Proběhne ještě ovulace?

navrael
24. črc 2017

Ahoj holky uz jsem zoufala, mam dotaz. Cyklus mam 28 dni, 11ty den cyklu jsem byla na folikulometrii kde dr nasel 1 dominantni folikul 18mm, dnes 16 den cyklu mel folikul 19mm jeste nepraskl. Dokror mi rekl at prijdu dalsi mesic na dalsi folikulometrii a ze se poradime co dal jelikoz mi vajicko ci folikul nedozrava (moc dobre tomu nerozumim) Ale ted mi vrta hlavou zda je mozne ze ovulace jeste probehne a zda je mozne se jeste pokouset otehotnet tenhle cyklus. Musi vzdy folikul prasknout? Pry existuje i injekce na prasknuti folikulu. Moc mi to gynekolog nevysvetlil a ja mam stale spoustu otazniku. Nejhorsi je ze pravy vajecnik neprodukuje nic a levy byl jedina moznost, ale tam zas folikuly nepraskaji, uz nevim. V zari nas ceka pronatal, ale to je jeste dlouha doba. Mimi si preji moc.Dekuji predem za odpoved.

jullli
24. črc 2017

19mm je krasny ;)
Ze sve zkusenosti ja nemela zadny dominantni folik na 14dc jsem byla na folikulometrii a folik mel jen 13mm no a 16dc folik 16mm 18dc pozitivni ovulaci test a 19dc se zvedla bazalni teplota tudiz ovi opravdu probehla no a opravdu probehla ted uz jsem skoro ve 26tt 🙂
Tedy mi dr rekla ze ikdyz neni dominantni folik tak kazde z nas roste jinym tempem u tebe bych videla ze 18dc probehne ovulace takze urcite bych se snazila treba dnes, pak 18 a 19dc ;) a dej se vule bozi ;) drzim palce

navrael
autor
24. črc 2017

Dekuji moc za mile zpravy 🙂 od te doby co resim otehotneni, tak mi muj dr zacina hrozne vadit, skoro nic mi nevysvetli nerekne, jsem zvedava co nam reknou odbornici, ale treba se do te doby zadari 🙂 dekuji

makrelka_2008
24. črc 2017

Já byla též minulý měsíc na folikulometrii. Měla jsem šílené bolesti v době kdy jsem očekávala ovulaci a doktor mi naměřil vlevo folik 28mm a vpravo 27mm, takže mě zase přerostly a nepraskly ☹. Doporučil mi brát 2X denně Fertipronu a dnes měla mrcha dorazit a zatím nic. Nechci se radovat předčasně, tak doufám že už nedorazí 🙂. Tobě přeji ať se ti brzo zadaří

kafr
25. črc 2017

@navrael kazda jsme jina a do tech predpisovych tsbulek se napasovat nemusime. Ovulace byva uprostred cyklu, ale je spousta holek, ktere budou prisahat, ze meli sex jen tesne pred ms a otehotnely... Folikul je dutinka plna tekutiny ve ktrem zraje vajicko. Kdyz ma folik kolem 20mm (ale muze mit az 30mm) praskne a uvolni se vajco, ktere miri do vejcovodu. Kdyz otehotnis stsva se z foliku zlute telisko- prvni zasoba hormonu, kdyz ne tak se vstreba.
Kam do pronatalu mirite? My jsme v Teplicich a jsou tam uzasne doktorky 👍 drzim palce, at se zadari

kafr
25. črc 2017

Jo a kdyz folikul nepraskne, coz si mysli tvuj MuDr, tak se z nej stane cysta. Vetsina cyst se sama vstreba a ani nevis, ze tsm byly. Co mi je ale divne je, proc si te nepozval na kontrolu hned po ms, aby zjistil, jestli praskl, nebo ne...?!! Mi se prave cysty zscaly delat a toto jsme prave resily. On ten folik si muze prasknou klidne i pri ms (to co memstruuje je delozni sliznice). Mi diky tem cystam prisli na emdometriozu a tak jsme ted prave v ivf, jina moznost uz neni.

navrael
autor
25. črc 2017

Holky, dekuji za odpovedi, ja jsem uplne hotova, protoze mi vubec nic nevysvetlil a poslal me domu a rekl at prijdu na folikulometrii dalsi mesic 13den cyklu, takze se priste zeptam na vse ale posledni dve navstevy je na me doktor opravdu neprijemny tak jsem nejdriv uvazovala nad zmenou gynekologa, ale ted uz to resot nebudu, kdyz jsme na zari objednani s pritelem do pronatalu. Taky jsme objednani do Teplic a rada slysim, ze tam jsou uzasni odbornici 🙂 uz jen po telefonu jsem poznala, ze jsou ochotni. Jinak dr mi rekl at beru resp. Piju kazdy den nosifol na dozravani folikulu takze uz mam objednano 30 sacku za 500 :D tak snad to pomuzu, cetla jsem na to samou chvalu 🙂

navrael
autor
25. črc 2017

@kafr preji hodne stesti, ma nejlepsi kamaradka jezdila do teplic a take mela endometriozu a ted ma doma nadhernou zdravou holcicku

kafr
25. črc 2017

@navrael Uzasne a zkusene jsou doktorky Rešlova a Spudichova, Neumannova taky mila, ale pride mi trosku nejista. Jinak vse fajn, vyvhazeji vstric, vsichni moc mili. Vubec se neboj na vsechno optat.

navrael
autor
25. črc 2017

Holky dnes mam tedy bolest jako pri MS a taky bolest zad v oblasti ledvin tak i pres vsechny veci co jsme se dozvedeli tak jsme na to vlitli!😁

navrael
autor
25. črc 2017

Takzeee doufam, ze se dostavila ovulka