Nemůžu přibrat

petruska27
17. kvě 2017

Dobrý den.Potřebuji pomoc,je my 27 a vážim 42 kilo a měřim 160 cm.Jsem strašně hubená moc bych chtěla přibrat ale neumim to.za celý den toho moc nesním i když mám hlad,At si vemu co si vemu snim jen kousek a už nemužu.Jsem už zoufámalá podepisuje se to na mé psychice.Neuměl by my někdo poradit prosím?

yerry
17. kvě 2017

@petruska27 výživový poradce...

pataja
17. kvě 2017

Prostě si nastav přesný čas, kdy sedneš k jídlu. I když sníš ze začátku třeba málo, musíš jíst pravidelně. V tvém případě tak každé dvě hodiny. Jestli nemáš moc času, dají se pít různá smootie nebo jogurtové nápoje, popř. třeba musli tyčka.

soyevita
17. kvě 2017

@petruska27 Ahoj vážila jsem 2roky 44kg a měřím 164kg.
Byla jsem na to stejně,taky jsem chtěla přibrat,ale nešlo to.
Povedlo se,až jsem se uklidnila a začala jsem pravidelně jíst.Před tím jsem se dost odbývala a ani jsem necítila hlad.
Pokud nejsi psychicky ok,raději se poraď s odborníkem

xdrak102
17. kvě 2017

Tak to bude oříšek - sníte kousek protože se cítíte plná? Nebo je to spíš psychické, že dál nemůžete? Protože podle toho bych se řídila kam jít - pokud se cítíte přejedená, ikdyž skoro nic nesníte, šla bych k doktorovi. Normálně obvoďákovi. Ten by vás měl poslat dál. Pokud je to ale spíš z psychické stránky, nějaký odpor k dalšímu jídlu, zkusila bych psychologa. Jinak bych vám doporučila sebekoučink, hecnout se že budete jíst! A pokud nechcete energii honit vyloženě nezdravě, tak alespoň zkuste oříšky, jsou zdravé a velmi výživné. A můžete počítat. Nedělám si legraci, třeba říct si - dneska sním ke své obvyklé svačině 5 oříšků a 5 odpoledne. Další den navýšit třeba na 7 a tak pokračovat a pokračovat.
Jíst co nejvíckrát denně. Např i po hodině a půl. Ikdybyste si dvakrát kousla. Je toho spousta co můžete zkusit. Kalorie číhají všude😉 Např. Do kávy přidávejte plnotučné mléko místo polotučného, jíst pečivo, ideálně sladké a namazané máslem. Čokoláda, sladkosti obecně. Smažená jídla, hambáče, tučnější maso, pizza, těstoviny se smetanovou omáčkou...dneska je spíš problém nepřibrat než přibrat, takže u vás to vidím spíš na psychiku. Pokud to sama nezvládnete, hecnout se a začít jíst, je opravdu na místě odborná pomoc. Pokud se hecnete, doporučuju si to zapsat - co jsem jedla, co mám v plánu sníst dneska atp. hodně to pomáhá i hubnout, tak přibrat to pomůže taky.

arnostek
17. kvě 2017

@xdrak102 Ježiš, tak předpokládám, že slečna nechce vypadat jako 70% české populace. Tohle bych fakt neporadila ani největšímu nepříteli 😲.

Souhlas s častějšími menšími porcemi jídla - ale hlídala bych si kvalitní živiny - ať nejsi sice silnější (těžší), ale přesto podvyživená a začala bych cvičit - silový trénink - rozjede se metabolismus a třeba začneš pociťovat více hlad. Obecně, jak jsi na tom s pohybem?

simone5
17. kvě 2017

@xdrak102 Souhlasím s tím, že je třeba zjistit příčinu a podle toho se obrátit na odborníka. Nicméně paní nepřibere z toho, že se začne ládovat tučnými a nezdravými věcmi, tím si leda zničí zdraví. Vím, co říkám, vlastní zkušenost. 🙂
Doporučuji zvýšit příjem cukrů - ne sladkostí, ale sacharidů. Tj. brambory, těstoviny, ovoce, ale třeba i černé pivo. A celkově potraviny bohaté na vitamin B 12 (vejce, mléko, maso). Mléčné výrobky plnotučné, ale není třeba se ládovat mastným a smaženým, spíš jde o to pravidelně jíst a myslet na zvýšený příjem sacharidů, ideálně večer. Mně dietolog doporučil jedno malé černé pivo před spaním, za 4 měsíce jsem přibrala 2 kila a byla jsem spokojená. Stejně jako u hubnutí to ale chce disciplínu, bez té to nepůjde.

xdrak102
17. kvě 2017

@arnostek @simone5 tak já jsem to brala jako že má 2 cesty. Obě vedou k tomu že něco nabere. Tu nezdravou samozřejmě nemyslím jako vzor jídelníčku napořád, ale vedlo by to k rychlému výsledku a pak už by si mohla váhu držet zdravějším jídelníčkem. A vy nikdy nesníte nic nezdravého? Já myslím že například jedno horší jídlo denně nikoho nezabilo - když vidíte čím se dneska každý druhý láduje a pořád...

arnostek
17. kvě 2017

@xdrak102 Ovšem když nabere cestou přežírání se tučným a mastným jídlem s minimem živin, ale maximem kalorií, tak nenabere absolutně žádnou svalovou hmotu, které už tak bude mít minimum a naopak to minimum co má se vlivem nedostatku živin rozpadne, takže tělo bude dál trpět podvýživou, ale bude vypadat jako sádelník 🙂 ☹. A znovu pak tělo dávat dohromady je opravdu běh na dlouhou trať. Nehledě na to, že si tím může vykoledovat spousto zdravotních problémů.

K nezdravému jídlu: ano, občas něco nezdravého sním, ale občas znamená 2x za měsíc, nikoliv 1x denně. To už je spíš pravidelně, ne? 🙂

Ale s plnotučným mlékem souhlasím (pokud ho snese trávicií trakt), obsahuje výrazně více vápníku i bílkovin.

simone5
17. kvě 2017

@xdrak102 Jasně, že si sem tam dám něco nezdravého, ale ten postup, který popisujete, u nás hubených žen nefunguje. Já jsem si to taky myslela, máma mi pořád kupovala čokolády a chipsy a akorát mi z toho bylo špatně. Až pak jsem navštívila dietologa, který mi to vysvětlil. 🙂 Vtip je totiž v tom, že my hubené ženy po tučném a nezdravém nepřibíráme. Máme tak rychlý metabolismus, že si tím akorát ničíme zdraví, ale kila nenabíráme. Abychom mohly nabrat kila, musíme zvýšit energetický výdaj a zvýšit sacharidy, které se pak přemění na energii a tuky (snad to říkám správně). Kdybych to nezažila na vlastní kůži, tak tomu taky nevěřím. 🙂
Jinak nejlepší cesta k přibrání je otěhotnění. 😀 Teď mám 6 kilo nahoře ani jsem nemrkla. 😅

astyna
17. kvě 2017

Napadá mě psychická příčina - zobneš a jsi plná. Někdy se v tom zrcadlí naše další problémy, jinak vše v pohodě?

Manžel má opačný problém (194/75kg), žere jak ďas, ale nic nepřibude. Je objednaný na celkové vyšetření organismu.

xdrak102
17. kvě 2017

@simone5 aha, ok. Já jsem vycházela z jednoduché rovnice výdej menší než příjem = kila navíc😉

simone5
17. kvě 2017

@xdrak102 Jojo, mně selský rozum velel to samé a taky jsem byla překvapená. 🙂

no_title
17. kvě 2017

Měla jsem to stejné asi do 22 let, měřila jsem 158 cm a vážila asi 46 kilo. Ale opravdu jsem se snažila jíst, sice jsem moc nesnídala, ale k obědu normální porce, dokonce jsem se ládovala špekem, ale nic moc nepomáhalo. Pak se po 22. roce zpomalil metabolismus a šlo to samo, ale i tak dneska nejsem tlouštík 🙂
Z toho, co pomáhalo aspoň trochu byly: Injekce B12 2x týdně. Trochu drsnější metoda, ale opravdu jsem přibrala 2 kila.
Pít Nutridrinky, ty jsou hodně výživné a dají se pít i když není na jídlo moc času.
Sladit glukopurem (hlavně čaj aj) - glukóza zvyšuje chuť k jídlu
tohle je trochu prasárna, ale chuť k jídlu zvyšují glutamáty - sojová omáčka a tak. Takže pokud si budeš děla třeba čínu, kde je sójovka, je pravděpodobné, že budeš mít větší chuť k jídlu.
Zaměř se spíš na výživné potraviny, hlavně bílkoviny, takže vajíčka, tvaroh, kvalitní jogurty, luštěniny, oříšky, tmavý celozrný chléb. Naopak bílé pečivo je úplná zbytečnost, jsou to prázdné kalorie.
Pocitu hladu pomáhá i fyzická aktivita. Pokud půjdeš na 2 km procházku, tak hlad dostane každý, i ten, kdo toho moc nesní 🙂.
A jinak mě pomáhalo si pouštět k jídlu seriál, takže jsem se nesoustředila na to, že už nemůžu a narvala toho do sebe daleko víc 😀

Ale sama píšeš, kde je problém, že toho za celý den moc nesníš, i když máš hlad. V tom je asi jádro pudla, máš hlad, ale pravděpodobně nemáš moc času, tak se odbydeš něčím menším (aspoň takhle to hodně hubených lidí dělá), pak ten žaludek ani nemůže být zvyklý na větší porce. Zkus si postupně přidávat víc a překonat ten pocit sytosti, on se ten žaludek trochu roztáhne a bude to lepší.

petruska27
autor
18. kvě 2017

Moc všem děkuji za rady ☺

srdicko123456789
11. črc 2019

Více jíst já jim už každé dvě hodiny a podařilo se mi nabrat půl kila asi za 14 dní .Jsem šťastná i za to .Tak pokracuju dál.A to i když , nemám hlad tak zasednu ke stolu a pomalu si vychutnam jídlo

bluelucy
11. črc 2019

@simone5 Prosím, nemáte třeba jídelníček, který jste dodržovala? Píšete, že jste kdysi navštívila dietologa...Moc by mi to pomohlo🙂

simone5
12. črc 2019

@bluelucy Jídelníček už nemám, ale pokud mohu radit, běžte k odborníkovi, opravdu se to vyplatí. Každý jsme jiný a to, co fungovalo mně, by nemuselo fungovat vám. Odborník vám změří množství tuku, vody, svaloviny, odebere vám krev a provede různá další vyšetření a pak vám navrhne dietu na míru. Jsou dokonce doktoři, kteří se na to specializují a jejich konzultace a péče vám bude hradit pojišťovna. Odkud jste? Můj dietolog byl z Plzně...
Nicméně, co si pamatuju, tak obecně jsem musela zvýšit příjem cukrů a jen malinko tuků a figl byl v tom, že příjem jedné z těchto látek (už si nepamatuju, zda cukrů nebo tuků) jsem zvyšovala večer před spaním. Jedla jsem ale zcela zdravě, nic mastného nebo smaženého, s dostatkem ovoce a zeleniny. Jen to bylo poskládané tak, abych přibrala. Takže ovesné vločky, banány v kombinaci s mlékem či tvarohem a vhodnou aktivitou. 😉

bluelucy
12. črc 2019

@simone5 Děkuji za radu...popřemýšlím o tom🙂

daasqua
12. črc 2019

Nečetla jsem ostatní příspěvky, ale zkus si nechat zkontrolovat štítnou žlázu.