PMS. Má někdo více méně celý měsíc?

michaelarousova
15. pro 2020

Ma nekdo pms vice mene celý mesic? Vsude ctu,ze vetsinou zacne cca tyden pred ms a pak odejde. Ale ja mam bolesti v podbrisku ,prsou skoro cely mesic az na par dni. Jen je to pred ovulaci a ms horsi..tento mesic me treba silene boli bricho ze minto jde az do trisel a o unave ani nemluvim.

Ma to nekdo taky tak ?
Pomaha vam na toneco?

Ja beru gynex, ale prijde mi ze mi pomohl jen par mesicu a ted uz nic

themuffin
15. pro 2020

@michaelarousova ano, od ovulace rovnou přecházím na pms - bolest a křeče v podbřišku, bolavá prsa a hlavně akné 🙈🙈

levandule_k
16. pro 2020

Ten gynex bereš nepřetržitě nebo si tam dáváš pauzu?

michaelarousova
autor
16. pro 2020

@levandule_k vzdycky mam tyden pauzu a jedu dal☺️ Beru ho 4 mesic a prislo mi,ze mi i pomohl ale tento mesic byl zplne sileny...

michaelarousova
autor
16. pro 2020

@themuffin no ja mam klid asi tyden v mesici a jako je to dosti na hovno 😂 kdybxch se nesnazila otehotnet jdu si pro antikoncepci ale bohuzel...

versatilka
16. pro 2020

ano, mám klid do ovulace a pak nastává peklo až do menzes.. Zatím mám dojem, že se to s každým měsícem o něco zhoršuje. Co s tím bohužel neporadím.

te_reza
16. pro 2020

Já ho mám 14 dní a to beru antikoncepci.

michaelarousova
autor
16. pro 2020

@te_reza tak to je uplne na nic

te_reza
16. pro 2020

@michaelarousova to je, ale úplně přesně to poznám - jsem úplně bezedná a furt žeru, naladová na přesdržku a bolí mě břicho i záda

levandule_k
16. pro 2020

@michaelarousova Gynex se má brát dle jejich návodu 3 týdny a pak týden pauza. Možná to chce něco trochu jiného.
Moje pms je, že se mi trochu zhorší pleť a během menstruace jsem max. první dva dny trochu citlivější, ale jinak pohoda, nicméně řešila jsem jiné problémy s menstruací, takže vím, že to dokáže potrápit. Mně pomohl kontryhel, pije se od začátku menstruace do ovulace, jinak ti může rozhazovat cyklus. Čaj nechávám luhovat 15-20 minut. Mezi další bylinky, co by ti mohly pomoct, patří drmek a řebříček. Ty jsou také na ženské potíže, ale neužívej je všechny naráz a něco si o nich přečti.

Za tím může být víc věcí. Funguje ti dobře štítná žláza? Za únavou může být nedostatek některých vitamínů a nevhodná strava. Pro správnou funkci hormonů je důležité jíst správné tuky https://www.margit.cz/hormony-fungovaly/ Nemůžeš být těhotná, někomu přijde ze začátku těhotenství normální menstruace...

michaelarousova
autor
16. pro 2020

@levandule_k ano beru to presne tak jak se pise a fakt jsem prvni dva mesice mela zlepseni treba o 80% sle tento mesic fakt hruza...bohuzel kontryhel mi vubec nepomaha taky vyzkouseny☺️O tom drmku premyslim ale asi jeste dam sanci tomu gynexu☺️Stitna zlaza take v pohode ..prosla jsem snad vsema vysetrenima nez mi docvaklo ze to bude pms☺️A tehotna bohizel taky ne☺️Mam par sni po ms☺️Kazdopadne urcite ta strava muze hrat roli ..protoze mam neustale zravou😂 ale dekuji ☺️

levandule_k
16. pro 2020

@michaelarousova Nj každému pomáhá něco jiného, třeba příští měsíc bude více v pohodě.

zuziktom
17. pro 2020

@michaelarousova a znáš PMDD? .. zkus si vyhledat.. pmdd právě začíná kolem ovulace.. ale teda nevím, jak jsi na tom psychicky, zda máš nějaké velké výkyvy nálad ..já tohle měla podle popisků, zejména náladové stavy byly šílené, fakt to byla hrůza.. mě ale pomohly gynex kapky.. ale už jsem zvažovala i doktora.. zkus se s ním o tom pobavit

michaelarousova
autor
17. pro 2020

@zuziktom o tom jsem neslysela ale ja co se tyka psychiky tak to jsem v pohode ☺️ Me trapis spis jen ty bolesti...ale zeptam se az tak pujdu..naposlee mi rekla ze mam zkusit ten gynex jenze mi pomohl jen ja chvilku

monik111
19. pro 2020

Mam to podobne...od ovulky do ms peklo. Bricho, zada, lenora. Uz jsem z toho fakt nestastna.