Myom v děloze a vřídek na děložním čípku - jak moc je to vážné?

lejkas
17. pro 2018

Holky dnes jsem byla na běžné gynekologické prohlídce a byl mi zjištěn myom v děloze asi 13mm a také vřídek na děložním čípku. Doktor mi říkal, že se to bude sledovat a za rok na kontrolu. Ale vystrašil mně to, pořádně 😢Máte s tím některá zkušenost?

hermij
17. pro 2018

@lejkas Hlava dělá hodně, takže ze všeho nejdříve se snažte uklidnit 🙂 Mamka mívala často cysty a vždy se buďto vstřebaly, anebo se odoperovaly, ne hned všechno musí být maligní. Známé od myomu pomohl čaj Shatawari, na další kontrole to nebylo... Ale osobní zkušenost nemám. Moje rada... Stále si neuvědomujeme, jak moc naše zdraví (i reprodukční orgány) ovlivňuje strava, tak zkuste upravit jídelníček ve prospěch kvality, omezení jednoduchých cukrů, lepku a mléčných výrobků, což jsou všechno alergeny, které zatěžují zažívání. Nejmodernější výzkumy doslova oslavují význam střevní mikroflóry, která řídí a reguluje procesy v našem těle. Nejsem výživový poradce, takže Vám nedám podrobnější info, ale zkuste se víc zajímat o pestrou stravu 🙂 Vidím na sobě, jak lépe se nyní cítím, když postupně objevuji luštěniny, rostlinné tuky, zeleninu co jsem dřív tolik nejedla, atd. a jsem odolnější vůči nemocem.

babanci
21. pro 2018

Myomy jsem měla, dlouho se sledovaly, jestli extrémně nerostou, pak jsem začala užívat bylinné preparáty a čaje od pí. Kamenické /známá plzeňská léčitelka/ a zmenšovaly se a v klimakteriu zmizely docela.

agneszka
2. srp 2019

Mám jich od porodu plnou dělohu,i na děloze se našly nové. Vše kolem 2,5cm.Mudr říká brambůrky. Chodím na kontroly a beru antikoncepci. Když jsem antinu nebrala tak sem strašně moc při MS krvácela,až sem sebou jednou plácla . Nyní mi je dobře,čekám na přechod,snad zmizí.