Menstruace bez hormonů nepřichází - ale z hormonů mi je špatně

aselluska
15. srp 2018

Ahoj holky, prosím vás o radu, jak by jste postupovali ... Brala jsem 5 let HA, předtím jsem neměla pravidelnou ms, bylo spíše jednou za 2-3 měsíce. Gynekoložka mi předepsala HA. Neudělala mi žádný hormonální profil, ani jiná vyš., pouze klasická prohlídka. Když jsem ji vysadila, ms samozřejmě nedorazila. Nechala mi vyšetřit štítnou žlázu (výsledky byli dobré) a začali jsme s hormonální léčbou. Po půli roce jsem chtěla něco jiného než hormony, spíše na přírodní bázi. Cukala se, ale napsala mi Agnucaston. Fungoval mi 4 roky. Po té zase ms nedorazila. Prý mi chybí jen spouštěč ms. Opět mi nasadila hormony (bez nějakého hormonálního profilu). Už jsem měla dvoje, je mi po nich hrozně špatně. Motá se mi hlava, bolí, mám pocit na zvracení, hrozná únava, pořád jsem jen spala. Nakonec jsem měla průjem ještě týden po vysazení a hroznou depresi ... To vše z těch hormonů. K Dr jsem nešla, měla 14 dní dovolenou. Nakoupila jsem si kontryhelový a maliníkový čaj, kapičky Gynex (teď mám pauzu v užívání) a vytamíny. V pátek jsem měla mít ms. Ve čtvrtek jsem po bolestích břicha měla na papíru kapku, z čehož jsem měla radost, že budu mít konečně po tom všem normálně ms. Ovšem se nerozjela a od té doby nic, jen bolesti břicha. Ovu jsem měla 3.8. Takto jsem ji měla i při hormonech a po týdnu byla ms. Teď mám 35 DC. Je možná ještě čas, ale mám přesně příznaky, jako když ms nedorazila: bolí mě břicho jako na začátku ms,a le nic se nekoná. Koupila jsem si dnes ještě Drmek kapky (Agnucaston, co jsem měla je drmek v tabletách, ale na předpis). V brzké době plánujeme založit rodinu a potřebuji, aby vše fungovalo. Stalo se Vám některé, že měla něco takového? Už nechci hormony, to, co mi dělají, je nesnesitelné. Chodit do práce a vypadat tam jako smyslů zbavená nevypadá moc dobře ...

knoflikarka
15. srp 2018

@aselluska Je na čase, abys buď vyměnila gynekoložku (asi spíš), nebo aby se ta současná začla starat víc, zejména s ohledem na to, že chcete začít plánovat rodinu (co to je za diagnózu, že ti chybí spouštěč menstruace?). Mně třeba bez hormonů po užívání HA menstruace takřka nechodila. Nakonec se zjistilo, že mám syndrom polycystických vaječníků (PCOS), kde jsou problémy s menstruací časté. Otěhotněla jsem až díky 2. cyklu IVF, bylinky nefungovaly. Ale ty to můžeš (a doufám, že budeš) mít úplně jinak, každopádně je ale třeba pro začátek minimálně ten hormonální profil.

klea81
15. srp 2018

Bohužel takových žen je stále víc, hormony jsou vytloukání klínu klínem. Dala bych tomu čas a pokračovala v bylinkách. Mně třeba cyklus po 9 letech HA naskočil hned a pravidelný.

aselluska
autor
15. srp 2018

Kamarádka zdr. sestra mi říká to samé, abych tomu dala čaj bylinkami, jenže ty bolesti břicha jsou unavující ...

knoflikarka
15. srp 2018

@klea81 Často je příčinou toho, že cyklus nenaskočí, právě PCOS. Že začátku jsem se držela podobných rád a měla doma bylinkářství, ale kdybych tomu pořád dávala čas, tak popíjím bezvýsledně čajíčky až do smrti. Neříkám, že bylinky nemůžou někomu pomoct, ale pořádné vyšetření a zjištění příčiny není proč odkládat.

aselluska
autor
15. srp 2018

Moje finanční poradkyně sama nikdy nemenstruuje, chodí každý měsíc na gynekologii na vyvolávací injekci. I přes tyto problémy má dítě přirozenou cestou. Nikdy jsem to do nikoho jiného neslyšela.

jaaaninda
15. srp 2018

@aselluska vždy jsem měla cykly co 2-3 měsíce. V 17ti nasazena antikoncepce, vysazena po 10 letech kvůli snaze o mimčo. Po vysazení cyklus 61 dnů, při druhém takovém cyklu se zadařilo. Po porodu cykly 100 a více dnů, i přesto se na třetí cyklus "zadařilo", bohužel zamlklé těhotenství. Pak se mi začaly cykly docela upravovat (průměr 45 dnů). Doktor moje cykly nijak zvlášť neřešil, to by se řešilo až po roce marné snahy, ale to nebylo třeba, teď po půl roce od revize se zadařilo. Tu ovulaci máš nějak potvrzenou? Ovuluješ sama i bez hormonů? Jinak ms pouhý týden po ovulaci je dost brzy, vajíčko se nestihne zavrtat, hraničních je 10 dnů luteální fáze. Asi bych změnila doktora, léčí tě na něco, co nemáš ani potvrzené.

aselluska
autor
15. srp 2018

Začala jsem si hlídat ovu testama, až když jsem dostala Untrogestan v únoru, měla jsem ji 18 DC, pak 20, s Norethisteronem i 23 DC, mám jí potvrzenou ultrazvukem, kdy dr říkala, že sliznice je připravená, ovu proběhla ...

klea81
15. srp 2018

@knoflikarka já neříkám do smrti, ale pár měsíců

miba10
15. srp 2018

Rychle změň doktora. Tohle bude lempl. Přesně tohle měla ségra. Po X letech ji přišli na PCOS. A na to ji přišli až v zahraničí, protože se mezitím odstěhovala a chtěla založit rodinu. Ale nakonec se jim podařil prcek přirozenou cestou.

knoflikarka
15. srp 2018

@aselluska Taky mi vyvolávali ms Norethisteronem, Utrogestan se bere i v těhotenství, oboje by nemělo mít takové negativní účinky, jaké popisuješ, pokud jsi tedy Utrogestan zaváděla, při polykání ty nežádoucí účinky jsou a je to i méně efektivní cesta. Každopádně zcela chápu, pokud chceš zkusit přírodní cestu, ale i ty bylinky a popřípadě stravovací opatření atp. bys měla přizpůsobit tomu, co opravdu potřebuješ, pokud u tebe vyšetření něco odhalí. Skutečně základem je hormonální profil při MS.
Za sebe - dlouho jsem odkládala nějaké opravdové řešení a co mě zpětně nejvíc štve, je to, jak dlouho jsem se rozhoupávala své problémy řešit. Taky jsem měla gynekologa, kterému to bylo jedno...

ojo
15. srp 2018

mám dvě kamarádky, které samy nikdy nemenstruovali, obě mají dvě děti. Už nevím jak u té jedné, ale u druhé se po prvním dítěti tohle vše srovnalo a MS chodila jak hodinky, jinak před těhu ji měla třeba jednou za půl roku 😉 takže bych se vyprdla na nějaký hormony a třeba sledovala, jestli ovuluju, to je k početí mnohem důležitější než pravidelná MS 😉

muhehehe
15. srp 2018

Změnila bych doktorku, ihned. Psát do zblbnutí hormony a nezajímat se hlouběji o možné příčiny, to umí i cvičená opice; od doktora bych si představovala něco víc... Jinak zkušenost - sestra měla podobné problémy. MS nikde, a nedala se ani ničím vyvolat. Po hormonech šíleně zle a neřešilo to nic. Podrobnosti úplně nevím, ale řešilo se to určitě tak 2 roky. Nakonec se vykašlala na návštěvy doktorky, frčela na bylinkách a k tomu opravdu poctivě (ale fakt poctivě) cvičila hormonální jógu podle Mojžíšové. Nebylo to úplně hned, ale srovnalo se to samo. Už víc jak rok je bez potíží, nebere nic.

eloise02
15. srp 2018

Měla jsem to samé, celé roky menstruaci jen díky HA, nebo tak, že mi píchala vyvolávačky. Pak jsem se na to vykašlala přestala jsem brát jak antikoncepci, tak chodit na ty injekce, po nějaké době MS přišla, měla jsem ji časem tak 2x-3x do roka. Otěhotněla jsem v 36 letech, po 13 letech snažení přirozeně, bez jakýchkoliv léků, či hormonů, což byl fakt šok, to jsme už nečekali.
Po těhotenství jsem začala chodit k jiné doktorce, dělala mi horm. profil, hned při první návštěvě, zjistila mi syndrom PCO, o kterém jsem vůbec nevěděla.

becicka
15. srp 2018

Taky jsem měla odjakživa menstruaci díky HA nebo vyvolávačka. Až když jsem nahlásila, že chceme rodinu, tak se to začlo řešit víc. Brala jsem Proveru a Clostilbegyt a chodila jsem na folikulometrii, píchali Pregnyl. Ale i tak to k otěhotnění nevedlo, bylo to spíš i psychického rázu řekla bych. Občas jsem z toho kolotoče vyskočila a vzala si místo toho gynex kapky a taky vše fungovalo. Nakonec až pod hrozbou laparoskopie jsem otěhotněla, asi to v té hlavičce seplo. Nyní po porodu mám cyklus dlouhý, ale pravidelný. Ovulace jsem zatím neřešila. Moje mamka měla taky do porodu cyklus nepravidelný až pak jí to začlo šlapat jak hodinky.

penelope87
16. srp 2018

@aselluska Doporučuju zkusit hormonální jógovou terapii. Opravdu to srovná věci v těle.
Já osobně jsem nikdy neměla problém, že by MS nepřišla, ale naopak jsem měla opravdu velice bolestivou a hodně krve (klidně 5 dní silnou, pak ještě 2 nebo 3 dny špinění). Pomohly mi shiatsu masáže a cvičím i tu hormonální jógu. Kontryhel a maliník je základ. A pak samozřejmě to chce pravidelný režim, pohyb, zdravou stravu, ale to asi víš. Nastartuje se to, uvidíš! A přestaň se stresovat časem, zpomal.

evilin
16. srp 2018

Mě velmi velmi pomohla hormonální jóga. A i ženám mého okolí ... Dokonce mohly po pravidelném cvičení přestat nebo omezit braní léků a nebo i pres skepsi lékařů otěhotněly. Tohle vám doktori neporadí. Zkuste si vyhledat na internetu.

evilin
16. srp 2018

Ještě jsem zapomněla. Cvičím třetí měsíc, absolutně bez bolesti a přesná menstruace, dokonce ani nevim, ze má dorazit. A přestaly mi padat vlasy.

ivannka92
16. srp 2018

Osobně zkušenost nemám, ale sestřenici taky nic nepomáhalo a nakonec zabrala právě jóga.

petrak15
16. srp 2018

Taky si nech vysetrit stitnou zlazu. Protoze ta muze stat za spoustou problemu.