Oligospermie, IUI nebo IVF?

jitule007
3. čer 2016

Ahojte....tak mame vysledky spermiogramu...pritel ma oligospermie. Prolezla jsem internet a docetla jsem se, ze pravdepodobnost prirozeneho otehotneni je velmi mala. Doktor rikal, ze se mame jeste 4 mesice snazit a pak bych sla na zjisteni pruchodnosti vejcovodu a pripadne na laparo. Muj hormonalni profil je v poradku...tak zacinam pochybovat jestli vubec takoveto zakroky podstupovat, kdyz je tak mala sance na prirozene otehotneni. Je tu nekdo kdo ma taky problem se s ologospermijemi? A treba se podarilo? Nebo jste to rovnou resili na klinice? Predem dekuji za odpovedi....uz jsem z toho snazeni i otravena...kdyz vim se je sance taaak mala...

daelka
17. čer 2016

Ahojky, máme podobný problém - manžel oligospermie - koncentrace 3,8mil./ml., takže hodně malá. Rovněž jsem prolezla internet, kde jsem zjistila, že pravděpodobnost přirozeného otěhotnění je malá a stejně tak pravděpodobnost úspěšnosti IUI je při takovýchto hodnotách malá. IUI má patrně smysl tam, kde se ta koncentrace blíží k normospermii, ale ne když je výrazně nižší - protože se ty spermie před zavedením ještě pročistí a nezbyde tam téměř nic. Moje gynekoložka mi říkala, že by u mě možná IUI stačilo, protože je u mě vše v naprostém pořádku, že třeba potřebují ty spermie jen trošku pomoci, ale podle toho co jsem načetla, tak tomu bohužel nevěřím :( ... Odpověď ti stejně dají až v CARu, kde ti doporučí, co je pro vás nejlepší. My jdeme začátkem července na kontrolní spermiogram a uvidíme, co nám pak doporučí, ale už počítám s IVF s metodou ICSI na zvýšení pravděpodobnosti, že se to podaří.... Tak držím pěsti, ať se miminka dočkáte 🙂 🙂 Snad se jednou dočkáme i my...

daelka
17. čer 2016

@daelka Dodávám, že se snažíme rok...

irennn
17. čer 2016

Holky prvni dite mam po Ivf , manžel kriticky spermiogram, pry to nikdy nepujde normalne...pak se mi nejak podařilo otěhotnět spontánně při kojeni , bohužel v 11 tt potrat . Ale řekla jsem si , kdyz to šlo přirozene jednou , zkusíme to. Takze jsem si nasadila gynex a manzelovi fertilman a peruánskou Macu , vysoké dávky , jsem mu to každé rano chystala do krabicky do práce 🙂 . Díky gynexu jsem mela ovulaci přesně a poznala ji , muze se použit ovulacni test pokud si nejste jistě, a na radu kamarádky jsem si pořídila gel conceptive plus , okolo ovulace jsme s manzelem .... Kazdy den a výsledek ? Druhy mesic tehotna a Robinek ma dnes 2 mesice a dva týdny , kdyby vas neco zajímalo, napiste SZ

alpinka1
17. čer 2016

Ahoj. my máme také malou koncentraci spermií, navíc ještě málo pohyblivé a morfologicky špatné. Manžel byl v průběhu posledních čtyř let na spermiogramu několikrát, vždy se stejně špatným výsledkem. Podle doktorů jediná šance IVF s ICSI. Přesto jsem již počtvrté přirozeně otěhotněla! Sice třikrát to skončilo zamlkým těhotenstvím (podle doktorů to ale rozhodně nemohlo spouviset se špatným spermiogramem), teď jsem čerstvě těhotná počtvrté, zatím tedy nevíme jak tohle dopadne. Snažili jsme se o první těhotenství 1,5 roku, podruhé 5 měsíců, potřetí dva roky a teď to vyšlo druhý cyklus snažení. Pokud se nesnažíte nějak extrémně dlouho, tak bych tomu asi ještě šanci dala. My jsme toho příkladem, že ne vždy musí špatný spermiogram skončit umělým oplodněním. Ještě dodám, že na IVF jsme byli taky, celkem 3 transfery - 4 embrya a zcela bez úspěchu.

irennn
17. čer 2016

@alpinka1 manžel 80% morfologicky špatných a témeř nepohyblivých a mam druhé zdravé dite 🙂

alpinka1
17. čer 2016

@irennn krása 🙂 tak snad se i my dočkáme. my máme morfologicky vadných dokonce 98 procent a stejně to jde, jenom to pak nedopadne ☹ Když se nám zadařilo poprvé, tak nám doktoři říkali, že to musela být náhoda, teď počtvrté už nechápou, prý musím být extrémně plodná 🙂

irennn
17. čer 2016

@alpinka1 držím moc palce,... Vyjde to!

alpinka1
17. čer 2016

@irennn děkuji!