Snaha otěhotnět😊

makyna09
25. říj 2016

Ahoj,holky..
Chtěla jsem se zeptat, s přitelem se už víc jak dva měsíce snažíme o miminko,zkoušíme plodné dny,ovulaci. Ale zatím jsem si zkoušela už delat 2xtest ale na nich zatím nic.. MS mam zatim pravidelne.Přitom mam deně bolesti v podbříšku, nafoukle břicho a bolesti prsou,ale přijde mi unahlené abych se obědnávala na gyndu.. Můžu být těhotná? Kdyžtak jestli mate nejake rady, byla bych za ně moc rada 🙂

janinkan
25. říj 2016

Je dost důležité přesně vědet, kds máš plodné dny a ovulaci. To víš??

makyna09
autor
25. říj 2016

Jojo,mám appku v mobilu "menstruační kalendář"a ten mi to tam vždy vypočítá..

nita1984
25. říj 2016

@makyna09 počítání z aplikace je na nic, pokud neměříš BT. Jinak to aplikace počítají průměrně v polovině cyklu, což není vždycky pravda

makyna09
autor
25. říj 2016

@nita1984 díky za radu 🙂

nikyselen
26. říj 2016

2měs je krátká doba na snažení radši úplně vypustˇ a přestante se snažit a sex si užívejte a nedělejte z toho "povinnost" .Jinak funguje kontryhelový čaj na podporu jsou to bylinky těma nic nezkazíš může se jenom do OVU (já ho pila pouze v době MS).
Jinak jak píše nita1984 apky jsou na nic pokud na to chceš vědecky tak měřit BT,ale na tvém místě bych to zkoušela až po delší době a zatím tomu dala volnost..

vanea
26. říj 2016

@makyna09 ahoj, ty aplikace jsou k prdu, je třeba je brát docela dost s rezervou..každé tělo je jiné, má jiný rytmus, ta aplikace to jen průměruje, takže pokud se chceš řídit apkou, je fajn si pro potvrzení dělat den před ovu ovulační test, sledovat hlen. A pokud se tím nechceš stresovat (jako já třeba:D což je po dvou měsících zbytečné), tak se na to vyprdni a prostě zkoušejte🙂

leniiid
26. říj 2016

Holky co myslíte...

hanulkaha
26. říj 2016

Já podle appky měla ovu 13-15 den, podle ovu testu 19-20tý! Tak jsme věřili testíku a zadařilo se na poprvé 😀 Přeji všem hodně štěstíčka a brzy // 😉

konik_mischel
26. říj 2016

@makyna09 ahoj, "snažíme se už dva měsíce" - neblázni, ano, jsou páry, kterým se to povede napoprvé, ale bere se, že pokud se to povede do 1 roka, je to normální. Nechci tě strašit, jen čím dřív začneš řešit, co bys měla všechno dělat pro to, aby otěhotněla, tím dřív z toho budete ve stresu a z radosti se stane povinnost. Na ovulaci zkus ovulační testy, ty ti ukáží, kdy ovulaci máš (aspoň 2 měsíce za sebou) a pak bych ti doporučila gynex kapky, z nich jsem byla opravdu nadšená, pomohly... A jinak buď hlavně v klidu, 2 měsíce opravdu nejsou žádná doba... 😉 držím palce! PS: Popsané "příznaky" možného těhotenství tak nezkoumej, ono nafouklé bříško je i při menstruaci, bolesti v podbříšku během cyklu taky, jen jsi je doteď nezkoumala... Když jsme se snažili o mimčo, taky jsem každý měsíc vypozorovala spoustu příznaků, které jasně potvrzovaly, že se to povedlo... a víš co? Když se to povedlo, dělala jsem si test jen proto, že mi doma ještě zbyl jeden po té mánii předtím (a že jsem jich každý měsíc spotřebovala několik, protože když tam nebyla čárka 1. den zpoždění, tak bude třeba druhý den, nebo další....), žádné příznaky jsem neměla, nic jsem nepozorovala a stejně se to povedlo... přitom několikrát předtím bych přísahala, že mám napnutá prsa, je mi špatně, bolí mě bříško atd... psychika je mocná a ne vždy ku prospěchu věci.

sajab
26. říj 2016

Ahoj holky.. muzu se k vam pridat? 😉 S pritelem se tez snazime o mimco.. ale je to u nas komplikovanejsi... Ano, jedno ditko uz mam, ale to s byvalim a jeste pomoci IVF. Moje DR. mi ale rekla, ze chyba a problem u me otehotnet prirozene neni.... Jenze snazime se uz rok, ovu sleduji dle ovutestu ale jeden mesic mi testy vyjdou pak zase ne a to vzdy testuji priblizne od 10 DC.... Ne ze by jsme to nejak hrotili.. to zas stejne ani nemuzeme.. pritel je dalkovy ridic takze nas sex je "namatkovy"..

journals
26. říj 2016

@konik_mischel Přesně tak!
@makyna09 nešil 🙂 to jediné ti myslím pomůže otěhotnět co nejdřív. Appka kvůli ovulaci je blbost, každá to máme jinak aplikace neaplikace - a to ti prostě telefon nevypočítá.
My se s manželem plánujeme nechránit tak za dva měsíce, ale rozhodně bych nechtěla plašit a šílet od začátku. Ne, prostě si to budem užívat. Rozhodně není dobré upnout se pouze na "vyrábění miminka" hned zezačátku. Určitě si to děláš ještě těžší než to je!
Já bych moc ráda, aby mi zůstala čistá hlava, dál si pojedeme to svoje - koníčky, sport, cestování, jen u toho vynecháme ochranu a uvidíme jak to bude dál vypadat. Ale takhle bych to tedy nechtěla. Myslím, že ty příznaky si spíš vsugerováváš, protože si miminko očividně hodně přeješ.
V dnešní době není (jak to tak pozoruju v okolí) dvouměsíční snažení nic - jsou to jen dvě menstruace, dvě ovulace, fakt to není nic, kvůli čemu bys měla panikařit. Takhle to otrávíš nejen sebe, ale i přítele. Naprosto vypusť nějakou ovulaci, aplikace a myšlenky jen na miminko a bude ti líp, uvidíš 😉

sluninko23
7. pro 2016

Ahoj,snad si to nekdo precte🙂S pritelem snazime 4 mesice a nic...Beru kysel list.piji kontryhelovy caj,merim BT a nic...Ovu si myslim ze jsem mela v pulce cyklu..Dokonce mi BT vyskocila na 37.1 a pak pomalu klesala na 37,a na 36.8..A nakonec prislo slabe krvaceni.. Takze stale nic...Tak si rikam co vic pro to delat...Cekat...🙂

janinkan
7. pro 2016

@sluninko23 no hlavně se na to tolik neupínej. My jsme začali v říjnu čtvrtý rok snažení. Takže čtyři měsíce jsou opravdu nic....

sluninko23
7. pro 2016

@janinkan budu se snazit na to tolik neupinat...Vzdycky na to prestanu myslet a jakmile se blizi MS tak jsem hrozna...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru