Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nejde mi otěhotnět - co mě čeká za vyšetření?

eviczka85
6. říj 2017

Ahoj, snažíme se o miminko. Mám vyzkoušené ovulační testy a ani tak se nezadařilo. Teď jsem dobrala po 3m Duphaston a mám přijít k doktorce, abychom se domluvili co dál. Napíšete mi, co mě teď čeká?

guinea
6. říj 2017

@eviczka85 Já ti neporadím, co tě čeká "klasickou" cestou, ale pokud jsi jinak v pořádku - ovuluješ, vejcovody průchozí - tak bych ti poradila vyzoušet kvalitního reflexního terapeuta a uvolnění pánve. Ženy pracující klasicky v kanceláři u počítače mají často celou tuhle oblast v permanentní křeči, a pak dochází k tomu, že vajíčko se oplodní, ale nezahnízdí a odejde. Já jsem otěhotněla hned po uvolnění.

eviczka85
autor
6. říj 2017

Aha, díky. O vejcovodech nic nevím, ale prý mám obrácenou dělohu.

janca84
6. říj 2017

Mne dala doktorka na tri mesice utrogestan, pak poslala manzela na spermiogram, ktery nedopadl dobre, tak nas rovnou poslala do CARU. Tak provedli vysetreni nas obou, hormonalni profily, mne zjistili snizenou funkci stitne zlazy, po preleceni jsme sli na IUI, zjistovala se pruchodnost vejcovodu, ted nas ceka IVF.

guinea
6. říj 2017

@eviczka85 To mám taky, žádná tragédie to není 😉

eviczka85
autor
6. říj 2017

@janca84 Tak držím palce. A po jaký době od začátku snažení byl manžel na testech?

janca84
6. říj 2017

@eviczka85 po ctyrech mesicich, doktorka chtela vedet jestli mi muze napsat clostilbegyt. Dnes je to caste, ze pricina je u muze.

janca84
6. říj 2017

@eviczka85 jak dloho se snazite?

eviczka85
autor
6. říj 2017

@janca84 Teď je to 7 měsíců. K čemu je clostilbegyt?

janca84
6. říj 2017

@eviczka85 je na podporu ovulace, ale nemel by se brat moc dlouho

janca84
6. říj 2017

7 mesicu jeste neni moc dlouho, zalezi kolik je ti let. 85 je tvuj rocnik?

eviczka85
autor
6. říj 2017

@janca84 Jo jo, je mi 32. Doktorka to právě chtěla začít řešit po dobrání Duphastonu, když to nepomůže. Tak mě zajímá, jaká vyšetření mám před sebou.

janca84
6. říj 2017

@eviczka85 tak pravdepodobne ten hormonalni profil, pak ti mozna bude hlidat ovulaci-folikulometrie, mozna pruchodnost vejcovodu, partner by si mel zajit na ten spermiogram

mikcolina
6. říj 2017

Osobne si myslim, ze by jste se na nejaky pocitani ovulace a kdesi cosi mela uplne vyprdnout. Vim, rika se to lehce, ale dokud to clovek moc resi, tak to jak naschval nejde. Chce to si najit nejaky konicek a neresit to, ze chcete miminko a uvidite, ze to pujde hned. Me to teda pomohlo. Drzim palce

eviczka85
autor
6. říj 2017

@mikcolina Jasně chápu, je to nejčastější rada 🙂 Momentálně řeším i zaměstnání, ale otěhotnění z hlavy nevymažu. Ovulační testy jsem si už ani další nekupovala, je to fakt stresující.

janapetrvalska
6. říj 2017

a doktorka nedelala hormonalni profil? ja prisla taky cca po 8 mes ze se snazime a nic, tak vzala krev a druhy den volala ze mam zvyseny prolaktin(zpusobuje neplodnost) ze mam jit k endikronolosce, ta me vysetrila, stitna zlaza ok, udelala kontrolni test na prolaktin a byl fakt zvyseny tak nasadila dostinex, prvni mes. 1xtydne pul tablety a od druheho nes 2x tydne. No po mesici brani dostinexu jsem zjistila ze jsem tehu , bohuzel skoncilo to revizi, ale kazdopadne by mela udelat profil jor. a od toho se odpichnout..

eviczka85
autor
7. říj 2017

@janapetrvalska Zatím mi nedělala nic, jenom na 3m Duphaston. Na vyšetření štítné zlázy jsem byla naposledy před 3 roky, bylo to o.k., ale co tam může být dnes...

janapetrvalska
7. říj 2017

myslim, ze pokud nema zadne aktualni vysetreni , tak by nemela davat leky .. odobne kdyz nedela vysetreni tak ma doporucit kys listovou, nebo ty drazsi vitaminy ja uzivam nosifol duo, .. pokud se nezadari resila bych horm.profil, kdyz ten bude ok dalsi vysetreni kde je chyba ..

janapetrvalska
7. říj 2017

jinak pred dvema roky jsem taky mela ukazkove, .. holt je potreba aktualizovat , telo se muze zmenit ze dne na den

mikcolina
7. říj 2017

@eviczka85 naprosto vam rozumim. Stresujici to je. Nez jse otehotnela, mela jsem velmi dlouhe cykly, az 45 dni a doktorka mi hrozila, ze nemam ovulaci, doporucila mi kyselinu listovou, hned se mi ms srovnala jako hodinky, dalsi mesic sice zase opozdene, jak jsem byla na nervy a chtela otehotnet, tak jsem se na to vykaslala, nic nepocitala, sex neresila a ono to vyslo.
Dost casto je to opravdu o psychickem rozpolozeni zeny, nez nejakemu fyzickemu problemu.

eviczka85
autor
8. říj 2017

@mikcolina Já jsem kvůli ovulaci zkoušela ovulační testy, sama na sobě to nepoznám. Kyselinu listovou jsem si koupila zrovna včera 🙂 Brala jsem před tím nějaký komplex vitaminů, tak teď jsem vyzkoušela zase něco jiného.

Sem začni psát odpověď...

Odešli