Může se takto projevit rakovina děložního čípku?

smutna12
12. srp 2018

Prosinec 2016 mi zjistili abnormalni bunecni zmeny na deloznim cipku. HPV virus typu 18,38 coz jsou vysokorizikove typy.
Posledni rok jsem nebyla na prohlidce vim jsem blba.
Posledni dny mam krece v brichu,silne bolesti v podbrisku vpravo, spineni pomerne silne hnede jakoby krev. Menstruace mi skoncila 3.08.2018.
Mam pocit ze jsem takova malatna. Je mi hrozne teplo.
Mohla se vyvynout uz rakovina delozniho cipku? Dekuji.

bera28
12. srp 2018

Ano i ne. Ale na to ti tady opravdu nikdo přesně neodpoví. Takže se objednej k Dr. a řeš to.

kackakastanka
12. srp 2018

@smutna12 a před tim to nejak zalecili?, chapu, ze se bojis a dokonce si myslim, ze se bojis opravnene, ale dotazem na MK to bohužel nevyresis, jedina cesta k uzdraveni je kontrola u lekare a léčba...

barulina
12. srp 2018

Tvl bezlob se, ale me.tohle.nekdo najit tak nanlekare nekaslu. No tak hodne stesti,protoze te.nechci strasit,ale tahlenrqkovina se rozjizdi strasne rychle. Tak at ti to.dobre dopadne

barchen
12. srp 2018

@smutna12 A to Vám tehdy nenařídili konizaci? Doporučuji zajít na prohlídku, sdělit problém a striktně se řídit nařízením lékaře.

swetlusska
13. srp 2018

mě teď taky sledují, protože jsem měla krvácení mimo termín a hned jsem běžela k mudr a čípek není uplně OK. Je třeba to řešit, tyhle ty změny se dají zachytit fakt včas a dá se to vyléčit, takže neboj se a objednej se nejlíp ještě dnes.

smutna12
autor
13. srp 2018

Muj gynekolog mi konizaci naridil hned. Ale jak jsem prisla do nemocnice tak mi rekli ze to jeste neni nutny. Mela jsem z konizace hlavne strach jelikoz jsem predtym podstoupila interupci. Mela jsem strach ze dalsi zakrok dole by mohl ohrozit to ze nebudu moct mit miminko v budoucnu. Dekuji za nazory.. mam fakt strach :(

bera28
13. srp 2018

@smutna12 to, že nebudeš moci mít dítě, může být spíše způsobeno tím, že budeš kašlat na léčbu. I po konizaci se dá otěhotnět. Ale nesmíš to zkoušet moc brzy po zákroku.

sonia79
13. srp 2018

Ahoj. Jdi co nejdřív k lékaři, to každopádně. Strach chápu, ale určité riziko tam je a není dobry to brát na lehkou váhu. Já mám za sebou obojí, potrat v mládí z blbosti, i konizaci, kde hrály též roli HPV. Donosila jsem a přirozeně porodila dvě zdravé krásné děti. bude to ok, ale neseď u netu a řeš to
Hodně štěstí

starmdas
13. srp 2018

Ahoj,Rozhodně jdi k doktorovi. Jinak já jsem po konizaci a Dr. mi tehdy po zákroku doporučila nečekat a zkusit otěhotnět, neboť dle Dr. hormonální změny při očekávání miminka jsou jen k plusu. Jen mi řekla, že je možné dle velikosti zákroku (jak mnoho vzali z čípku), že to nemusím donosit. Ale naštěstí se nic hrozného nevyplnilo a jsem dvojnásobná matka, takže žádný strach.
Tak hodně štěstí

barchen
13. srp 2018

@smutna12 Konizace není nic hrozného, u většiny není problém otěhotnět ihned (pokud nejsou další problémy), u většiny není problém donosit dítě (pouze je potřeba na to myslet) a dokonce není problém 1-2 týdny přenášet i přes konizaci.

marketa11112
13. srp 2018

Mela jsem posledni predrakovinove stadium, velkou kobizaci, mam dve deti..jedno nedonosene, druhe i pres problem donosene..lekarka me stale sleduje....
Koukej mazat k lekari, moc si zahravas, mohli by ti pak vzit celou delohu..z nutnosti, byla by zdlouhava lecba, nejisty vysledek...prestan si zahravat se zdravim i zivotem....nemyslim to zle...