sexe 😀 😀 😝 ale inak úplne súhlasím 🙂

tinka12
4. led 2009

hihihi 😀 😀 😀 😀

shaarka
5. led 2009

😀

anjelinka
5. led 2009

Ahojte, ja mam tiez anovulaky, sice, minuly mesiac vyzera, ze som ovulku mala, aj podla hlienu, aj podla teploty, ale inak vobec. Tento cyklus som brala 3x clostilbegyt, mala som zacat brat aj duphaston, ale vykaslala som sa na to. Chodila som na folikulometriu, vajka krasne narastli, ale nepraskli. Moj dr. mi aj minuly cyklus potvrdil ovulku, ale teraz uz nic. Opat som bez nej. Pregnyl mi pichnut nechce, vyhovara sa, ze to sa picha v centrach a nie u obvodakov, pritom len tu co citam na konikovi, kolkym babam gyndosi bez problemov predpisali a nasledne pichli. Je mi z toho nanic, ale este to nevzdavam, teraz cakam na mrchu, mohla by sa uz dostavit, uvidime, pomeriam cyklus bez clostilu, ako to bude, ale nadej na ovulku si nedavam. Babka si kupila taku lampu nahrievaciu, stala dost vela korun, no a tam sa pise, taka pribalena kniha, ze mnohe zeny, ktore vobec neovulovali, tak ovulku dostali, no a ja som si prave minuly mesiac poctivo po menzese svietila, no a ovulka zda sa, ze bola, svietila som aj tento mesiac, ale nie tak poctivo ako minuly, no a nic. Vyskusala som uz kopec bylinkovych preparatov, hento, toto...

maja42
5. led 2009

tinko, jen jsem chtěla říct, že po bylinách a mojži (a samozřejmě sexu 😉) jsem prokazatelně vzorně ovulovala (a otěhotněla), kdežto po clostilu je mi akorát blbě a zbouchnutá nejsem.

lenickan
5. led 2009

majo jaké bylinky jsi užívala prosííím ?

amallie
5. led 2009

Ahoj holky, řadím se taky k anovulkám, bohužel.

Zatím beru duphaston na úpravu cyklu, ale dle diskuzí tady i poraden je to na nic, protože se má nasazovat až po proběhlé ovu, která ale u mě neprobíhá, dle měření BT. Teď jdu poprvé na folikulometrii, ani pořádně nevím, co to je. Mám ale pocit, že u mě vajíčka dozrajou, jen folíky nepraskají, protože ovu testy bývají pozitivní, jen pak BT nestoupne.

Štve mě gyndař, kterej nic neřeší, takže tomu dávám ještě cyklus a pak vyrazím do CAR. Nevíte, dá se tam jít i bez doporučení od gyndaře? Platí se něco???

maja42
5. led 2009

lenicka, drmek obecný, přesně to bylo totok http://www.001shop.cz/FEM-PMS-FORMULA
9-24DC jedna tobolka ráno, nic k tomu (žádné další byliny), jen 20-24DC utroš. 10DC jsem byla na mobilizaci a napravení. ovula byla 17DC, snažili jsme se obden. sice to těhotenství nakonec nedopadlo, ale i tak to v příštím cyklu zkusím udělat stejně.

riska
5. led 2009

amallie, neviem, ako je to u vás, ale na slovensku môžeš ist do CARu bez odporúčania gynekologa...
s tým duphaston je to pravda, vštci doktori ho dávajú na úpravu cyklu, ale načo je nám cyklus bez ovu, že?
😠

riska
5. led 2009

maja, ten drnek ti niekto poradil užívať?

amallie
5. led 2009

risko: tady asi taky, teď mi to psaly holky na jiné diskuzi. Jen nevím, bojím se, nevím, co mě tam čeká, jestli se bude něco platit, jestli mě nepošlou pryč, snažíme se zatím 6. měsíc, ale bez ovu se je to trochu naprázdno, že jo 😒

skybaby
5. led 2009

baby co je to ten drnek po slovensky???

elana
5. led 2009

Sky, zadej si do nějakého Vašeho vyhledavače jeho latinský název: Vitex agnus castus, vyhodí Ti to jistě slovenský termín i něco k tomu🙂

elana
5. led 2009

A není to drnek, ale drMek.

skybaby
5. led 2009

dakujem 🙂

mollyweasley
autor
5. led 2009

Amallie: Brala jsi ještě před půl rokem HA nebo jste se s partnerem chránili jinak? Doktor těžko pozná, jestli se snažíte rok nebo měsíc, záleží na tom, co mu řekneš...i když myslím, že bez ovulace by tě vzali i tak.