Používáme cookies. Více informací zde. OK

Menstruaci mám jednou ročně, poraďte

andyskarsgard
16. kvě 2015
Ahojky, vím, že je to celkem blbé psat tady o radu, ale sama nevím. Paní doktorka řekla, že jsem v pořadku.. Ale mam takový pocit, že ne. S manželem se snažíme mít dítě. Jenže za prve po vysazení antikoncepe to už je asi 5 let, se mi menstruce dostavý jednou ročně na měsíc a to je vše. Chtěla bych nějakou radu nebo poradit nějaký připravek pro upravení cyklu menstručního, ptž mam takový pocit beznaděje. Nebo se nějaké napady a zkušenosti. 😞
runyia
16. kvě 2015
Pochopila jsem správně, že máš menstruaci jen 1x za rok? To určitě není běžné a pokud ti k tomu doktorka nic neřekla, určitě bych šla na prohlídku i k jinému doktorovi a konzultovala to. Vědět víc pohledů na věc nikdy neuškodí.
andyskarsgard
autor
16. kvě 2015
@runyia ano, mam menstruaci jednou za rok.. obvykle ve stejný mesíc,.. plus mínus uz pet let,.. a vzdy jí mam mesíc.. v kuse a zastavuji podle doktora kontryhylovma kapkama
jamia
16. kvě 2015
@andyskarsgard A to je podle doktorky v pořádku? =-) Opravdu bych se poohlédla po jiném lékaři.
andyskarsgard
autor
16. kvě 2015
@jamia řekla, že vaječníky jsou v poradku ...
jamia
16. kvě 2015
@andyskarsgard A probíhá ovulace?
andyskarsgard
autor
16. kvě 2015
@jamia to právě nevím.. jde to zjístit i ovulačnímy testy? co se dají koupit v lekarně?
runyia
16. kvě 2015
@andyskarsgard I kdyby, tak při početí miminka potřebuješ mít více věcí v pořádku než "jen" vaječníky. Neváhala bych už ani chvíli a zkusila jiného lékaře. Moje sestra chodila asi 5 let k jedné doktorce a ta jí taky tvrdila, že je u ní vše v pořádku (o mimi se ještě nesnažila, ale chodila na preventivní prohlídky) a pak se přestěhovala do jiného města, změnila doktora a pak se divila, když jí řekl, že má dole všechno zdvojené (děloha, čípek,...), že tam víc věcí není úplně v pořádku a že pokud bude chtít někdy děti, tak by to měli začít řešit. Ne všichni doktoři jsou lidi na svém místě... Tím tě nechci strašit, ségra je extrém a má zdravotní problémy různého druhu od narození, za sebou x operací apod. U tebe to nemusí nic být nebo nějaká banalita, ale určitě bych chtěla vědět, čím to je 🙂
runyia
16. kvě 2015
@andyskarsgard Jj, pokud chtějí holky zjistit ovulaci, tak nejčastě měří teplotu nebo právě kupují ovulační testy 🙂
andyskarsgard
autor
16. kvě 2015
stavím se do lekarny a koupím ty testy a uvidím.. :-|
runyia
16. kvě 2015
@andyskarsgard Jj, dobrý nápad. Ale stejně bych změnila lékaře. Protože ani to, že ovuluješ, nemusí znamenat, že je všechno ok. A přišlo by mi zvláštní mít doktora, který nezkoumá, proč mám MS jen 1x do roka, mám ji měsíc a musím ji uměle zastavovat kapkami... Ale mluvím za sebe 🙂 Jak dlouho se snažíte?
andyskarsgard
autor
16. kvě 2015
@runyia už to bude skoro víc jak pul roku.. a nic.. urcite se v pondelí podívam i po jiném lekari.. protoze uz mi to vsechno prijde celkem divné . :-S
evulinkab
16. kvě 2015
@andyskarsgard Jak psaly holky přede mnou, určite bych to řešila s jiným doktorem, popř. bych zašla k te samé doktorce a chtela po ní, aby mi zjistila, zda mi uzrávají ve vaječncích vajíčka.Jelikož ale nemáš menstruaci, tak bych řekla, že i s ovulací bude problém..jelikož práve ovulace předchází menstruaci...No-určo to řeš, takhle nepravidelné cykly nejsou v poho...
runyia
16. kvě 2015
Já bych už k té samé doktorce nešla. Teď ji třeba dokopeš k nějakému výkonu (protože se snažíte o mimi) a udělá ti nějaké vyšetření, přijde na to, co a jak. Ale už bych jí nevěřila. Co až se jednou třeba vyskytne nějaký problém, který ty sama nevytušíš a nezatlačíš na ni, aby to prošetřila. A ona na to nepřijde. A jsou věci, u kterých se hraje o čas....

Sem začni psát odpověď...

Odešli