Polycystická ovaria. Dá se přirozeně otěhotnět?

pipinka
28. říj 2011

Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo stejný problém jako já? Je možné s tímto přirozeně otěhotnět? Podařilo se to některé z vás? Děkuji za odpovědi

elenagrb
3. črc 2017

Všechny tady zdravím,
RÁDA BYCH PŘIDALA MŮJ PŘÍBĚH S TOUTO PROBLEMATIKOU a věřím že by to mohlo hodně z vás pomoct.
Od 17-ti trpím rspc. trpěla PCO na každém vaječníku jsem měla přes 30 později přes 40 drobných cističek, MENSTRUACI JSEM MĚLA CCA 1 -3 ZA ROK. ASI DO 20 JSEM TO NEŘEŠILA, ALE PAK JSEM SE VDALA A S MANŽELEM JSEM CHTĚLI MIMINKO, ZAČALA JSEM BRÁT RŮZNÉ PRÁŠKY NA SROVNÁNÍ A DALŠÍ MILION CHEMIÍ... VE 23 LETECH MĚ TO UŽ FAKT NEBAVILO A PŘESTALA JSEM CHODIT K DOKTOROVI, NIC MI NEPOMÁHALO A ZÁVĚR BYL TAKOVÝ, ŽE PROSTĚ BEZ IVF TO NEPŮJDE. BYLA BY TO ZDLOUHAVÁ PROCEDURA A TO NEMLUVÍM O PENĚZÍCH, IKDYŽ PRO ŽENY CO TOUŽÍ PO DÍTĚTI JE TO TO POSLEDNÍ... A TO ANI TAK NEBYLO ZARUČENO... v lednu 2017 jsem se upla k fitness, začala jsem několikrát týdně cvičit, jedla jsem hodně ale zdravěji, nepřežírala se, upřímně čokolády a mňamky jsem nevynechala, je to má slabost... přesto jsem shodila 16 kg (z 83 na 67)... Jednou jsme se s kolegyní bavili o tom, že plánuje odejít a že by byl úplný gól kdybych byla těhotná a musela jít taky, na to jsem se jí vysmála, že já těžko, vždy já nemůžu otěhotnět.... hec a vtip následoval jeden za druhým, na řadu přišel test a šok... šok na nejvyšším stupni, který existuje... POZITIVNÍ? ANO, POZITIVNÍ... občas se mi ukázal duch, ale to mohlo být údajně způsobeno cystami... tak jsem na to nebrala moc zřetel, ale pak se dostavili i další těhotenské obtíže... CO JINÉHO NEŽ DOKTOR.... tadááá, vaječníky bez nálezu, PCO je minulost a já jsem těhotná, dnes jsem dle MS 14+2 dle UZ 13+2.... na genetice se prokázalo že je vše ve 100% pořádku. VĚŘTE ŽE CESTA JE VŽDY, A NAJDETE JI KDYŽ BUDETE NEJMÉNĚ ČEKAT.... Já málem dostala infarkt a to trpím na nízký tlak :D :D takže všem co se snažíte o miminko přeji stejně veliké štěstí jako mám já...

katystepan
12. srp 2017

@sabatko
Dobrý den, jaké bylinky jste užívala?

ldik
12. srp 2017

ahojky, chtela bych pozvednout na duchu svym pribehem. Nikdy v zivote jsem nemela pravidelnou MS. Chosila vetsinou tak jednou za tri mesice. Dr to vzdy svadeli na to jsem jsem hubena a dokud nepriberu tak se nemuzu divit. Po svatbe jsem si nasla noveho gynekologa a ten mi "konecne" diagnostikoval PCO s vysvetlenim,ze otehotnet prirozene bude pravdepodobne dost tezke. Sla jsem k homeopatce a brala kulicky. Za dva mesice jsem byla tehotna. Mozna nahoda, mozna ne. Vi buh. Kdyz bylo synovi devet mesicu, zjistila jsem, ze jsem tehotna. Muselo se povest presne pri prvni poporodni ovulaci, uplne nahodou a neplanovane. Mame kluky presne 1,5 rokuod sebe. Ted po druhem porodu mi naskocila MS uplne sama, v podstate pravidelne, slabeji a mene bolestiva. Takze priroda je mocna a urcite to nevzdavejte 😉

terez149
8. srp 2020

@sanicka dobrý den, mohu se zeptat, zda jste nakonec otehotnela? A jak? Dekuju moc, mam PCO a snazime se s přítelem o mimi a zatím nic 😪

terez149
8. srp 2020

@jop Dobrý den za jak dlouho jste prosim otehotnela?

jop
9. srp 2020

@terez149 Podle mě hodně záleží na věku ženy. S prvním synem jsem otěhotněla prakticky hned (bylo mi 28 let), ale ve 34 letech jsem si na 2.syna musela počkat tak 1,5 roku... Jinak homeopatika mi pomohly při zdravotních problémech už několikrát, důležité je ale mít kvalitního homeopata.