Nemám chuť na sex. Jak ji zase nastartovat?

24. říj 2023

Ahoj,
chci se zeptat, zda máte někdo podobnou zkušenost nebo radu.
Cca 3 roky beru antidepresiva (Asentru 50 mg ráno, Trittico 25 mg na noc) a postupem času se mi vytratila úplně chuť na sex. Dřív nebyl žádný problém, ale teď už je chuť pryč. ☹
Přítel to chápe i nechápe, čemuž rozumím, také to pro něj není jednoduché, taková změna.
Řešila jsem to i se svou gynekoložkou, říkala že to je normální, že se to stává skrz ty antidepresiva. 😒 Máte některá z vás podobnou zkušenost? Máte nějaké rady, jak tu chuť zase nastartovat?
Děkuji za případné rady, zkušenosti. 🙂

zuzkasim
24. říj 2023

Zkonzultovat to s psychiatrem a zauvažovat o změně antidepresiv? Absence sexuálního života v partnerském soužití je velký problém, kdybys po těch lécích měla jiný problém, taky bys to řešila...

konidana
24. říj 2023

Jo. Brala jsem stejnou kombinaci, mozna v trosku jinych davkach. Celkem 2 roky. Chut na sex jsem tedy mela ale sance na nejake vyvrcholeni casem nula. A to ani pomoci autoerotiky, kdy to byla predtim vetsinou tutovka. No nejak jsem to dala. Vlastni psychicke zdravi pro mne bylo rozhodne prednejsi, i kdyz to byl opruz. Pokud nemas vubec chut, je to asi jeste horsi. Asi bych se zkusila obcas premoct. Domluvit s partnerem nejakou kompromisni frekvenci...
U mne se po vysazeni leku zaclo pomalu vsecko davat do normalu asi za pul roku, za rok...

konidana
24. říj 2023

@zuzkasim chapu, ale furt muze byt absence sexu mnohem.mensi problem nez ty jine. U mne jsme treba leky ladily minimalne pul roku, abych vubec mohla lepe spat, takze za mne rozhodne vyhral lepsi spanek nad lepsim sexem a do dalsich dlouhodobych pokusu s kombinacema jsem se fakt nepoustela.

zuzkasim
24. říj 2023

@konidana Jo, chápu, naštěstí takovou zkušenost nemám, jen se všude propaguje, že léků je spousta a jdou vyladit pro každého pacienta, jaká je realita, neposoudím. Za mě je i ten sex pro spánek a celkovou pohodu člověka důležitý (teda možná to tak každý nemá, nevím), takže bych to úplně na vedlejší kolej nedávala. Ale může to mít každý jinak. Každopádně gynekoložka s tím asi nepohne☹

konidana
24. říj 2023

@zuzkasim absence sexu se da prezit, absence spanku moc ne...