Můžu otěhotnět, když beru Entizol 500?

evulinka27
6. pro 2015

Ahoj holky,
chtěla bych poprosit o radu..
Snažíme se o miminko teprve třetí měsíc a hned jak napotvoru mi doktor našel ze stěrů nějaké bakterie a nasadil mi Entizol 500 na zavádění do pochvy. No a jeho názor je, že by jsme tenhle měsíc měli dát pauzu se snažením..
Na internetu jsem se ale dočetla, že ho měly i těhotné...
Tak jsem z toho úplně jelen.. je mi líto promarněnýho měsíce..
Tabletky bych dobrala 11.12. a ovulaci bych měla mít kolem 15.-16.11. myslíte, že je to trošku čas, abych se od nich očistila a mohli jsme se snažit? Nebo raději opravdu ne?
Jo ještě ty bakterie jsou to běžně vyskytující se i v těhotenství, takže si myslím, že jediný zádrhel by měl být jedině v těch tabletkách..

malalucinka
6. pro 2015

v prvním trimestru bych nedoporučovala,raději počkejte až budeš doléčená...antibiotika nejvíc nebezpečná na počátku těhotenství a entizol je silný

malalucinka
6. pro 2015

teďka jsem se koukala do své chytré knížky a pokud to je na zavádění do pochvy tak to pry tolik nevadí a pokud máte gardnerellu vaginalis bakterii tak by to bylo ok,ale já bych s epřeci jen poradila s gynekologem

evulinka27
autor
6. pro 2015

@malalucinka Ano, mám tuhle a stafylokoka... Co jsem se dočetla, tak jsou to běžné bakterie a třeba ten stafylokok se přemnoží při oslabení imunity nebo jak.. No každopádně partnerovi nedal nic na přeléčení, takže snad to bude ok.. No, já právě tomu svému moc nevěřím, chci už od něj odejít, protože je nepečlivý a můj pocit z něj je, že už na to kašle... (je už důchodový věk a bývalý primař) a ne jen můj názor je, že si myslí, že vše pozná nejlépe přes oblečení a nemá zájem si ani povídat.. já z něj každou odpověď přímo dolovala, abych se něco dozvěděla.. hrůza. Proto píšu radši sem, kde by jste mohly mít zkušenosti, nebo přímo také vzdělání 🙂