Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

PCOS, zvýšený testosterón, znížená funkcia štítnej žľazy

anjelik1235
10. únor 2016

Ahojte!

Po vysadení antikoncepcie sa mi prejavili polycystické vaječníky, zistili mi zvýšený testosterón a mám aj veľmi mierne zníženú funkciu štítnej žľazy. Ja deti nechcem, ale ten testosterón mi začína dosť ničiť život - začínam u seba pociťovať zvýšenú agresivitu, veľmi mi začalo rásť ochlpenie (oholím sa a o dva dni mám už čierne ochlpenie na nohách, rukách aj no tam...) , nemám ovuláciu, mám nepravidelný cyklus, začali sa mi robiť lupiny v dôsledku kandidózy spojenej so zvýšeným testosterónom, zhoršila sa mi kvalita vlasov a hlavne - nemôžem schudnúť ani za ten svet.

Môj gynekológ to chce silou mocou riešiť znovu nasadením antikoncepcie - ale to ja nechcem ani náhodou, konečne mám znovu chuť na sex a nechcem už do seba cpať hormóny a najmä príde mi to ako čiastkové riešenie. Sú vôbec na ten testosterón lieky čo pomôžu? Myslím to ako - lieky čo budem užívať najmä tomu pár týždňov, mesiacov a bude to ok? Máte nejaká skúsenosti?

dzungala
10. únor 2016

Mrkni na netu na léčbu kandidozy, to je alfa a omega celého problému. Dieta, probiotika, přírodní léky (extrakt z grepových jader, oregánový olej, kočičí dráp, čaj lapacho), něco si o tom načti z více zdrojů a pak se rozhodni, jak s těmi informacemi naložíš. Mně i vypadaly vlasy, nosím paruku, na vaginální mykozy už pro mne namají léky atd atd není to prdel. Ale nebudu to tady rozepisovat, něco si o tom načti, upraví se pak stopro i hormony (vím to z vlastní zkušenosti).

Nedoporučuju chemickou léčbu candidozy, pokud se nezmění životní styl, zbytečně si užiješ silné reakce a toxicitu a po pár týdnech až měsících je to zpět.

Je to boj na velmi dlouho, ale řešit se dá. Pokud chceš. Těžko se s ím smiřuje, taky jsem hledala důvody, že tohle není můj případ a je..Roky jsem brala HA, kupy antibiotik. Lékaří věděj prd, nikdo nevaroval, nikdo nerozpoznal jasné příznaky systémové candidozy. Ale jsem půl roku na dietě, nemám akné, zhubla jsem 25 kg, rostou mi nové vlasy, nemám už hleny v krku...

no_title
10. únor 2016

Ahoj,
s PCOS musíš trochu změnit svůj životní styl. Musíš si dávat pozor na cukry, tuky, hodně pomáhá pohanka a luštěniny, viz: http://endokrinologie-obezitologie.cz/cs/clanky...
Taky pomáhá hormonální jóga a holky si chválí i čaj dr. mojžíšové. Ale je to chronické onemocnění, to znamená, že určitá omezení budeš mít pořád, bohužel.
Já ještě diagnostikováno nemám nic, ale je podezření na PCOS - nemám žádnou MS tudíž ani ovulaci (s tím se "krásně" dá snažit o miminko, opravdu 😠 ), chloupky na místech, o kterých se mi nesnilo 😀. Kdysi jsem měla i akné, ale to se mi už nevrátilo možná díky čajům a gynexu, co popíjím. Chloupky taky nejsou tak hrozné, jak bývaly, ale cyklus se nesrovnal nikdy. Nicméně pokud alespoň MS máš, tak to ještě nemáš tak děsné jak já 😉

no_title
10. únor 2016

@anjelik1235 můžu se zeptat, kolik je ti let?

dzungala
10. únor 2016

jo a mám poprvé v životě po třicítce pravidelnou ms, kterou jsem předtím měla jen díky lékům...takže asi tak

anjelik1235
autor
10. únor 2016

@no_title Mám 20 rokov. Áno, prosím pekne 20...

Mykózy nemám a ani som nikdy nemala, ani hlien v krku. Menštruáciu mám nepravidelnú len mierne. Sklz 3, 4 dni... Akné mám tiež len veľmi mierne aj to okolo menštruácie. Ja si myslím, že ten testosterón nemám zvýšený až tak...

dzungala
10. únor 2016

vynechat cukry a omezit tuky je zásada idety proti candidě. Pohanka a jáhly jsou teď na talíři denně. Candida je potvora a lékaři jen chtějí léčit, ne vyléčit a o candidoze a spojení s neplodností a jinými problémy (cukrovka, autoimunitní nemoci ap.) většinou nemají páru. Smutné, ale je to tak. Dceři taky léčím ekzém (což je taky candida) dietou a je čistá, kdežto "lékaři" už se třásli léčit a chtěli jí dát kortikoidy (v šesti měsících, pfuj).

Alergie a candida je další kapitola sama pro sebe a dceru taky nenechám žrát zodac a dýchat ventolin celý život zbytečně, jako jsem to dělala já (zase - neřeší se příčina - candida - chtějí léčit, ne vyléčit).

A stačí, nebo mě tu zas někdo nazve šarlatánem a jinými nadávkami, jen proto, že ten ptoblém nezná, nebo o tom prostě nic neví..

Hodně sil, úspěchů a osvícené lékaře, kteří něco umějí

anjelik1235
autor
10. únor 2016

@dzungala No ale kandidóza je u mňa úplne mierna. Nemám žiadne hlieny, mierne lupiny, žiadne svrbenie, ani mykózy, vlastne kandidózu ani neviem či mám :D Polycystické vaječníky a testosterón sú u mňa problém.

dzungala
10. únor 2016

@anjelik1235

já jsem o ní nevěděla do nedávna, PCOS mi sdělili až při léčbě v IVF centru (do té doby se nikdo neobtěžoval, ani když mi vůbec nechodila MS, takže nevím, jak dlouho to mám), o testosteronu padlo slovo asi v 25 když začaly padat první vlasy, mykozy se staly neúnosné až po třicítce, akné mám od puberty, od děcka samé angíny léčené atb, od puberty nekončící peklo močáků, které mi léčili dalšími kýbly atb., hlen ve stolici jsem zpozorovala asi v 16, ani dvě kolonoskopie lékařům nic nenapověděly, a tak dále tak dále. Mně se to jen postupem let zhoršovalo a gradovalo, mělo to různé symptomy a nikdy jsem nevěděla, že je to candidoza, nikdo si to nespojil a já jsem to pochopila, až když jsem se začala zabývat tím, jak pomoci dceři s ekzémem, když se mi nezdálo, že by lékaři byli soudní.

Mrkni na to, má to tolik různých příznaků, že každý to může mít jiné, nemusíš mít to, co já.

Ostatně, klidně se ukldni, že to není tvůj případ. Já jsem jen chtěla napsat, abys o té možnosti věděla a ušetřila pár let (u mě minimálně dekádu) lítaní po doktorech s různými zdánlivě nesouvisejícími problémy. Já jsem mohla mít vlasy, kdyby "lékaři" něco málo věděli (kožní, gynda, obvodní, urolog, endokrinolog, dokonce i k psychologovi mě poslali, že si jako vymýšlím🙂).

Možná mi vlasy zpět narostou, ale to bych byla velká optimistka, po tom, co mi zbylo.

Hele drž se, třeba tvoje PCOS a testosteron s tím vůbec nesouvisí, já to nebudu nikomu vnucovat ani nikoho strašit ani přesvědčovat. Já to jen vnímám jako povinnost to zmínit.

🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli