Menstruace po vysazení antikoncepce. Kdy?

andycr
28. srp 2020

Hezký večer,
chtěla bych se zeptat zda máte některá zkušenost? S manželem jsme se dohodli, že začneme pracovat na druhém a tak jsem vysadila antikoncepci. Brala jsem jí teď po porodu dva roky, nikdy žádný problém, cyklus vždy pravidelně (před dvěma lety i při vysázení před synem). Teď jsem brala 4 týdny bez přestávky, tzn. že jsem načala další platicko bez přestávky a po týdnu jsem vysadila. Potřebovala jsem kvůli jednomu víkendu oddálit ms. Teď už je to týden a ještě jsem to nedostala. Předtím jsem začala krvácet vždy za 2-3 dny a v případě že jsem třeba zapomněla na prášek, tak jsem hned špinila 🤷
Myslíte že i tak proběhla ovulace nebo jsem si ten cyklus rozházela? Druhý den cítím slabší menstruační bolesti. Díky za reakce 😊

tasimia
28. srp 2020

@andycr hele občas se stane, že po vysazení MS se rozhodi celý cyklus, takže jestli proběhla ovulace nebo ne, těžko říct. Slabé menstruační bolesti mohou být PMS. Zkus počkat do dalšího cyklu a zkusila bych ovu testy/teplotu. Mi se stávalo, že jsem třeba MS nedostala i když jsem brala antikoncepci pravidelně, takže občas tělo udělá něco jinak.