Měla jste některá vysoký prolaktin skoro na 2000?

atomicka1
5. kvě 2016

ahoj měla jste některá zkušenosti s vysokým prolaktinem s hodnotou skoro 2000 a jestli ano co bylo dál ?? a za jak dlouho jste se mohli pokusit o mimčo?? děkuji za reakce

kakia88
13. kvě 2016

ahoj,já měla prolaktin zvýšený...špiním i 10 dní před mc.Dostala jsem na to prášky ,pak šla po 3 měsících na kontrolní odběr a už to mám v normálu,ale špinění mě bohužel neopustilo.Takže,to řešíme dál.Dr mi říkala,že se můžeme snažit i tak...kdyby jsi se ještě na něco chtěla zeptat ,klidně napiš.

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
jenicekmarenka
12. čer 2016

Ahoj holky.me bylo zjištěno,že mám až 2000 a když si ctu,že nekteré holky mají až 4000 tak jsem od ted vklidu.pan doktor z centra me jeste posila na stitnou zlazu,tak uvidime jak to dopadne.mam s toho trosku strach.ale verim ze to zvladnu a pritel take.drzim vam oboum palce.

pulecp
13. čer 2016

Jaká vyšetření jste prošly? Poslali Vás z endokrinologie na magnetickou rezonanci hlavy - nejčastější souvislost (záměrně nepíší příčinou) vysoké hladiny prolaktinu je adenom hypofýzy. Bylo by dobré to sledovat.

tynka_
8. zář 2016

Ahoj holky, v březnu jsem prodělala samovolný potrat, od té doby se snažíme o další těhotenství, ale nedařilo se, teď mi doktor zjistil vysoku hladinu prolaktinu a ode dneška mi nasadil dostinex (1 tableta týdně na 4 týdny). Máte s tím někdo zkušenosti? Za jak dlouho se upraví ta hodnota a je reálné otěhotnět? ...

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
janicka1978
8. zář 2016

@tynka_ ahoj prolaktemii 2000 mi diagnostikovali před 2 lety.brala jsem na to parlodel, nebylo mi z něj moc dobře ale co člověk neudělá pro zdraví.po půl roce navrhl vysadit protože výsledky byly ok jenže pak žádné MS a MUDr se rozhodl pro magnetickou rezonanci ale hypofyza nebyla tolik zvětšena aby mě oerovali. Následně opět nasazen parlodel ale těhotenství nikde tak mi nezbylo nic jiného než navštívit car,tam se se mnou zabýváli cca 8 měsíců a teď jsem v očekávání i když od začátku vše rizikové

tynka_
8. zář 2016

no holky, tak jsem tak půl napůl "uklidněná"...hodnotu nevím, ani jsem se na ni neptala, protože by mě to asi nutilo o to víc googlit a hledat a byla bych ještě víc nervní....tak jsem zvědavá, jak to dopadne...díky za reakce ;)

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
tynka_
8. zář 2016

@kikwita no mám jít pak po těch 4 týdnech na odběry, tak uvidím, co mi pan doktor řekne. Mně i napadlo, jestli to nemůže mít souvislost s tím potratem v březnu...to zvýšení..ale nevím..Děkuju za podporu ;)

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
tynka_
12. zář 2016

@kikwita Děkuju ;) ...snažím se na to nemyslet, ale moc mi to nejde...navíc typická ženská, když něco chci, nejradši bych to měla hned...je to náročný :(

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
tynka_
12. zář 2016

@kikwita 🙂 To je hezký, že na mě myslíš ;) No asi spíš než rozčilování by to u mě mohly být právě nervy z toho potratu a z toho, že každý měsíc nervně zkoumám, jestli to dostanu a tak, dělám ovulační testy...ta hlava se v tomhle těžko ovládá :(

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
tynka_
12. zář 2016

@kikwita Jj, já si vždycky řeknu, že na to nebudu myslet...stavíme barák, tak se snažím řešit to, ale prostě to nejde...vidím mimčo, těhotnou...a je to tam hned...Chlapi to maj prostě celkově ve všem jednodušší :( Tak třeba v příštím životě :D ;)

tynka_
12. říj 2016

@kikwita ahojky, tak další MS už nepřišla - při kontrole prolaktin nízký a HCG pozitivní, byla jsem zatím jen na první kontrole...tak snad to bude i dál v pořádku! 🙂

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
tynka_
12. říj 2016

@kikwita děkuju moc...taky jsem to tak rychle nečekala ;) teď jen, aby bylo vše ok...;)

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
tynka_
12. říj 2016

@kikwita taky budu držet pěstičky 🙂 Bylo mi včera před kontrolou tak zle..to jsou hrozný nervy :(

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
jenicekmarenka
24. říj 2016

Ahoj tak jak uz jsem tu psala ze mam vysoký prolaktin az 2000 tak štítnou žlázu mam v pořádku a prasky mi nedal doktor ze pry pri takové hodnotě to nejde práskama snížit tak budu měnit doktora a uvidím.ma z vas nějaká pro me radu?dekuji

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
jenicekmarenka
1. lis 2016

Ahoj dekuji moc za odpověď.me akorad vysadily prasky které jsem brala.určíte fam vedet.jdu tam ke konci měsíce.

upuska
10. led 2017

@atomicka1 Ahoj, zajímá mě jak to s tebou dopadlo, povedlo se snížit hladinu prolatkinu? Já jsem si dneska byla pro výsledky hormonálního profilu, mám také zvýšený prolaktin..kolem 1000, Mudr mě docela poplašil..jednak bylo zřejmé, že si sám neví rady, co s tím a jednak se zmínil o magnetické rezonanci, CT hlavy a tumoru..☹ Nakonec mi předepsal Dostinex 1x týdně, tak doufám, že se hodnota sníží a nebude se zhoršovat..

upuska
10. led 2017

@tynka_ Ahoj, to je super, že se vám hned zadařilo..já jsem byla ráno pěkně vyplašená, ale tys mě celkem zklidnila..jen mě mrzí, že nevíš tu zvýšenou hodnotu, abych měla porovnání..doufám, že těhotenství probíhá bez problémů 🙂

tynka_
11. led 2017

@upuska No, tu hodnotu bohužel fakt nevím, pak už jsem se na to ani neptala. Dostinex jsem brala, myslím, 4 týdny (1 tabletu týdně), začala jsem ho brát na začátku září s tím, že když jsem šla po 4 týdnech na kontrolní odběry, tak už jsem měla pozitivní test a z krve pak potvrzené těhotenství. Pak jsem dostala pro jistotu utrogestan do 3 měsíce, teď jsem 19 tt a zatím je vše ok ;) Přeju, ať se Ti hodnoty brzo upraví ;)

jenicekmarenka
11. led 2017

ahoj u me se jeste hodnota zatim nesnizila,spise abych to upresnila na pravou miru.kdyz jsem byla v PRAZE v pronatalu tak mi zjistili tento hormon ze mam tedy zvyseny a dal to uz se mnou nikdo neresil.nakonec jsem se nastvala a zmenila uplne doktora v prosinci a vcera jsem byla poprve na odebrani krvev KOLINE V PRONATALU aby se zjistilo jestli se snizil hormon nebo zvysil.pak jsem byla na stitne zlaze a tam mam volat zitra co a jak.nevim jsem s toho zmatena.pokud ti -upuska-zjistily tumor tak ale neni zhoubny tak neboj.uvidim co se mnou udelaji a dam vedet.

jenicekmarenka
11. led 2017

A to jeste jsem v nedeli zacala menstruovat a mela jsem to 1 den.nevim co to je.mela jste to nektera?a co jste proto delala?