Protilátky proti zona pellucida, máte zkušenost?

lydiee
3. bře 2017

Ahoj holky. Mám pozitivní protilátky proti zona pellucida. Máme to taky tak některá z vás? Musely jste podstoupit IVF, abyste otěhotněly? A jak vám tyto protilátky léčili/vyléčili? Otěhotněly jste pak úspěšně po léčbě a máte děti? Děkuji moc za vaše názory, pohledy a zkušenosti🙂 a přeji zdravá miminka 🙂

unhostacka
14. dub 2017

Taky mě zajímá, hematoložka mi zjistila, že mám špatné výsledky z imunologie, které mi nechala udělat kvůli prodělané autoimunitní nemoci (zánět duhovky) a doporučila nám rovnou IVF, prý IUI ani přirozené početí není možné

lydiee
autor
16. dub 2017

Já měla už několikrát ET a bez úspěchu, pouze jednou se zadařilo, ale o obě miminka jsem přišla. Před ET jsem užívala kortikoidy a nic...

unhostacka
17. dub 2017

@lydiee To je mi moc líto. Tak třeba příště to tentokrát vyjde.

lydiee
autor
17. dub 2017

@unhostacka Pokud nějaké "příště" ještě bude...měla jsem už ET+KET 7x, úplně vše si hradím sama(už skoro 200 tisíc), jsem samoplátce a "bohužel" nejsem milionářka....

efijil
27. pro 2017

Ahojky holky, oživuji diskuzi... prosím, jaký je postup při zjištění protilátek proti "zona pelludica"? Jak se to řešilo u Vás? Děkuji, hodně štěstí 🍀

jeanne_g
27. pro 2017

Ahoj, já měla taky pozitivní zónu pellucidu. Doktoři říkali, ze to vyřeší ivf icsi. Úspěšné bylo až 3. ivf s icsi, asistovanym hatchingem a léky medrol, fraxiparine, intralipid. Jak vysokou mas hodnotu těch protilatek?

efijil
27. pro 2017

@jeanne_g Díky za odpověď. To jsi při všech třech IVF věděla, že bojuješ s tou zona pellicida? Hodnotu nevím, mám v papírech, že pouze pozitivní. Už jedno děcko máme - přirozeně (2013), takže jsem docela v šoku...

jeanne_g
28. pro 2017

@efijil Bylo to jedno z prvních vyšetření, ale nejdřív říkali, ze to vůbec nevadí. Horší je to spis v kombinaci se zhorsenym spermiogramem, spermie se dostávají hůř do vajíčka. No a s věkem se to prý zhoršuje. Zkus třeba brat Medrol a za 3 měsíce jit znova na ty testy, ale nekde, aby ti řekli i hodnoty těch protilátek. Spermio mate dobrý?

sofinka84
28. pro 2017

Ahojky,taky jsem mela zvysene hodnoty proti zona pellucida, po druhem IUI jsem otehotnela. Ale u me byl problem vic v protilatkach proti spermiim. Spermio mel manzel v norme. Asi to tak vazne nebylo. Nikdo se mi k tomu pak nevyjadroval.

efijil
28. pro 2017

@jeanne_g Děkuji za odpověď. Ano, ano, spermio je OK. Mám ještě vyšší hodnotu AMH a problémy se štítnou žlázou, ale na tu se léčím téměř 15 let.
@sofinka84 Děkuji i Tobě. Týjoo, přes IUI? To jde také s těmito protilátkami?
Já jdu totiž až na 11.1. na konzultaci s lékařem. My včera obdrželi teprve výsledky. Holky, máme za sebou 3 roky snažení a jsem z toho na mrtvici, protože i v CARu mi furt omílali to, až nic neřeším, ať jsem v pohodě, že už se to 2x povedlo, tak že je to v mé hlavě nikoliv nikde jinde... A najednou toto a to jsem si tu imunologii doslova vynutila...

sofinka84
28. pro 2017

@efijil Ano,z IUI a dokonce trojcata. Takze sama nechapu.

efijil
28. pro 2017

@sofinka84 Trojčata? Ty čekáš trojčátka? Wauuu, to moc GRATULUJI! Sama jsem zvědavá, co mi navrhnou a jak se k tomu vyjádří... Hlavně mě vrtá hlavou, jak jsem k tomu mohla přijít...

sofinka84
28. pro 2017

@efijil Nene,byla jsem na redukci,cekame dvojcata. Taky jsem si tohle rikala. Ja prave chtela IUI zkusit,ani jsem necekala,ze to vyjde. Byla jsem pripravena,ze umele nas nemine. I zazraky se ale deji. Takze ver a moc ti drzim pesti!

efijil
28. pro 2017

@sofinka84děkuji moc, pěsti budou potřeba! Ty se drž, ať dětičky vydrží co nejdéle. Hodně štěstí... Také doufám, že nás zázrak potká. Mám za sebou 4 IUI, ale bohužel nic z toho, tak uvidíme, jaký bude další postup. Ještě jednou DÍKY.