Proc můžu mít zpožděnou MS?

ircinek
27. dub 2019

Mam 4 dny zpozdenou. Ms uzivam 2×denne natifem a 2 × denne piju kotryhel 0.5 sacky teh.test mam negativny. Nikdy jsem takovy problem nemela. Cim to muze byt

barumat
27. dub 2019

Hormonální výkyv třeba, i lidské tělo dělá chyby. Pokud bude zpožděná týden, zajdi si k doktorovi, dá ti vyvolávačku.

jannym
27. dub 2019

4 dny zboždění nic není - můžete mít prostě zpozdění třeba ze stresu nebo se může stát že cyklus vynechá (já mám nepravidelný cyklus nevím jak se ta porucha jmenuje ale vše co je v rozmezí 20 až 40 dní od poslední ms je normální), jsem otěhotněla vždy když jsem měla úplný výpadek - prostě z nějakého záhadného důvodu se vajíčko vůbec neuvolnilo, šla jsem k dr s tím že už jsem neměla 2 měsíce ms a přitom jsem byla v 5 týdnu ... pro klid duše si za jděte k lékaři ale nemusí to být vůbec nic vážného, kvůli čemu byste se měla trápit

ircinek
autor
27. dub 2019

@jannym dekuji mockrat snad mi neublizil natifem a kontryhel. Teprve jsem zacala uzivat v dubnu

hermij
28. dub 2019

Kontryhelem. Kontryhel může způsobovat anovulační cykly, anebo oddálení ovulace. Podporuje funkci estrogenů, při snaze o početí je ale třeba podporovat funkci progesteronů, protože estrogeny jsou všude kolem nás (ve stravě, kosmetice, vodě atd.).
Když dorazí ovulace později, logicky dorazí později i menstruace. Přestaň ho pít, je zbytečný, pokud nemáš indikované problémy, Bylinky jsou také léky a bez pokud se v nich nevyznáš, tak je neužívej bez konzultací s odborníky. Natifem je ok ;)

ircinek
autor
29. dub 2019

@hermij dekuji moc