Pozitivní screening protilátek v 1. trimestru. Zkušenosti?

alexsan
19. únor 2021

Ahoj, jsem v 11tt a vysel mi z krve pozitivní screening protilátek. Máte s tím někdo zkušenost? Nejedná se o RH faktor, ten mám pozitivní a oba s manželem máme 0 pozitivni. Našla jsem něco na netu, ale to mě upřímně trošku děsí. Děkuji moc

majena39
19. únor 2021

@alexsan já mám. Ale měla jsem je už daaavno před těhotenstvím. Nevznikly mi teď nově.

alexsan
autor
19. únor 2021

@majena39 no a nevíš, co to znamená peo mě v těhotenství? Na internetu jsem našla, že tam je riziko vzniku nějaké krevní nemoci mimca, ale bylo to takový hodně, že musíš mít významnou a plod ten antigen, proti kterému je ta protilátka, jinak to není nebezpečné... No budu doufat, že budu mít tu protilátky nevyznamnou...

lentilkah
19. únor 2021

Ja mam skupinu 0+ a take mi uz se synem nasli nejake protilatky. Doktor me poslal na hematologii a tam jen upresnili, ze jsou klinicky nevyznamne.

lobella
19. únor 2021

@alexsan mne vyslo to same, zaver tedy ze v NATu jsem negativni, ale screening pozitivni, dr rekla, ze to nemam resit, ted jsem 27tt a poslala me na kontrolni odber, ze se uvidi co dal, tak bohuzel take nic vic nevim

lentilkah
19. únor 2021

@majena39
@lobella
Ted koukam, cervnovky se sesly 😀

alexsan
autor
19. únor 2021

@lentilkah jj, tak snad ta krev další vyjde, že jsou taky nevyznamne...moc dekuju za info...

alexsan
autor
19. únor 2021

@lentilkah a ještě možná, jak dlouho ty testy krevní trvají? Myslím na to, jestli jsou významné nebo nevyznamne? Tyhle jsem měla do druhého dne...

lentilkah
19. únor 2021

@alexsan Dalsi testy ani nebyly potreba, doktorce stacila ta prvni laborka, kterou mi gynekolog okopiroval.

alexsan
autor
19. únor 2021

@lentilkah aha, no mě udělali ty odbery v 1.trimestru u mě doktorky a tam mi to vyšlo pozitivní a teď jdu právě na ten odběr, aby zjistili, jestli jsou významné nebo ne... Ale snad to nebude trvat dlouho...

lentilkah
19. únor 2021

@alexsan A to uz resis u hematologa? Nebo porad gynekolog?

alexsan
autor
19. únor 2021

@lentilkah no zase na moji gyndu, prý to pošlou oni do nějaké speciální laboratoře... Jen mě to vyděsilo... Prý se u většiny asi 70% tohle riziko vyloučí, tak snad to bude dobré...

majena39
19. únor 2021

@alexsan mně k tomu akorát řekli, že je riziko, že miminko bude anemické. Takže pokaždé kontroluje ultrazvukem jestli se dost hybe (anemické děti jsou prý už v děloze línejší). A samozřejmě sledují můj krevní obraz občas a taky jestli nemám příznaky rozpadu červených krvinek (zežloutnutí) 🙂

alexsan
autor
19. únor 2021

@majena39 aha, tak jsem možná trochu klidnější, já viděla hned všechno černe...no mě budou zjišťovat zda ty protilátky jsou významné nebo ne, pokud nejsou, tak je to ok.... Pokud by byly, tak mě asi pak budou taky sledovat no... Tak snad mi to vyjde nevyznamne... Moc dekuji a držím palečky, ať je to ok 😉 já už o dvě mimi přišla a teď to konečně vypadá dobře, tak mě to vyděsilo....

majena39
19. únor 2021

@alexsan otázkou taky samozřejmě je, jestli je máš nove vzniklé z těhotenství a nebo už jsi je měla předtím. Já je mám už několik let. Zjistili mi to při dárcovství krve cca po třech letech co jsem chodila dávat takže mě vyřadili. Pak jsem asi 5 let chodila na hematologii pořád na kontroly a zůstávalo to stejné takže mi řekli jen ať si to dám zkontrolovat v těhotenství. Co mi řekl gynekolog v rizikové poradně jsem ti už napsala. A na hematologii mi kdysi říkali ať si dam pozor na zbytečné transfuze a velké krevní ztráty. A příčinou říkali ze může být brání určitých léků, autoimunita, sexuálně přenosné choroby nebo prodělaný potrat. Víc už si toho k tomu nepamatuji 🙄 Prý časem mohou i zmizet. Mně ale po cca 10 letech od zjištění nezmizely 😩

alexsan
autor
19. únor 2021

@majena39 no já mám za sebou 2 potraty (květen a říjen loňský rok-jednou samovolně a v říjnu mimodelozni a vstrebalo se) a kdy mi vznikly, to nevím... Zjistilo se mi to při těch prvních odberech v 1.trimestru ted....nikdy jsem nebyla na operaci, ani nedarovala krev ani nic... Tak se bojím...ale musím počkat na ten další odběr... A pokud by byly významné a vzniklé teď, tak budu mít rizikové těhotenství? Já pořád doufám, že budou nevyznamne a bude to ok... U většiny se to prý vyloučí to riziko anémie...chjo...

majena39
19. únor 2021

@alexsan to nevim jestli automaticky budeš v rizikové poradně. Já tam jsem protože toho mám víc. Krevní obraz ti asi zvládne kontrolovat i obvodní gynekolog pokud nebudeš mít potíže. Nebooj, to dáme 🙏🙏❤️

alexsan
autor
19. únor 2021

@majena39 no snad to bude ok, já jsem našla, že u většiny to vyloučí, že jsou ty protilátky nevyznamne a pak je to ok... Pokud významné, tak musí ještě u mimca ověřit, jestli má ten antigen, proti kterému mám ty protilátky... Pokud ne, tak je to taky ok, protoze to mimčo neohrozuje... Jediné pokud bych měla významné a mrnous ten antigen, ale nejsem doktor, to jsem jen našla na netu... V pondělí jdu na odběr a k doktorce, tak mi to snad vysvětlí, ale budu věřit, že to riziko vyloučí i u mě... Je to celou dobu hrozný strach... Já jsem teď navíc vyhoukana, protoze mi celou dobu je dobře, jak kdybych nebyla ani tehu... 😊jen chodím častěji na malou a trošku větší prsa, ale žádné bolesti, nevolnosti nic... Tak mě to děsí, aby byl mrnous ok.. Všude jen, jak je někomu špatně a doktorka mi říkala, že mám být ráda, že příznaky mít nemusím, ale i tak... Je to hrozný...

lentilkah
19. únor 2021

@alexsan Aha, to me gynekolog poslal rovnou na tu hematologii, doktorka koukla na vysledky a rovnou mi rekla, ze jsou ty protilatky nevyznamne. V tomhle tehotenstvi uz jsem tam ani nemusela, jen jsem ji poslala mail s laborkou a ona poslala vyjadreni gynekologovi, ze je to ok.

alexsan
autor
19. únor 2021

@lentilkah jo, tak no mě to udělá můj gynekolog no, že mi to oni pošlou, do nějaké speciální laboratoře.. Tak ono to asi vyjde nastejno.... Jestli půjdu na zjištění k nim nebo na hematologii...výsledky se dozvím tak i tak... Ale snad to bude dobré a taky nevyznamne...

lentilkah
19. únor 2021

@alexsan Jj, to urcite. Neboj, bude to v poradku.

alexsan
autor
19. únor 2021

@lentilkah no prý to ve většině je, že se to riziko nepotvrdi a mám to kvůli těm potratum...moc dekuju, dám vědět ❤️

monika12353
25. říj 2021

Holky, ozivuji diskuzi, jak pak vám to dopadlo...mne dnes dr. volala, ze mam také pozitivní test na protilatky a zitra musim akutne na dodatecne odbery, tak sem taky vydesena...

lentilkah
25. říj 2021

@monika12353 Vse bylo v poradku.

majena39
25. říj 2021

Vše v pořádku u mě, akorát syn je zdědil, takže měl méně krvinek a musíme brát železo. 🙂

monika12353
26. říj 2021

@majena39 moc díky za odpovědi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru