Nepravidelnost MS po vysazení HA, teď Utrogestan

blueberrymuffin
28. pro 2014

Ahoj holky,
jsem tu nová, tak se omlouvám, jestli tady už podobný téma je a taky za možná blbý otázky 😉
Abych začala od začátku: HA jsem brala od 16 let (nejdřív Lindynette20, potom dva roky Nuvaring), poslední kroužek jsem měla před rokem, od ledna 2014 už žádnou antikoncepci neužívám. Vysadila jsem jí proto, že jsem chtěla, aby se mi tělo srovnalo, než se začneme snažit (ještě jsem nevěděla, jak to budu mít s prací, jak to budeme mít s bydlením apod.). První čtyři měsíce po vysazení chodila MS jako hodinky (cyklus trval 33-37 dní, tak jsem to měla i před užíváním HA), jen jsem někdy po skončení MS (cca 10. den cyklu) slabě špinila a to celý týden 😒 Potom jsem v červnu nedostala MS vůbec, tak jsem pořád čekala, až jsem si došla k doktorovi a ten mi 15. července dal vyvolávačku (za 5 dnů jsem to dostala), potom jsem opět špinila. Na to špinění jsem se ptala doktora a prý je to normální... 🙄 Potom jsem to dostala až 1. září (po 44 dnech), v říjnu opět žádná MS, takže opět vyvolávačka a doktor mi řekl, že asi nemám ovulaci a předepsal mi Utrogestan (1. měsíc od 20. dne 7 dnů 1-0-1, 2. měsíc od 21 dne 6 dnů a od 3. měsíce od 22. dne 5 dnů) na srovnání MS, teď ho budu užívat třetí cyklus (po tom, co jsem si tady přečetla asi zkusím zavádět, i když zase tak strašně ospalá jsem po něm nebývala). Mimochodem jsem zase špinila (v listopadu jen asi dva dny hodně slaboučce, teď v prosinci už zase 4 dny špiním).
Teď mám novou práci, ve který musím minimálně do konce listopadu vydržet - tzn. do tý doby neodejít na mateřskou (nebo co to vlastně je 😀 ).
A teď konečně otázka - mám si začít měřit bazální teplotu, abych věděla, jestli mám vůbec ovulaci? Nebude mi Utrogestan zkreslovat hodnoty? Neberu ten Utrogestan zbytečně, pokud nemám ovulaci? Doktor mi říkal, že teď mám teda brát ten Utrogestan a asi po půl roce ho vysadit a že kdybysme se chtěli začít snažit, že by mi dal zase nějaký jiný prášky...
Mám s koupit kontryhel nebo nějaký jiný bylinky, abych podpořila normální průběh cyklu a ovulaci? A mají ho vůbec normálně v lékárně?
Předem díky za odpovědi 😉

luckyinka
5. led 2015

byla jsem na tom dost podobně. HA jsem brala taky asi 10 let a poté jsme začali plánovat miminko. malá se zadařila hned napoprvé, jenže pak to začalo. poté co jsem dokojila, tak ms žádná, ovulace žádná, každé 3 měsíce na vyvolávačku, pak se zjistilo, že mám asi PCO. hodně jsem se trápila, utrogestan jsem brala taky asi 3 měsíce na srovnání cyklu, ale vůbec mi to nepomohlo. navíc mi dr.vysvětloval, že naopak utrogestan může ovulaci zastavit, pokud ji má žena později. na otěhotnění mi pomohlo až vysazení utrogestanu, a brala jsem jen Nosifol z lékárny. je to sice dost drahé, nicméně ms se mi krásně srovnala a otěhotněla jsem hned 😉 osobně bych ten utrogestan nebrala tak dlouho, zkusila bych třeba jen ty 3 měsíce, k otěhotnění to podle mne vést nebude. zkuste ten Nosifol.

martinkamoj
9. led 2015

Zdravím vás, mám otázečku, jakou máte skušenost s Agolutinem? Mám menší problém s hormonama, už půl roku chodím na injekce ale až teď poprvé za tu dobu se mi nedostavila ani po 14 dnech MS, TT vyšel negativně, ale je mi nějak divně od žaludku, chodím pořád na wc, bolí mě prsa, baštím jak o závod. Podle všeho bych mohla být tak max ve 3 týdnu ale nevím zda je možné otěhotnět v mém případě před podáním Agolutinu.. Děkuji za odpovědi 🙂

luckyinka
11. led 2015

s agolutinem mám dobrou zkušenost. vždy jsem to dostala 4.den po injekci. Ms vždy slaboučká, asi tak 4 denní maximálně, žádné bolesti břicha. Pokud to nedostanete ani 3 týdny po injekci, zajděte k dr., je to zvláštní. Otěhotnět podle mne můžete, nicméně kdyby se těhotenství nepotvrdilo, můžou Vám dát ještě jednu injekci (i kdybyste byla těhotná, těhotenství to neuškodí, takže bych se nebála). Ale vzhledem k těm nevolnostem bych sázela na to, že jste těhotná. Hodně štěstí. 🙂