Plicní chlamydie, jak jste se z toho dostaly?

dagmarj
2. říj 2016

Ahoj koníkovky, chtěla jsem se vás zeptat která víte že je máte, kdy jste se z toho dostaly? já teda brala atb přelom červenec/srpen klacid na 14 dní ale po 6 tydnech když jsem přišla na kontrolní odběr tak to vypadalo že vubec nezabral. navíc jsem začla po ránu kašlat, udělali mi plicní vyšetření jestli nemam srůsty a mam další atb tentokrát doxybene na 20 dní. lekaří říkají že je tím populace hodně promořená, že to má 60% obyvatelstva a stačí se projít po supermarketu a dotyčný to roztahá všude, pak je jen otázka kdo ma slabou imunitu a onemocní. chtěli jsme ještě miminko, ale když to tak čtu, tak se ty atb nesmí v těhotenství. mám druhé atb a mam pocit že to snad nikdy nezabere. ten klacid byl fakt hnus, bylo mi po něm špatně. a to jsem na to přišla nahodou, že jsem potkala člověka co je má a jaký má potíže, tak jsem se nechala testovat a bylo to jasny. teda už i před tím, protože jsem byla často nemocna a v loni v zimě 3x po sobě zánět průdušek. ☹ ☹ ☹ ☹

mrazulkav
2. říj 2016

No u mě zjistili, že jsem tuhle infekci prodělala až když jsem řekla problémy s kyčlema (těším už od puberty, bolí při změně počasí, při větší zátěži, lupou). Na škole jsem psala doktory, nikdo nic rozumného nikdy neřekl, tak jsem to vzdala, že to prostě přežiju, jak to je. Měla jsem strach jak zvládnu těhotenství a hlavně porod, proto jsem zase začala s doktorama... zase každý viděl něco jiného, až mě poslali na infekční (borelióza a pod.). Tam mi našli tyhle chlamydie (prodělaná infekce, chronické stadium), prý to může dělat i tyhle moje problémy (našla jsem o tom i nějaké články). Ortoped řekl, že je to blbost, vyřadili mě z registru dárců krve a já to zase vzdala...

dagmarj
autor
2. říj 2016

@mrazulkav to je právě nejhorší když se to dostane do chronicity. to pak dělá takovejhle bordel. a maš nějaky nachlazeniny, kašel atd? já dost trpím na bolesti zad. ani spát nemužu. proto mě poslali na plicní. ale určitě to řeš, s takovou budeš mít plno nemocí tím způsobených

evulina77
2. říj 2016

@dagmarj zkus řízenou detoxikaci podle Mudr. Jonáše, chlamídie jsou hnus a není jednoduché se jich zbavit tradiční léčbou.
Dcera dostala boreliozu a podle doktorky stačila léčba antibiotiky na 10 dní a prý je to ok. No není to ok, začala ji bolet hlava, lupe ji v kloubech, tlačí oči. Ale to tou borelkou prý rozhodně není, podle naší doktorky. No už přes dva měsíce jsme na řízené detoxikaci a malé je výrazně líp a snad tu svini z těla dostaneme...

dagmarj
autor
2. říj 2016

@evulina77 popíšeš mi prosím o co jde?

evulina77
2. říj 2016

@dagmarj http://joalis.cz/cs/1045-metoda-detoxikace-c-i-...
na těch stránkýách je všechno, včetně doporučovaných terapeutů a snad bude někdo blízko tvého bydliště. Vyšetření nebolí a fakt to pomáhá...

mrazulkav
2. říj 2016

@dagmarj já byla nemocná pořád jako dítě... angíny, záněty dýchacích cest... bůh ví, kdy jsem měla tohle. Od puberty to přešlo, teď už na tohle netrpím. Nikdo nikde mi to řešit nechtěl... vím, že prostě na podzim mě nohy bolí, ale přejde to. Uvidím za pár let, až budu moct zase darovat krev, tak se k nim napřed musím objednat na kontrolní odběry...

puresin
2. říj 2016

@dagmarj Ja byla vzdycky zdrave silne dite, ani anginu nebo poradnou chripku neznam. A pak prask - v 17 nezname autoimunitni onemocneni a 3 mesice v nemocnici na kortikoidech. Pak se dalsich 12 let nic nedelo, zase max rymicka a jednou ve spanku epilepticky zachvat. V sobe mam pry protilatky na plic. chlamydie, ktere se dostaly v minulosti do mozku a doted tam mam par zapouzdrenych mist, ktere mi epi nejspis rozjely. Pozustatek autoimunitni nemoci a tech malych sv.ni, co ji zpusobily. ☹

mia_elisa
2. říj 2016

Já jsem si tím prošla před třemi roky. Oslabená imunita, časté angíny, neskutečná únava... Brala jsem asi 5 dávek různých antibiotik, pak jsem si poležela i na infekčním (imunita byla tak oslabená, že jsem začala mít čtyřicítky horečky)- tam mi vzali krev, ale výsledky na chlamydie se jim někde zatoulaly 😀 Fakt super 🙂 Ptala jsem se, co se mnou tedy budou dělat- prý už antibiotika měla zabrat, neví proč jsem pořád nemocná, tak budou léčit příznaky a ať přijdu, když mi bude zle.
Na tohle jsem se jim vykašlala, nebudu do sebe rvát něco, co mi nedělá dobře a nemá to žádný výsledek, že?
Zabralo mi posilování imunity, zdravá strava, přísné dodržování diety (mám potravinové alergie) a hlavně CHLAMYDIL. Nejdřív jsem brala chlamydil extra asi dvojnásobnou dávku než je doporučená a to asi dva měsíce, pak asi tři měsíce ten obyčejný. Když mi bylo ouvej, zas jsem nasadila (při nachlazení, občas i jen tak třeba týden preventivně, když byl nemocný někdo v okolí).
Abych pravdu řekla, stále mě trápí slabší imunita a už to není jako před onemocněním, loni jsem ještě prodělala boreliózu, snad už jsem si tedy vybrala svoje. Ale naštěstí už to není tak akutní a dá se fungovat normálně 🙂
Přeji hodně štěstí a ať je brzy lépe.

sara84
2. říj 2016

@evulina77 borelioza q atb na 10 dni? To je opravdu ignorace. Borelioza se prelecuje jeste nekolim tydnu po prvnich atb dalsimi davkami. Jestli mela boreliozu opravdu v krvi bezte za jinym lekarem na konzultaci.

dagmarj
autor
2. říj 2016

@mia_elisa děkuji, hned zítra si ho koupím.

mia_elisa
2. říj 2016

@dagmarj Kupovala jsem u Dr. Maxe, většinou ten Extra měli, obyčejný spíš na objednání. Je to finančně náročnější. Ze začátku jsem tomu nevěřila, ale postupem času... Stálo mi to za to. Teď v těhotenství už raději neberu, ale po porodu si zas budu muset dát kúru, jelikož to je zvlášť na podzim a na jaře boj.

dagmarj
autor
2. říj 2016

@mia_elisa já vždy zapasim koncem roku a v březnu. Cetla jsem recenze a dost lidí si to chválí. Takže do toho jdu at se těch potvor zbavim. Ted beru atb a píšou že to léčbu ještě podporuje.