Nedozrávání vajíček, dá se to vyléčit a mít děti?

dolihalovaz
15. únor 2016

dobrý den, snažime se o miminko tak půl roku. dělala jsem si OVU testy a asi jen jednou za tu dobu jsem měla dvě silné čárky. jinak vždy byla slabší tak jsem šla k doktorovi a ten že mi vezme krev. udělá test na hormony a uvidí. ale myslí si že mi nerdozrávají vajíčka a tím pádem se numůžou oplodnit. že by mi na to dal nějaké prášky pokud se to potvrdí. má někdo takovou zkušenost? dá se to vyléčit a mít děti?

uhz
15. únor 2016

Mně říkali to samé.. ovulační test jsem neměla pozitivní nikdy, k tomu podezření na PCO a anovulační cykly (soudili z nepravidelnosti). Chtěli do mě rvát hned hormony, což jsem odmítla a radši si koupila Inofolic a kontryhel na první polovinu cyklu.. a hle, čekám dvojčata, přirozeně.. spíš měř bazálku, na testy se vykašli a dej tomu čas přírodní cestou, než do sebe začneš cpát všechno možné... Vůbec nevěš hlavu, to, co píšeš, ještě nic neznamená, může stačit jen poupravit cyklus. Uvidíš taky více z hormonálního profilu, navíc dnes je málo věcí, co by se nedaly řešit...

78marcela
15. únor 2016

Mne taky nedozravaji, ale ja podstoupila hormonalni lecbu a nasledne ivf.

dolihalovaz
autor
15. únor 2016

@uhz užívala jsem tři měsíce gynex a nic.

uhz
15. únor 2016

@dolihalovaz já neříkám, že to na každého zabere, někdo může mít opravdu vážnější problém, jen jsem chtěla říct, že některé baby plaší zbytečně a že doktoři píšou hormony snad automaticka a preventivně, bez toho, aniž by reálně ověřovali, že vajíčko třeba opravdu po sobě několik měsíců nedozraje... prostě ve stylu- mám pochyby, napíšu hned Clostil...

jirikova
15. únor 2016

@dolihalovaz také mi nedozrávají vajíčka, bohužel jsem tak daleko, že jedinou šancí je pro mě dárcovství vajíček (předčasná menopauza, je mi 29 a jsem bezdětná ☹ ).
FSH mám 33 a AMH 0,03.

nina8888
17. únor 2016

Som na tom stejne mam uz 1 kluka 2,5 r. a snazime sa 9mesiac o druhe ale neuspesne dr mi po vyvolavačkach a ultrazvukoch povedal ze nedozravaji vajička a nasadil mi clostybegyt a ted v patek 12den cyklu du na utz ci neco dozrava alebo ne, su aj ine leky na dozravani vajiček tak to treba skusit ked to tlačí čas a nejde to prirodnou cestou. Držím palce

byra
25. únor 2016

Máte prosím někdo zkušenost s hormonálními testy? Včera mi na prohlídce mudr. řekl, že vajíček je tam dost, ale neví, zda ten obal praskne ☹ prášky jsem vysadila v září a od té doby MS pravidelná, ale furt ani ťuk. Prý si mám koupit ovulační testy, tyto si dělat 12, 14 a 16tý den cyklu. Příští měsíc mám přijít na krev - kvůli hladině hormonů. Ptal se mě, zda nemám nadměrné ochlupení pod pupkem nebo na prsou. Máte s tím někdo zkušenost?

lenusaak
25. únor 2016

mne tež 🙂 byla snaha o stimulaci clostilbegytem + píchnutým pregnylem na vyvoláni ovu 🙂 nezadařilo se ..ale pro nepruchozi vejcovody nakonec stejne řešeno IVF , kdy mi odebrali hrozne málo vajíček než se normálne přepoklada u IVf, práve z tohodle duvodu🙂 ale nakonec máme krásne dva mražáčky a jeden za mnou jde zítra do bříška🙂 tak se neboj řešeni určite jsou a veřím, že najdete nejaka šetrnejší než je IVf 🙂 držím palčáky🙂

lenusaak
25. únor 2016

@byra aby ten obal -folikul prasknul vetšinou se pícha injekce pregnylu(jsou i s jinyma nazvama-je to hormon obsahující hcg), ktera právě dospěje vajíčko k dozrání a následnému praksnutí folikulu 🙂 ale je to lékař od lékaře, nekteří to píchaj možna až v krajnějších případech 🙂 (přitom to není žádny driják)

byra
25. únor 2016

@lenusaak děkuji, právěže zatím mi jen vypsal žádanku na ten hormonální profil a prý pak mám přijít za 3 měsíce. Koukám teď zda se to nedá podpořit nějakýma bylinkama nebo tak něco ☹

dolihalovaz
autor
1. bře 2016

tak sem dostala clostilbegyt a bylo mi řečeno že pokud se vajíčka nezvětší a neprobudí k životu tak pak už jen umělé oplodněn. že touto cestou že budu brát Clostil. se to zkouší tak 5 měsíců a když to nepomůže tak umělí...☹

lenusaak
1. bře 2016

@dolihalovaz tCAR si váz vezme pod palec potom už a veřím, že Vás nastimuluji aniž byste musela podstupovat IVF.
a nikdy zdravotní problém u Vás nebyl ? prodělany zánět na veječníkach? u me IVF bylo řešeno kvuli nepruchodnosti vejcvodoum, ale po zaříjove operaci kdy byl pokus o zpruchodnení mi dali jeden cyklus na snahu o přirozené , takže jsme sitmulovala clostilbegyte a světe div se- měla jsem dva krásne folikuly a to jsem si předtím nevytvářela nic a ovulaci moje tělo pomalu ani neznalo 🙂( u me byl velky zánet na vejčnikach a vejcovodech od slepáku) tak veřím- tfuj tfuj , že clostilbegyt zabere !

dolihalovaz
autor
2. bře 2016

@lenusaak nikdy sem žádný problém neměla. mám již tříletého syna. který se nám povedl ani nevím jak. 🙂 úplně bez problémů. skoro všichni mi říkají že je to taky psychikou. že se mám hodit do pohody, no.

jirikova
13. bře 2016

@lenusaak zadařilo se? 🙂

lenusaak
13. bře 2016

@jirikova bohužel.. ve sředu jsem se z krve dozveděla, že HCG negativní🙂 jdu na KET za tři rydny další 🙂 tak budu doufat 🙂

dolihalovaz
autor
31. bře 2016

takže jedla sem Clostil a moje vajíčko bylo 18mm velké. dnes mí píchl injekci a říkal že už má 20mm. a pokud prý to nevájde tak to budem vše opakovat od začátku. zase clostil atd. pomohlo tady někomu hned napoprvé clostil a injekce? říkal že takhle se to bude dělat 5 mesícu když to nevyjde.

verunkadar
31. bře 2016

Ahoj všichni, chci se Vás optat, dnes jsem dostala do ruky výsledky testů a vyšlo mi AMH 0,4. Jsem z toho hodně špatná, je mi z toho zle. Je mi 25 let a tohle. Je někdo, komu se s tímto podařilo otěhotnět? Nechce se mi číst všechny příspěvky, co jsou zde. Tak se proto, takto ptám. Děkuji předem za Vaše odpovědi.