Mimoděložní těhotenství a následné otěhotnění

ivorys
24. dub 2018

Ahoj,
v prosinci 2018 mi byl laparoskopicky odebran levy vejcovod z duvodu mimodelozniho tehotenstvi. Doktor mi rekl, ze mam nechat prejit 3 cykly a zkusit to pak znovu...mam ale hrozny strach z toho, ze se to bude opakovat na druhe strane 😢 Mate s tim nekdo zkusenosti? Otehotnely jste pak normalne bez problemu? Byli jste na pruchodnosti druheho vejcovodu? Neprezila bych prijit i o druhy.

maice
24. dub 2018

Jsme na tom stejne...laparoskopie listopad 2017 a od te doby se snazime :( zatim bez uspechu. Take premyslim o nejakem dalsim vysetreni.

kubikulik
24. dub 2018

@ivorys Takhle nesmíš přemýšlet.... Je potřeba to brát jako náhodu. Jedno mimoděložní těhotenství neznamená, že každé další musí být znovu mimoděložní... Já zcela zdravá jsem ze dne na den přišla o oba vejcovody a musela jsem to taky přežit... všechno má nějaké řešení a už jsem teď v 22.tt 🙂 Takže hlavu vzhůru, nenech se tím rozhodit. Nemysli na to, psychika totiž dělá hrozně moc 🙂

kaneshiro
24. dub 2018

@ivorys švagrová měla první těhotenství také mimoděložní, pak otěhotněla po 8 měsících a má holku, při dalším těhotenství potratila, ale po půl roce znovu otěhotněla a má druhou holku. Hodně štěstí.

gembula
24. dub 2018

Úplně ti rozumím a je mi líto, co se ti stalo :(. S prvním jsem dopadla stejně, potom nám to nešlo, ale věděla jsem, že to je spíš v hlavě, tak jsem šla dobrovolně na diagnostickou hysteroskopii, kde mi zjistili, ze je druhý vejcovod průchozí. Po tomto jsem se uklidnila a otěhotněla skoro hned 🙂...

ivorys
autor
24. dub 2018

Děkuju 🙂 Já právě myslela, že mě doktorka pošle na průchodnost...ale udělala UTZ, řekla že vše vypadá OK a že bude OVU z té "zdravé" strany, tak že do toho klidně můžem jít. Byli jsme s mužem na dovolené, tak uvidíme, co se z toho vyklube 🙂

maice
24. dub 2018

@ivorys Otehotnet muzes i kdyz ovuluje strana,ktera nema vejcovod. Nebyla bys prvni ani posledni...zbyvajici vejcovod umi prebrat funkci chybejiciho a vajicko si stahnout k sobe ;)

ivorys
autor
24. dub 2018

@maice taky jsem o tom slyšela...no teď jsme to teda zkusili a uvidíme co dál 👍

maice
24. dub 2018

@ivorys Budem si navzajem drzet palec ✊✊

ivorys
autor
24. dub 2018

@maice kez by 👍 Vsem Vam to moc preji. Ja uz jsem z kazdyho pichnuti na nervy 😢

lucinka_16
24. dub 2018

Měla jsem stejný problém jako ty...březen 2017...podařilo se hned po 3 měsících a před 3 týdny se mi narodil zdravý kluk😊 Jak se píše výše...druhy vejcovod si umi poradit a prebrat funkci chybejiciho.

ivorys
autor
24. dub 2018

@lucinka_16 to je krasna, potesujici zprava 👌🙂 Ja se nebojim ze by to neslo, spis mam obavy z toho, v jakem stavu je ten pravy vejcovod...jestli neni treba nepruchodny abych nedopadla zase stejne. Ale je fakt, ze s tim stejne nic nenadelam, takze jen budu cekat, jak to dopadne.

lucinka_16
24. dub 2018

@ivorys Mně rekli,že při té laparoskopii kontrolovali pravý a ze je v pořádku...takže jsem "teoreticky byla v klidu". Věřím,ze to bude ok a podaří se to 😉

ivorys
autor
25. dub 2018

@lucinka_16 to mi v nemocnici doktor co me operoval rekl taky, ze se dival na druhou stranu a tak vse vypada OK. Tak mi nezbyva nic, nez mu verit 🙂

loylii
27. dub 2018

@ivorys jsem bez levého vejcovodu a pravého vaječníku..čekám dvojcatka prirozene...bez hormonu, pouze bylinky a Femibion vitaminy. Zdravy vejcovod se umí natáhnout!

maice
29. dub 2018

@loylii Jeeee,to je krasny!!! Obrovska gratulace !!!

ivorys
autor
30. dub 2018

Holky, tak jsem 10DPO a zacala jsem lehounce hnedoruzove spinit...poboliva me bricho, jsem jakasi nafoukla, boli me zada, furt litam na WC...ma smysl delat TT? Vzhledem k predchozimu MT, abych se hned objednala k Dr.

maice
30. dub 2018

@ivorys Zkus a uvidis 🙂

lussinka88
30. dub 2018

Jsem taky bez leveho vejcovodu diky mimodeloznimu. Kazdopadne se zadarilo a mame 9mes holcicku (nakonec z IVF) a ted jsem znovu tehotna tentokrat trosku necekane - spontalne ;). U me byl problem ze mi fungoval jen vajecnik na strane bez vejcovodu - bohuzel druhy tu funkci neprevzal. A ted posledne se druhy vajecnik vzpamatoval a zrejme poprve za 5let probehla ovulace na “spravne” strane

renuliena
30. dub 2018

@ivorys zkus ten testik, moc drzim palecky, urcite se zadari 🍀🍀🍀

ivorys
autor
1. kvě 2018

Tak jsem vcera zkusila a nastesti negativni...sice 3 dny pred ocekavanou MS ale snehobilo, takze myslim ze je to ok. Jsem z toho uz na prasky...takze jsem se rozhodla, ze si zajdu na pruchodnost toho zbyleho vejcovodu, pro sve klidne spani 🙂

romcatko1
1. kvě 2018

Chci tě povzbudit, i když už je to dlouho. Červen mimoděložní po IUI. Rozhodnutí pro IVF následně v lednu ( hodně dalších problémů) otěhotnění "nečekaně" v září. PO dvou letech naprosto nečekané otěhotnění ( v domě kdy OVu neměla být ;) ) a dítko neplánované. Dnes mám dvě milované děti bez IVf apod.. Hodně sil přeji.