Prednison, Medrol či Metypred, otěhotněly jste?

tehulka1167
26. led 2016

Holky, můžete mě prosím napsat vaši zkušenost s těmito léky. Podařilo se otěhotnět? Jak dlouho jste braly před transferem. Já měla vždy Prednison,ale vůbec ho nesnesu. Nevím co dál. Prý je klíčový při IVF dle doktorky. A pokud jste některá měla protilátky na Anexin jaký léky u vás zvolily? Díky za reakce 🙂

zuzajulie
1. kvě 2017

Prednison mi 'omylem' pomohl k prvnimu, chtenemu. Bxlo to puvodne na kuzi...

evulinka10
2. kvě 2017

@zikinka Jj, o první jsme se snažili skoro 5 let z toho necelý rok v Sanusu a druhý pokus nám vyšel 🙂 a druhé dítko bylo přirozeně 4 měsíce po porodu, takže holky budou od sebe 14 měsíců, ale to bude pohoda, aspoň si spolu vyhrají 🙂 jinak v těhotenství jsem ani tak nepřibrala jako a hormony, tak jsem nabrala 8 kg a v těhu asi 6 kg 🙂

krispyna
5. čer 2017

Ahoj holky, akorát začínám s medrolem 🙂 Nevíte jestli se musí chodit na kontrolu na reprodukční imunobiologii, kdyby se nám to náhodou povedlo? Chodí těhotné? Nejsem přehnaně pozitivní, jen nechci zabírat místo jiným kdyby se na nás náhodou usmálo štěstí. Vím jaké je neustále čekat na termín a výsledky.

tehulka1167
autor
5. čer 2017

@krispyna podle toho..Já třeba nechodila. Když půjdeš třeba do imunie v Praze tak na kontroly pujdes

krispyna
8. čer 2017

@tehulka1167 Děkuju. Chodím do Podolí. Poprvé v roce 2009 a přijde mi, že od té doby se vše dost prodloužilo, teď v lednu jsme dostali výsledky až po třech měsících. Prednison byl bez výsledku, tak teď doufám v medrol.

mau9
8. čer 2017

V Podolí říkají, že máš příjít, já v obou těhotenství byla, chodí se někdy v 1. trimestru, kdy přesně si nepamatuji.

monikaxoxo
15. črc 2017

Ahoj holky, také jsem byla v Praze v Imunnii a vyšly mi zvýšené NK buňky 22%, dr mi napsala Medrol a teď při prvním IVF jsem brala od začátku stimulace 8mg, po ET 4mg a po 10dnech 2mg, nepovedlo se, ale věděla jsem, že půjdeme hned do KET, takže jsem navýšila zase na 8mg a pokračovalo to stejně jako předtím a povedlo se, ale 15den po KET hcg jen 88 a týden na to 73, ted v pondělí jdu na další odběr, ale už jsem začala krvácet. Vrtá mi hlavou jestli náhodou pak jenom 2mg nebylo málo, jak jste to měly vy? A měla tu některá intralipidy? Já na ně četla samou chválu, ale dr v car to hned zamítla. Přemýšlím, že bych zavolala do Immunie a zeptala se přímo tam a taky na ty kontrolní odběry, protože to mi nikdo nenabídl.

reenik
17. črc 2017

Holky, je tady i některá, které naopak pomohl Prednison a Medrol nezabíral? Já byla těhotná už tolikrát, že jsem to skoro přestala počítat. Syn se mi podařil, když jsem brala Prednison 5mg, při poslendím těhotenství to už ale nestačilo a potratila jsem asi v 10tt, místo prednisonu mi předepsali Medrol 16mg - teď už asi třetí biochemické, mám pocit, že mi to prostě nezabírá.... Myslíte, že je to možné? Prednison jsem tedy brala dvakrát a pokaždé to těhotenství vydrželo déle - jednou porod, jednou tedy do 10 tt (podle mě, kdyby mi to tehdy zvýšil, tak to ani potratem dopadnou nemuselo)... u Medrolu maximálně pár dní pozitivní test a pak je konec... Nemáte někdo podobnou zkušenost? Už si připadám opravu jako blázen.... Mám strašně nateklý obličej a výsledky žádné, už mě to začíná deptat ☹

tehulka1167
autor
17. črc 2017

@reenik byla jsi na imunologickem vyšetření? Tak intralipidy a nebo Metypred a vyšší davky. Kam prosimte chodíš, že to takto nechají byt? Šla bych jinam. Jinak za me Prednison horor. .Brala jsem Medrol. Objednej se do imunie v Praze

reenik
17. črc 2017

@tehulka1167 Jo, jo byla...už toho mám za sebou tolik, že by to bylo na dlouhé vypisovaní... Ale na ty antinukleární protilátky mi přišli až teď v lednu. Před synem jsem potratila 4x, tak mi to dali jako prevenci bez dokazané příčiny. Dělali mi tehdy jen genetiku a protilátky na sperma atd., tam se nic neprokázalo. Prednison zabral, tak už se to neřešilo. Myslela jsem, že když si nasadím těch 5mg i teď, tak mi to opět pomůže, ale bohužel... U mě bylo celkem těžké doktory vůbec přesvědčit, že jsem byla tehotná, protože pokud neberu léky, mám vždy jen biochemické těhotenství, ty protilátky to prostě zabijou hned a na ultrazvuk ani nedojdu. A doktoři většinou biochemické těhu ani neuznávají. Pár jsem jich vystřídala, než jsem našla nějakého, který byl ochotný něco začít řešit. Takže asi tak... Momentálně beru Medrol 16mg, už asi 4. měsíce a nevím no... tento měsíc ještě není úplně jednoznačný, uvidím, co zítra ukáže test a hlavně, jestli se to uchytí nebo ne. Ale už začínám uvažovat, co dál, když to opět nevyjde. Jinak chodím do Eurofertilu, dělali mi to samé imuno, co dělají v Praze. Už asi fakt nemám co dál vyšetřovat... Ještě mi nabídli ivf s pgd, ale do toho se mi zatím nechce. Pořád tak nějak tuším, že za tím jsou bohužel jen ty protilátky a chce se to zaměřit na to a ne plýtvat pokusy na ivf.... Na ty intralipidy bych se možná mohla zeptat, ale to asi souvisí s ivf, že? Máš to za sebou? Metypred neznám vůbec... Prednison mi nic nedělal. Naopak z Medrolu jsem oteklá a pořád mě pálí žáha, ale beru už 16mg, to asi nebude úplně slabá dávka.

tehulka1167
autor
17. črc 2017

Já mela taky biochemicke. Jo a k tomu jsem pichala celý tehu clexan na ředění krve.

tehulka1167
autor
17. črc 2017

@reenik tvůj car teda vůbec neznám. Já byla v Pronatalu a super. Jinak vůbec není pravda, že máš kompletní vyšetření na imunologii. V Varech se dela jen základní a to je málo. Ty jdi přímo na reprodukční imunologii. To tech je v ČR asi jen čtyři. V Hradci Králové pak v Plzni mudr ulcakova -galova pak v Praze ta imunie ta je též super. A určíte si zajdi zase přímo na hematologii kvůli trombofilnim stavům zda nemáš nějaký protilátky.

tehulka1167
autor
17. črc 2017

Sama píses, že plýtvás pokusy. Už bych dávno z toho car odešla. Jo a nestačí nasadit Prednison v den transferu. Musí se minimalne šest týdnů před transferem. Já brala tři měsíce před transferem to ti též řeknou v imunii

reenik
17. črc 2017

@tehulka1167 já ivf neměla ani jedno a zatím se nechystám. Měla jsem žádanku do Prahy na imuno - totéž mi odebrali tady u nás v Ostravě - přesně, jak píšeš, takové podrobné vyšetření, co mi dělali, dělají jen na pár místech v ČR. Trvalo to asi dva měsíce, než byl komplet výsledky, něco udělali v místních laboratořích, něco poslali do Prahy atd. Myslím, že imuno mám opravdu komplet. Kdysi mi v Brně v Heliosu dělali to základní a to byl rozdíl... tohle bylo fakt rozsáhlé. V tom CARu (Eurofertil -
u nás je celkem populární) jsem jen od ledna, já ivf ani nic jiného nechci, když se syn podařil přirozeně. Já otěhotním hned, problém je to udržet, takže chci, ať mi jen dají ty správné léky na imunitu. Jen se chci zorientovat, na co se konkrétně ptát, protože za ty roky už jsem přišla na to, že pokud člověk neví, na co se ptát, málokterý doktor je tak snaživý, aby vše nabízel sám od sebe... 😀 navíc, když mu hned zkraje řeknu, že mu na žádné ivf, iui a podobné věci nekývnu, ví, že ze mě nebude mít tolik peněz, tak co si budeme povídat... A jak říkám.... kortikoidy beru dlouhodobě - už před otěhotněním... momentálně 4 měsíce bez přerušení.

tehulka1167
autor
17. črc 2017

@reenik jojo tak imuno mas . Tak si vydupej tu hematologii ještě. No a zkus připadne ty intralipidy. A zvyšování kortikoidy. ..ale mám už silnou davku. .

reenik
17. črc 2017

A píchám injekce na ředění krve. Na hamatologii jsem vedená.... Na fraxiparin jsem měla alergii, takže beru Zibor. Momentálně beru Godasal v tabletkách, injekce nasadím až při pozitivním testu... tenhle postup už znám. Taky beru utrogestan.... Mám trombofilní mutaci MTHFR heterzygot, trombofilie jsou první, co jsem si nechala vyšetřit, stejně jako štítnou žlázu... Fakt mám vše ok, jen ty protilátky... Manžel taky vše ok, genetika taky ok...

lydiee
28. srp 2017

Ahoj děvčata, obnovuji diskusi a chtěla bych se zeptat. Chodím do CAR a mám zvýšené antizonální protilátky (proti obalu vajíčka) jinak reprodukční imunologie v pořádku. Ale mám autoimunitní onemocnění štítné žlázy-sníženou funkci a jsem mírný alergik(ne na léky, jen prach, srst,..).
Můj lékař v CAR nechce o užívání Prednisonu či Medrolu ani slyšet😨! Jaký je váš názor? A co je lepší, účinnější? Děkuji za odpovědi🙂

tehulka1167
autor
29. srp 2017

@lydiee hele Já mám též protilátky na štítnou žlázu k tomu hypofunkci statný takže beru letrox. Jinak jsem mela pozitivní protilátky na trofoblast. Brala jsem Medrol dva a půl měsíce už před transferem a ted mam to moje vytouzeny miminko.

lydiee
30. srp 2017

@tehulka1167 Ahoj, díky za odpověď🙂. Já mám taky hypofunkci a štítnou žlázu úplně zničenou, mám jen vazivo a ne funkční tkáň a taky zvýšené protilátky proti štítnici, léčím se už přes 20 let. A vidíš to, doktor to vůbec nebere...já si myslím, že když už mé tělo vytváří JAKÉKOLIV protilátky, tak to mohou být protilátky proti čemukoliv...i proti něčemu, co vůbec není zjištěno nebo potvrzeno...
Přiznám se, že já beru potajmu Prednison 5mg už od předchozího pokusu, který skončil spontánním potratem. Celkem jste mě tady i v jiných diskusích nalomily, že Medrol je lepší,tak od včera jsem jej začala brát 4mg, což je stejná dávka jako Prednison 5mg....(doufám, že jsem tím přechodem z jednoho léku na druhý nic nepokazila)tak si přeju, doudám a věřím, že ten už OSMÝ!!! pokus bude opravdu ten, který i ze mě konečně udělá maminku❤!!!
Díky za radu a užívej krásných dnů s děťátkem❤!!!

reenik
30. srp 2017

@lydiee Mně Medrol vůbec nedělal dobře, beru teď zpátky prednison a čekám na zázrak... ☹ Když ho bereš potajmu, to máš asi na nějaký předpis z dřívějška, že? Mně už ho nikdo nechce teď předepsat a vůbec nevím, kde seženu další... Mám taky nějaké protilátky, neustále potrácím, doktor už trvá na ivf, ale já tomu nějak nevěřím, když ta imunita není podchycená.... Ach jo, hodně štěstí!!!

lydiee
30. srp 2017

@reenik A co ti ten Medrol způsoboval?? Mně žádné léky nedělají nic, jen třeba po Utrogestanu jsem byla více unavená....ale buď nejsem na vedlejší příznaky tak citlivá nebo je prostě nechci vnímat...čtu, co holky kolikrát řeší, ale já vidím jen to děťátko, pro něj udělám a vydržím VŠE!!!! Kurnik, ale jsem na vážkách, zda mám ten Medrol brát??? Já se asi vrátím k tomu Prednisonu....tedy opravdu teď nevím, co brát?!?!?!?
Já jsem zastáncem toho, že když to nepomůže, tak neuškodí...což by mělo být bráno v potaz...si myslím. Já mám v IVF moc peněz...tak jej prostě beru. No, jsem trošku u zdroje a mám "kontakty" takže proto jej mám...
Držím ti moc pěsti na tvé cestě za děťátkem, ať je to cesta co nejkratší a na jejím konci tvé vysněné štěstí❤!!!!!!!

monikaxoxo
30. srp 2017

@lydiee Ahoj jen ohledně Medrolu, mě nic nedělal, při IVF jsem tošku přibrala, asi 3 kg, v obličeji jsem si připadala trochu kulatější, ale těžko říct, jestli to bylo Madrolem nebo stimulací. Každopádně jsem četla, že né na každého Medrol nebo Prednison působí, proto ted pojedeme po roce na kontrolní imunologii a pokusim se to tam s dr pořešit, slyšela jsem dobré ohlasy na intralipidy.

tehulka1167
autor
30. srp 2017

@lydiee tak to je pěkný blbec. Když ti nebude pracovat štítna tak neotehotnis. A ano Medrol je lepší.

lydiee
30. srp 2017

@tehulka1167 Blbec není😉je úplně super, jen v tomto má na věc jiný názor, než já...bohužel,... což já respektuji, ale neřídím se tím...
Se štítnou žlázou se léčím už přes 20 let (psala jsem v minulém příspěvku) mám funkci korigovanou právě Euthyroxem, když sama mi nevytváří patřičné hormony🙂...a protilátky budou pozitivní už vždy, když mám štítnou žlázu poškozenou autoimunitou...
Minule jsem po ET po Prednisonu otěhotněla, ale miminko se udrželo jen 6. týdnů.
Proto si říkám, že zkusím ten Medrol, on už účinkuje přímo, nemusí se "nějak přeměňovat" v játrech, tak snad na mě bude mít dobrý účinek🙂
Díííky🙂

lydiee
30. srp 2017

@monikaxoxo Děkuji🙂 Já měla intralipidy v předchozím CAR, ale i tak se nepovedlo...ale myslím si, že v tomto případě bylo na vině nekvalitní embryo. Já bych klidně brala píchnutí intralipidu, jenže před současným panem doktorem o tom nesmím ani ceknout🙄 on zastává názor, že téma "imunita" je zastaralé a řešilo se kdysi...😝...No, ale mohla bych si i ten intralipid opatřit, jenže prý bych musela koupit celou krabici, která je cca za 2000...a vše bych to zřejmě nespotřebovala...

monikaxoxo
30. srp 2017

@lydiee Jak si psala, že jsi po Prednisonu otěhotněla jen na 6. týdnů, tak já měla po Medrolu to stejné po KET, ale těžko říct jestli bylo špatné embryo nebo za to mohla imunita. Také mě ale napadlo, že bylo Medrolu pak po KET málo, měla jsem brát už jen 4mg a po10 dnech 2mg. No tenhle názor má spousta doktorů, ale nechápu ho, když je vidět, že imunologicképroblémy, má čím dál tim víc párů, u nás i manžel má zas protilátky proti vlastním spermiím. No 2tis je dost, ale zase v tom IVF se to už asi ztratí, já bych byla ted nejradši, kdybych brala Medrol a k tomu i ty intralipidy.

lydiee
30. srp 2017

@monikaxoxo Já byla 2x těhu, pokaždé s Prednisonem a po KET. Poprvé dvojčátka, jedno jsem samovolně potratila v 5.týdnu a druhému přestalo srdíčko ťukat v 10. týdnu. Pak až další miminko jsem zase potratila v 6. týdnu. To první těhotenství bylo s Intralipidem i Prednisonem a druhé jen s Prednisonem. Při tom druhé těhotenství jsem měla takové embryjko, jaké jsem nikdy v životě neviděla, bylo překrásné❤ hned jak jsem jej poprvé uviděla, cítila jsem lásku, milovala jsem jej❤ ikdyž nebylo "naše"...bylo od dárců....a bylo naše❤
Ano, máš pravdu, ty 2 tisíce už jsou opravdu nic v porovnání s celkovou částkou za IVF, ale ani ty 2 tisíce si ráno cestou do práce neutrhneš 😉...no, a já už mám v IVF asi těch tisíců 200😒🙄😨!!!

monikaxoxo
30. srp 2017

@lydiee Ach jo, co všechno jsme ochotný udělat, vytrpět a stejně nic. Tak snad příště to bude až do konce 🙂

lydiee
30. srp 2017

@monikaxoxo Díky🙂

luuucatko
11. zář 2017

Holky, nemáte některá zkušenost s braním medrolu i v období laparoskopické operace? Děkuji 🙂