PCO a nefunkční vejcovod, otěhotněla jste?

gabrielka_h
26. dub 2017

Holky jsem čerstvě po laparoskopii (výsledek je nefunkční pravý vejcovod díky operaci slepého střeva) a drillingu vaječníků. Je tu někdo kdo je na tom stejně a podařilo se mu otěhotnět přirozenou cestou?
Děkuji

summer2012
26. dub 2017

@gabrielka_h Já měla mimoděložní těhu červenec 2012 a museli mi vzít pravý vejcovod. Po roce dalšího snažení jsme se v září 2013 rozhodli pro umělé - u mě ještě k tomu syndrom polycystických vaječníků. Po odběru vajíček rozjel hyperstimulační syndrom a skončila jsem v nemocnici s 10kg vody v těle navíc (při mých 50 kg to tělo málem nedalo) takže embryotransfer se konal až v únoru 2014 a mimčo se nechytlo...hned další měsíc jsem jako zázrakem otěhotněla přirozeně a v listopadu 2014 se nám narodil zdravý chlapeček. Když mu byli 2 rozhodli jsme se pro druhé a před IVF (máme zamraženo) jsme to chtěli zkusit přirozeně a ejhle zadařilo se na první pokus a na konci července čekáme dalšího chlapečka 😉 takže ano určitě to jde, ale chce to věřit, nevzdávat a neupínat se jen na to jednat a dělat si i jiné plány 😉 třeba já měla na letošní léto v plánu lázně s moře 😂 držím palce ať u vás taky všechno v pořádku brzy klapne 🙂

gabrielka_h
autor
27. dub 2017

Děkuji moc za pozitivní příspěvek 😝doufám že se nám zadaří. A Vám moc gratuluji po těch všech peripetiích🙂Hlavně zdravé dětičky👶