Operace páteře. Za jak dlouho jste mohly otěhotnět?

martankas
22. srp 2010

ahoj,
chci se zeptat,není tady některá z vás (nebo neznáte někoho ze svého okolí) po operaci ploténky (v bederní části páteře)? za jak dlouho od zákroku vám doktor doporučil otěhotnět?

martankas
autor
7. zář 2010

@vendy2 a to jsi měla tyhle problémy i před prvním těhotenstvím? já když tady pročítám různé diskuse, říkám si,že otěhtonět a donosit zdravé miminko je skoro zázrak 😨 nejhorší je,že ty které o dítě ani pořádně nestojí,to mají většinou bez problémů a ještě si toho neváží ☹

martankas
autor
7. zář 2010

@brusinka.pusinka aha,mě právě řekli,že mohu rodit normálně,přestože tam mám ještě jeden neoperovaný výhřez...spoléhám na to,že doktoři vědí,co dělají 😉
teda,to jsi měla hooodně veliké miminko hned na poprvé 😉

brusinka.pusinka
7. zář 2010

@martankas jj mladej byl kus chlapa a je měří 180 cm váží68 kg a nohu má 46 takže mu to zůstalo 😀 zato malá byla panenka ale už to vše dohnala a je jak má bít 😀

martankas
autor
7. zář 2010

@brusinka.pusinka a kolik je teď synovi? to bude asi po tatínkovi,ne? no,já jsem taky trošku "přerostlá" - 184cm a je fakt,že můj 15-ti letý bratr mě dohání 🙂 asi to máme v rodině 😀 chudák moje miminko,to bude taky obr,manžel má skoro 190cm 😀

brusinka.pusinka
7. zář 2010

@martankas syn má 15 let, a já mám 174cm a manža184 cm no tak nás přeroste 😀

vendy2
7. zář 2010

@martankas právě,že ne,sice MS nebyla pravidelná,ale tohle se mi před prvním nestalo.Teď od té doby co jsme si řekli,že si pořídíme druhé tak se to takhle hrotí 😒 Je to fakt zázrak,nikdy jsem si nemyslela,že tolik žen má tolik problémů a už vůbec,že se to bude týkat i mě.Přesně tak,ty co ani nechtěj maji hned a zdravé děti a to mě tak štve ☹ Ale Ms se dá srovnat a snad to už taky výjde.Tobě hlavně přeju,aby si žádný takový problém nemusela řešit a šlo to rychle 😉 Vše má svůj čas,jen to někdy trvá dlouho.

misa83
8. zář 2010

@martankas Ahoj, ja jsem taky po operaci patere (ne plotenky, ale bederniho obratle) a moje dr. rikala, at tomu aspon 2 roky necham. Tak jen dalsi info pro Tebe 😉 Myslim, ze co doktor, to nazor a hlavne zavisi na tom, co v te pateri presne bylo.

martankas
autor
8. zář 2010

@misa83 Ahoj,díky moc o podělení se se zkušeností 🙂 ono je to asi opravdu hodně individuální. mě každý doktor říká něco jiného 😨 proto se ptám tady,jestli s tím některá nemá zkušenost 😉 a ty už děti máš?co těhotenství a porod? probíhalo všechno tak jak mělo?

misa83
8. zář 2010

@martankas Prave ze jeste nemam, tak uvidime, co to potom udela. Jen mi doktorka rikala, ze me v tehotenstvi ta zada pak muzou docela bolet, at s tim pocitam. No a porod taky nevim, jak bude probihat, nekdo rika, ze pry operace patere je indikaci, pro cisare, nekdo zase, ze by to mohlo byt prirozene, takze opravdu co doktor to nazor...

martankas
autor
8. zář 2010

@misa83 a jak dlouho máš po operaci?a v lázních jsi byla? mě na neurochirurgii řekli,že až budu těhotná,že si tam mám dojít a oni mi dají papír se souhlasem k normálnímu porodu. i gynekolog mi řekl,že mohu rodit normálně...momentálně si to dost dobře nedokážu představit, protože i když jen málo zatlačím do podložky (v leže na zádech),docela ta jizva bolí ☹ a taky co jsem slyšela,většinou právě porodem se ty záda hnou i u zdravých maminek.tak nevím...

misa83
8. zář 2010

@martankas No to taky nevim, to se asi pak uvidi, jak to pujde. Ona ta jizva prave jeste nejaky cas po operaci trochu boli, proto se ani nedoporucuje brzo otehotnet, pac by se pak mohla trochu roztahovat, tim, ze se napina i bricho a tak, tak proto je pry dobre to nejaky cas to nechat ulezet. Ja byla na 2 operacich, jedna pred 2 rokama a pak jeste loni jsem byla vytahnout srouby, co jsem tam mela na zpevneni, pak jsem chodila jen na rehabky.

martankas
autor
8. zář 2010

@misa83 a už se snažíte? nebo budeš ještě ten rok čekat? my už právě začali,jenže tenhle týden jsem byla na kontrole a dali mi další rehabilitace (prý na ně mám nárok),takže to budeme muset odložit 😒

misa83
8. zář 2010

@martankas No ja to beru 2 roky od te prvni operace, pac ta druha byl jen lehky zakrok, jen extrakce tech sroubu, takze by to melo byt uz v poradku asi, takze uz pomalu zaciname. 😉 No a na ty rehabky chod, to ti urcite pomuze, vsak se zeptej i toho fyzioterapeuta, ten tez vidi, jakem jsou ta zada stavu a muze poradit (minimlane budes mit dalsi nazor)

martankas
autor
8. zář 2010

@misa83 za ty rehab ráda jsem,i když v našem městě nejsou nic moc,ale aspoň něco 🙂 mě hodně pomohly lázně,tam jsem měla super fyzioterapeutku,opravdu si se mnou vyhrála 🙂 a jaak dlouho už se snažíte? (jestli se tedy můůžu zeptat 🙂 )

misa83
8. zář 2010

@martankas a na jak dlouho mas ty rehabky? kolikrat tam pujdes? no my se snazime paty mesic, tak uvidime, co kdy a jak 😉 a co vy?

martankas
autor
8. zář 2010

@misa83 příští úterý jdu teprve na prohlídku k dokktorovi,co je na těch rehab.a ten určí,jaké rehab.budu mít a na jak dlouho...minule jsem to měla 3x za týden po dobu 5-ti týdnů.myslím,že teď to bude podobný...5 měsíců už je taky docela doba a necháváte tomu volný průběh? nebo si nějak pomáháš-jakože hlídáš plodné a neplodné dny? my se začali snažit od začátku srpna,první měsíc to nevyšlo (což se dalo předpokládat,zas takové štěstí nemám 😀 ) a teď uvidímě, o víkendu to mám dostat, zatím na sobě žádné změny nepozoruju, takže si myslím,že z toho nic nebude...teď si dáme během rehab.pauzu a pak budem pokračovat 🙂

misa83
9. zář 2010

@martankas Ahojda, no my to nejak nehrotime, nechci se stresovat tim, ze ted to musi byt, samozrejme chci, ale ne, abych na to myslela v jednom kuse 😉

martankas
autor
9. zář 2010

@misa83 Ahoj 🙂 my to zatím taky nechávali náhodě,akorát mi moc nejde na to nemyslet 😨 měla jsem mít do března ID,tak jsem si říkala,že by bylo dobrý,kdyby mi skončil a šla bych rovnou na mateřskou 😉 ,ale to už nestíhámě a nejspíš mi ho teď v září stejně vezmou (myslím ten důchod).

misa83
9. zář 2010

@martankas a do prace teda nechodis, nebo to se neda s tema zadama?

martankas
autor
9. zář 2010

@misa83 momentálně oficiálně zaměstnaná nejsem. tam kde jsem byla před tím,tam už by to po té operaci ani nešlo..hlavně jak se mi ty zdrav.problémy vlekly delší čas, přišla jsem o nárok na nemocenskou 4 měsíce po operaci...tak jsem si zažádala o důchod. teď už je mi mnohem mnohem lépe,ale 8 hodin sedět v kanceláři nevydržím 😒 takže pomáhám manželovi s papírama a až mi vzmou důchod,zaměstná mě 😉 ty jsi jak dlouho byla po operaci doma?

misa83
9. zář 2010

@martankas Nejprve necele 2 mesice, a po te druhe mesic, ale ja to mela v dusledku nehody, takze to je asi rozdil, kdyz predtim jsem problem nemela, tak se to asi hoji rychleji. Tak drzim palce, at to vsechno dobre dopadne!

martankas
autor
9. zář 2010

@misa83 já ty problémy měla asi 6 let... 😨 díky moc! tobě taky držím palce,aby jste se brzy dočkali miminka!!! 😉

giannag
13. říj 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, mám 3 měsíce starého synka a poslední měsíc těhu mě hrozně bolela noha a začala jsem kulhat. V šestinedělí se to nezlepšilo, teda noha přestala bolet,ale kulhání zůstalo,tak jsem šla na neurolologii, dnes jsem byla na CT a našli mi výhřez, zatím nevím přesně co a jak a jak hodně to je a už jsem se bála, že druhé mimčo je v tom případě pasé,ale vidím, že ne, jen by mě zajímalo, jak probíhá operace, jak dlouho jste byly v nemocnici, jaká je rekonvalescence, jak velká je jizva a všechny podrobnosti.Zatím se teda nechystám a byla bych ráda kdybych nemusela, ale jen pro info a pro zajímavost. Myslela jsem si, že na CT bude vše v poho, že to spraví rehabilitace na kterou už chodím,tak jsem z toho docela rozhozená.....ale koukám,že je to docela častý problém,jen jsem nečekala, že to potká mě, je mi z toho docela do breku...... 😨

martankas
autor
13. říj 2010

@giannag Ahoj,podle toho co popisuješ, máš to samé co já ☹ výhřez ploténky,předpokládám v bederní části páteře...mě taky nejdřív bolela noha.trvalo asi 5 let,než se přišlo na to,od čeho...tedy nejdřív mi bylo řečeno,že je to z nedostatku vitamínů,tak jsem jedla hořčík. vždycky to bolelo třeba měsíc a pak byl půl roku klid,takže jsem to ani nijak neřešila.až když to došlo do stádia,že jsem v noci nemohla spát, delší chůze byla nesnesitelná,šla jsem na neurologii.tam mi na CT zjistili 2 výhřezy - 6 a 7mm+zúžení páteřního kanálku.dostala jsem rehabilitace a asi 5x jsem byla na obstřiku pod CT (nechci tě strašit,ale je to hnus-píchají to přímo do páteře a trvá to tak 20min ☹ )to mi ze začátku na čas zabralo. Bohužel asi po roce přišly takové bollesti,že jsem se ani neohnula. Šla jsem k jinému doktorovi a ten když viděl nález z CT se úplně zhrozil. Podle něj rehabilitace a obstřiky pomůžou jen na nějakou dobu,ale problém to nevyřeší ☹ takže před rokem jsem skončila pod kudlou. Sice mě vzhledem k mému věku operovat nechtěli a taky mi řekli,že pokud chodím,je to ještě dobrý 😒 Nicméně po operaci mi operátér řekl,že jsem asi musela hodně trpět 😠 V nemocnici,pokud se vše dobře hojí a nejsou komplikace, jsi týden. (já tam byla měsíc,ale to je na dlouho... 😉 ) 2 dny jsem jen ležela,pak jsem pomalu mohla vstávat. Mě operovali v Plzni a dovolili mi hned po těch 2 dnech sedět,což v jiných nemocnicích neexistuje. Nesmíš sedět cca 2 měsíce-záleží na přístupu nemocnice. Jizvu mám dlouhou asi tak 5cm,za ten rok se docela zatáhla a není moc vidět.(operovali mi ale jen jeden výhřez) Asi po 6 týdnech jsem pak začala rehabilitace a po cca 5 měsících jela do lázní (na ty máš nárok do roka od operace) Teď mám problémy asi takové,že mě tlačí a tahá ta jizva,když ležím na zádech,při blbém pohybu mě občas v zádech "rupne",ale noha je v pohodě 🙂 určitě nelituji toho,že jsem na tu operaci šla. Akorát u mě hrozí,že se mi může hnout ten výhřez nad a můžu skončit na operaci znova. Těhotenství mi doporučili rok od operace,což se nám povedlo 😉 Samozřejmě mi bude muset manžel hodně pomáhat, budu si muset spoustu věci přizpůsobit k mé výšce(184cm),abych se nemusela ohýbat,ale řekla jsem si,že to mimčo mi za to stojí!!!
Tobě moc držím palečky,aby všedobře dopadlo,třeba se najde nějaká alternativa a na operaci nebudeš muset jít 🙂
Trošku jsem se rozepsala,snad ti to k něčemu bude 🙂 Kdyby jsi něco ještě potřebovala,klidně mi napiš do IP. Můžu ti pak např.mailem poslat brožurku, kterou jsem "tajně" dostala od sestřičky v nemocnici.je tam všechno hezky popsaný a vysvětlený 🙂

katehrines
9. led 2011

@martankas Ahojky, zrovna hledám někoho, kdo by měl podobný problém jako já. Je mi 23 let a ve 14 letech jsem byla v Brně na operaci páteře, na otázku co bude v těhotenství a co porod mi nebyl nikdo schopen odpovědět. Nyní jsem ve 4.měsíci těhotenství a nevím si rady, co bude se mnou dál. Jaký bude porod, necítím se na přirozený spontánní porod mám potíže při špatném ležení nebo tlačení, ne všechny pohyby jsem schopná provést a nemůžu tajat těžké věci, tak ani nevím, jak to budu zvládat s přibíráním na váze s bříškem. Nevím, co mám dělat, nikdo mi neumí poradit ☹

martankas
autor
9. led 2011

@katehrines ahoj,no teď už je asi pozdě něco řešit...prostě to budeš muset nějak zvládnout. já jsem rok a něco po operaci,nyní jsem v pátém měsíci a až na svědění jizvy nemám žádné problémy...dokonce mě i záda bolet přestali,je ale fakt,že jsem zatím přibrala jen jedno kilo..normálního porodu se prý bát nemusím,akorát epidurál nebude možný. nevím,co ty jsi měla přesně za operaci,ale určitě to zvládneš 🙂 musíš si říkat,že to mimčo stojí i za případnou bolest 🙂 doktoři mi taky více méně nebyli schopný říct,jak těhotenství a porod zvládnu..u každého je to individuální,i u "zdravých" maminek.někdo trpí celé těhotenství,někdo si ho užívá...jestli máš možnost,zkus chodit na cvičení pro těhotné nebo i cvič doma.já chodím jednou týdně a cvičímě hlavně "dýchací"cviky na uvolnění páteře,prý pomáhají i pro lepší porod 😉

katehrines
11. led 2011

Děkuji moc!!!! Hodně štěstí....

martankas
autor
11. led 2011

@katehrines nemáš vůbec zač! spíš yať to v pohodě zvládneš,záda ať nebolí a miminko je zdravé 🙂

katehrines
18. led 2011

Nevím, jestli znáš stránku www.skolio.cz , ale tam to forum je v jistém smyslu brutální! Holky tam píšou o skoliose a o tom, že mít děti nebudou, protože to nechtějí riskovat a nechtějí pokoušet osud, aby byly hrbaté a aby se maminky k němu nemohly sklánět.... byla jsem v šoku, co se tam řeší. Byla jsem snad jediná, která čeká mimi nebo ho vůbec plánuje, ostatní mě tam málem ukamenovaly, co jsem to za matku! Kdybys náhodou měla někdy čas, tak se tam mrkni. Nemusíš se registrovat, je to na diskuzním fóru po operaci skoliosy. Jinak děkuji za vše. Měj se hezky!

martankas
autor
18. led 2011

@katehrines některá fóra je lepší nečíst 🙂 ne,samozřejmě každá operace je jiná a každý se cítí na něco jiného...jsem zatím smířená s tím,že budeme mít možná jen jedno mimčo,že se mi možná můj zdrav.stav zhorší,budu muset třeba znova na operaci,ale mě to jedno za to prostě stojí!!! 😉 a jak jsem psala,zatím mě paradoxně záda bolet přestali 🙂 ty to taky zvládneš,uvidíš 🙂